כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

מטריקס הכריזה על מערכת פקטורינג (מימון חוץ בנקאי) לחברות המבצעות מימון

3/03/2008

המערכת פותחה כדי להיענות לצרכי חברות, למנף ולהגדיל הכנסות כתוצאה מהרפורמות בשוק וכבר אומצה ויושמה על ידי החברות המובילות בתחום.

חברת מטריקס הכריזה על פיתוחה של מערכת ממוחשבת חדשה שתוכננה לספק מענה לצרכים החדשים של חברות בשוק ההון בעקבות הרפורמות האחרונות.

המערכת, המבוססת על מערכת תפנית של מטריקס, מותאמת לחברות המספקות מימון חוץ בנקאי ומסוגלת לנהל את תיקי הספקים, החייבים וסוגי תקרות האשראי החוץ בנקאי וביטוחי הסיכונים של האשראי. המערכת מאפשרת פיקוח על העברות כספים ללקוחות וחיובי עמלות.

המערכת מאפשרת לנהל ולנתב את תחום הפקטורינג בארגון כך שיהווה בסיס אמיתי למתן פתרונות פיננסיים בנוסף לפתרונות בנקאיים סטנדרטים.

לדברי אלי ירקוני, מנהל מכירות בחטיבת השירותים העסקיים, של מטריקס: "המערכת מספקת למעשה תפישה מתקדמת וחדשנית לניהול צורות מימון עסקיות. הפתרון שלנו לתחום הפקטורינג הוא פתרון מקיף, המאפשר לחברות עסקיות להרחיב את תחום העיסוק שלהן, להתפתח ביציבות ולהגשים את יעדיהן מתוך תחושה של בטחון אמיתי והגנה מירבית".

ירקוני הוסיף כי "המערכת הותאמה לצרכים הייחודים של חברות המספקות הלוואות בשיטת פקטורינג. ניהול השליטה בפקטורינג קריטי, מאחר שהפקטור רוכש למעשה את החובות הפתוחים של הפירמה, ומעניק לעסק מקדמה על חשבון תשלום עתידי שישלם החייב, תוך כדי הבטחת התמורה (ביטוח אשראי) וגביית החוב - בתמורה לתשלום עמלה וריבית בגין השימוש בכסף".

עוד הוסיף ירקוני "פקטורינג הינה צורת מימון המקובלת בכל העולם. בשנתיים האחרונות חל גידול משמעותי בישראל בתחום לחברות ועסקים. צורת מימון זאת אמנם חדשה בישראל, אך בעלת ותק והיקף פעילות נרחב באירופה וארה"ב והיא מהווה חלק משמעותי ממימון פירמות. המחזור הגורף של פקטורינג לשנת 2006 היה 1,320 מיליארד דולר, ובעולם פועלות כיום כ- 1,066 חברות פקטורינג בצמיחה של כ- 16% מידי שנה . המימון מבוסס על נכסי הפירמה (החייבים), ומהווה מקור אשראי חוץ בנקאי חשוב עבור עסקים בינוניים וקטנים". 

אודות מטריקס
מטריקס, המעסיקה כ- 3,500 מקצועני IT (אחרי שתי הרכישות האחרונות), הינה חברת טכנולוגית המידע המובילה בשוק הישראלי. מטריקס עוסקת בביצוע פרויקטי אינטגרציה מן הגדולים במשק, פיתוח ויישום טכנולוגיות, פתרונות ומוצרי תוכנה, שירותי תשתית, שירותי ייעוץ,  הסכמי מיקור חוץ, הדרכה והטמעה, ייצוג ושיווק מוצרי תוכנה מובילים מהעולם, פתרונות חומרה מובילים ותשתיות IT.

עם לקוחותיה של מטריקס נמנים מאות גופים וחברות מהמובילים בישראל בתחומי התעשייה, מסחר, בנקאות ופיננסים, טלקום, בטחון, בריאות והמגזר הממשלתי ציבורי.

מטריקס נסחרת בבורסה לנירות ערך בת"א במדד תל אביב 100.

מחזור המכירות של מטריקס במהלך שנת 2006 הגיע לכ- 1.18 מיליארד שקל והרווח הנקי ב- 2006 הגיע לכ- 75 מיליון שקל.

מניותיה של חברת מטריקס הגיעו לראש טבלת המניות הפופולריות ברשימת ת"א 100 בקרב הקרנות הגדולות במשק עם שיעור האחזקות הגבוה ביותר.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.