כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

אלון בן-צור, מנכ"ל בינת, בכנס 'בינת אקספו 2008': "מערכות המידע הופכות לגורם משמעותי בהצלחה העסקית של חברות ומאפשרות ליצור יתרון תחרותי"

4/03/2008

בתמונה, מימין לשמאל: אלון בן-צור, מנכ"ל בינת תקשורת מחשבים; בינה רזינובסקי, מנכ"לית סיסקו ישראל; רנדי פונד, המשנה למנכ"ל סיסקו העולמית. (צילום: קובי קנטור).

מעל 2,200 איש השתתפו אמש בכנס ה-ICT הגדול בישראל שהתקיים ע"י בינת תקשורת מחשבים בגני התערוכה בת"א, ובו הוצגו עשרות חידושים טכנולוגיים של כ-40 היצרנים המובילים בעולם; שווי הציוד הטכנולוגי שהוצג בכנס כ-7 מיליון דולר

בינת תקשורת קיימה זו השנה החמישית את כנס הלקוחות השנתי - Bynet Expo 2008.

הכנס אשר התקיים השנה בסימן  "ICT בהרמוניה", הציג, תחת קורת גג אחת, מגוון רחב של פתרונות וחידושים טכנולוגיים בשיתוף עם 40 מהחברות היצרניות המובילות בעולם בתחומי אבטחת מידע, טלקום, דטה-סנטר, תקשורת אחודה (Unified Communication) ועוד.

באירוע שנערך בגני התערוכה בת"א, בהשקעה של כחצי מיליון דולר, השתתפו מעל 2,200 איש - מנהלים ואנשי מקצוע בתחומי המיחשוב והתקשורת.

'בינת אקספו' הוא אירוע ה- ICT (מיחשוב ותקשורת) הגדול בישראל, המהווה נקודת מפגש לכל שוק ה-IT וה-TELECOM בישראל, ומציג בצורה ייחודית ומקיפה את מגוון הפתרונות הקיימים בשוק העולמי. לצד הרצאות מקצועיות, התקיימה בכנס תערוכת ענק של פתרונות חדשנים שהשתרעה על פני כ-3,000 מ"ר. שווי המערכות שהוצגו בתערוכה כ-7 מיליון דולר.

אלון בן-צור, מנכ"ל בינת, ציין במליאת הפתיחה לכנס, כי בשנים הקרובות נראה יותר ויותר את מערכות המידע הופכות לגורם משמעותי בהצלחה העסקית של חברות, ומאפשרות ליצור יתרון תחרותי בעולמנו ההולך ומשתנה.

לדבריו, ארבעה האתגרים של ארגונים הם: שיפור ביצועים, התייעלות, שימור עובדים ושימור לקוחות. ה- CIO (מנמ"ר) יהיה אחראי להצלחת הארגון כמי שיביא את הטכנולוגיות החדשות ויטמיע אותן. מי שישכיל לעשות זאת מהר יותר ונכון יותר – יביא את ארגונו להצלחה.

משתתפים נוספים במליאה היו: רנדי פונד, המשנה למנכ"ל סיסקו העולמית ודניאל קויפמן, CTO בחברת רד.

"הכול עובד היום על תשתיות IP: אודיו, וידאו, סלולר, נתונים, רדיו. האינטרנט והכלים החדשים יוצרים אתגר חדש עקב העובדה שהעובדים והלקוחות מתרחקים מהארגון או העסק. מציאות זו יוצרת אתגרים חדשים כמו: איך לשמור על נאמנות לקוח מרחוק? איך מפצים על העדר יחס אישי? את היתרון  התחרותי ניתן ליצור היום, יותר מבעבר, באמצעות יתרון טכנולוגי", אמר בן-צור.

בן-צור הוסיף כי, גם הרשת המוכוונת עסקית (Business oriented network) תיצור את היתרון התחרותי של ארגונים. בשונה מהפרוטוקולים הקלאסיים המאפשרים את ניתוב המידע, פרוטוקולי ה-HTTP XML  ו- SIP מאפשרים נגיעה במידע של הרשת, אלה מספקים לרשת יכולת להגיב מיד וכך לנתב את התוכן ואת אבטחת היישומים ו'ללכוד אירועים' והזדמנויות עסקיות, בזמן אמת.

