כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ועדת הכספים אישרה 300 מיליון שקל ליצרני ביצים ומגדלי עופות בגליל

5/03/2008

ועדת הכספים, בראשותו של ח”כ סטס מיסז`ניקוב (ישראל ביתנו), אישרה אמש, תיקון להצעת חוק הגליל, לפיו יוענקו 300 מיליון שקל בעשר השנים הקרובות ליצרני ביצים ומגדלי עופות בגליל, בצורה של מענקים וסובסידיות, במטרה לעודד השקעות בענף ביצי המאכל, למען התייעלות בייצור ובשיווק ולצורך שיפור התנאים התברואתיים, הווטרינריים ותנאי האחסון של הביצים בלולים.

החוק יכנס לתוקפו בינואר 2009.

על פי ההצעה, המדינה תעניק מענקים בסך של 260 מיליון שקל לענף הביצים, ועוד 40 מיליון שקל למימון פעולות שידרשו להכשרת קרקע וביצוע תשתיות ללולים.

בנוסף, תשונה הסובסידיה שמוענקת ליצרני הביצים ומגדלי העופות – לגבי ביצים: משיעור של 17 אחוז כיום, תופחת הסובסידיה בשיעור של 1.7 אחוז על כל אחוז ייצור ארצי מעל 74, כלומר אם לדוגמא אחוז הייצור הארצי בגליל יעלה ל – 75 אחוז, תופחת הסובסידיה משיעור של 17 אחוז לשיעור של 15.3 אחוז.

בכל מקרה, שיעור ההפחתה לא יעלה על 5 אחוז.

לגבי עופות – הסובסידיה תופחת משיעור של 13 אחוז, בשיעור דומה לזה של הביצים, ובנוסף, החל מינואר 2009 תרד הסובסידיה בעוד 0.5 אחוז לשנה, במשך שש שנים.

היישובים הנכללים במסגרת החוק הם: מועצה אזורית מרום הגליל, מועצה אזורית מבואות החרמון, מועצה אזורית הגליל העליון, מועצה אזורית מעלה יוסף, היישובים אודם, אורטל, אלרום, אפיק, גשור, יונתן, מבוא חמה, מיצר, מרום גולם, נטור, קידמת צבי, קשת, שעל, אדמית, אילון, בן עמי, געתון, יחיעם, כברי, לימן, כישור, מורן, פלך, תובל, הכפרים ריחניה וסג`ור, קיבוץ לוטם.

יו”ר הוועדה, ח”כ סטס מיסז`ניקוב: ”הצעת החוק חשובה בעיקר מאחר והיא מספקת תמריצים והטבות כלכליות לחקלאים בצפון הארץ, שנאלצו לספוג את הפגיעה הקשה שנגרמה לענף בעקבות מלחמת לבנון השנייה”.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.