גם יהודה זיסאפל, יו"ר ונשיא קבוצת רד-בינת, התייחס לרשת החכמה: "כשהתחלנו לפתח מחשבים ותקשורת, המטרה העיקרית הייתה לאסוף נתונים מהרבה מקומות, ולהפוך אותם למידע לצורך קבלת החלטות טובות – שהן מה שמניע עסקים. כל הזמן אספנו יותר נתונים ושיפרנו יכולת הצגתם בדוחות כמידע למנהלים ועובדים. במקביל שיפרנו את הרשת, הרחבנו רוחב הסרט, כדי לשנע מידע לכל משתמש בארגון, בלי חשיבות להיכן הוא נמצא – בארגון, בבית או בשטח. רבים מאיתנו מתגעגעים לתקופה זאת. הסביבה העסקית השתנתה מאוד במשך השנים, והיום יש עולם דינאמי ומשתנה במהירות, עם קצב קבלת החלטות מהיר ושינוי גובר שלהן. התחרות גוברת, מתחרים מצמצמים פערים, ולכן נוצר צורך בתגובה מהירה – מה שמגדיל את קצב וכמות ההחלטות, ולא מאפשר לקבל החלטות על מידע רב ומבוסס – בניגוד לעבר".

זיסאפל הסביר כי, בסביבה החדשה צריך לעבוד באופן אינטואיטיבי יותר, תוך השגת אופטימום מקומי בין המצוי והרצוי.

כך, החלטה טובה ב-80 אחוז אך בעיתוי הנכון, טובה מהחלטה טובה ב-100 אחוז אך כזו שאינה רלבנטית בעיתוי שלה. מערכות מורכבות לא פתרו בעיית מהירות ואיכות קבלת החלטות.

הבעיה האמיתית והאתגר היום: איך מתמודדים עם מורכבות מערכות IT ותקשורת, איך תומכים בקבלת החלטות איכותיות בקצב מהיר, ואיך מנצלים באופן חיובי את תלות הארגון בתחום ה- IT.

בן-צור התייחס בדבריו גם למגמות טכנולוגיות מתפתחות בסביבת ה- WEB 2.0.

כך, למשל, הוא צופה יישומים דוגמת ERP 2.0 שיהפכו למציאות בשלה במהלך העשור הבא.

יחד עם זאת, אמר, לא יהיה זה נכון להמתין לתחילת העשור הבא, אלא כבר היום להתחיל לפעול בהכשרת התשתיות על מנת ליצור יתרון התחרותי. בעתיד, יישומים אלו יהוו יתרון תחרותי חשוב, וישפיעו עלינו  בהיבטים של קהילה וחברה ובמיוחד  בתהליכים עסקיים.

"תשתיות ה-IP הופכות לפלטפורמה העיקרית, גם בסביבת ה- IT וגם בסביבת ה-  TELECOM אשר טרודה במעבר מואץ ל- IP . גם בקרב משתמשי הקצה והלקוחות הביתיים קיימת מהפכה. אלה מוציאים הרבה יותר כסף מדי חודש על תקשורת מחשוב ומדיה והשפעתם גדלה".

נושא נוסף אותו ציין אלון בן-צור הוא הוירטואליזציה, תחום שלדבריו הפך לקומודיטי והיווה מרכיב מרכזי בניהול ה-ICT בשנת 2007: היכולת לשתף משאבים, לחסוך עלויות ולהבטיח המשכיות עסקית.

במרכזי התוכן השונים התקיימו עשרות הדגמות 'חיות' ומרהיבות, ולמעלה מ-60 הרצאות מקצועיות, שאפשרו לבאי הכנס להכיר מקרוב את כל סוגי הפתרונות הקיימים בשוק, ופתרונות 'הדור הבא'. בין ההכרזות והחידושים שהוצגו בכנס:

בתחום הטלקום הציגה בינת מגוון יישומים בשירותי הדור השלישי של הסלולר, בהם טכנולוגיית ה-Femtocell (תאים סלולאריים ביתיים).

כמו כן, הוצג יישום חדש לשידור טלוויזיה על גבי הטלפון הסלולארי – Mobile TV וכן טרנזקציות פיננסיות בסלולר - פתרון של החברה הישראלית CellExpert. עוד הודגמה לראשונה מערכת קישוריות ל"בית החכם", הכוללת טלפון, רדיו, נתב תקשורת, מתג ומודם.

לראשונה בארץ נחשפה מערכת ה-Telepresence החדשנית מבית פוליקום, המתממשקת לכלל המערכות הארגוניות, ומאפשרת לבצע שיחת ווידיאו בטכנולוגיית High-Definition.

כמו כן, חברת סיסקו חשפה לראשונה את ה-Safer, פתרון אינטגרטיבי ייחודי בעולם בתחום אבטחה ניידת משולבת ווידיאו, קול ונתונים בזמן אמת – לכל מכשיר.

בנוסף הוצגה מערכת ה-Vfram שמציגה את תפיסת הוירטואליזציה המתקדמת ביותר מבית סיסקו המאפשרת שילוב server, storage and network virtualization  כמקשה אחת.

בתחום מרכזי המחשוב, מיקרוסופט הכריזה והציגה בכנס את  פתרון הוירטואליזציה החדשני שלה Hyper-V. הפתרון אשר ישוחרר ביולי השנה, במקביל לשחרור Windows Server 2008, מאפשר בתוך דקות להקים שרתים חדשים על גבי שרת קיים, ובכך מגביר את הזמינות והביצועים. בנוסף הציגה מיקרוסופט כלים לניהול תשתיות ואפליקציות, שליטה ובקרה וניטור – אשר מתחברים ל- Hyper-V.

בזק הציגה בכנס את מתקן ה-Data Center החדשני אותו הקימה בהשקעה של למעלה מ-40 מיליון שקל, ואשר מציע פתרון אירוח שרתים כולל ופתרונות מחשוב מתקדמים נוספים למגזר העסקי.

מנהל החטיבה העסקית בבזק, קובי פז אמר בכנס כי, "מטרת בזק היא להוביל את שוק ה-Data Center בתוך שלוש שנים, וכחברה הגדולה בשוק התקשורת הישראלי יש לה את כל היכולות והאמצעים להצליח בכך. בזק שמה לה למטרה לספק פתרונות one stop shop בסטנדרטים בינלאומיים למגזר העסקי וה-Data Center לו זקוקים גם בעלי עסקים קטנים ובינוניים וגם העסקים הגדולים, ללא ספק מרחיב מאד את היצע השירותים העסקיים של בזק. העולם העסקי הולך היום לכיוון של התלכדות שירותי התקשורת וכבר עתה רוצים הלקוחות לקבל שירותי תקשוב, אחסון מידע וניהול אפליקציות המנוהלים על-ידי חברה אחת, וחשוב שפתרונות אלו יסופקו על ידי חברה אמינה ובעלת יתרונות טכנולוגיים מובהקים". 

ג'וניפר חשפה לראשונה בכנס את המתגים החדשים שפיתחה לרשתות LAN, המבוססים על מערכת ההפעלה האחידה Junos. רדוור הישראלית הציגה פתרון חדש בתחום העסקים מוכווני רשת (BON), המאפשר לנהל אירועים עסקיים בארגון.
דל חשפה סדרת מוצרי אחסון חדשה: Equal Logic וכן שרתי להב מתקדמים.

סימנטק חשפה פתרונות ניהול וניטור מבית Altiris וכן פתרונות המשכיות עסקית המכונים Storage Foundation.


אודות בינת תקשורת מחשבים
מאז הקמתה בשנת 1975, בינת תקשורת מחשבים צברה מוניטין רב כשותף הטוב והאמין ביותר לפתרונות אינטגרציה כוללים בטכנולוגיה מתקדמת ובמתן שירותים מקצועיים לצרכים הדינאמיים של קהילת ה- ICT בתחומי התקשורת, המחשוב והטלקום וזאת תחת הסמכת תקן ISO 9001:2000.

בגישה ללקוח ולפרויקט, מביאה עימה בינת את העוצמה האדירה של 14 חברות פיתוח הטכנולוגיה מקבוצת RAD, 10 חברות האינטגרציה המרכיבות את קבוצת בינת וכן את עוצמתם של שותפיה העסקיים - ספקיות החומרה והתוכנה המובילות בעולם, ביניהן: 3COM, Aladdin, CA, Check Point, Cisco, Dell, EMC, HP, Juniper, Microsoft, McAfee, Nortel, Novell, RAD Group, Tekelec ועוד.

בינת הינה שותף מוסמך בדרגות הגבוהות ביותר של כל שותפיה העסקיים.

בינת מתמחה בבניית פתרונות מתקדמים, תוך התמקדות בחמישה תחומי מפתח: Storage, Voice, IP Telephony, Mobility, Security , Audio / Video , ומערכות מחשוב .

שותפות היא ערך בתרבות העסקית של בינת. באמצעות שיתוף פעולה עם חברות רבות, המובילות בתחומן בעולם, שומרת בינת על מעמדה כיועץ בלתי תלוי, ועל חופש מלא לבחירת הטכנולוגיות המתאימות ביותר עבור כל לקוח וכל פרויקט.


הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.