כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

סקר בקרב מנהלי משאבי אנוש קובע: קיימת סלחנות במקומות עבודה כלפי עובדים מעשנים

9/03/2008

למרות שכ-40% מקרב מנהלי משאבי האנוש מדווחים כי נתקלו בתלונה על עובד המעשן, רק כ - 10% מהם נהוג להטיל קנס על עובדים המעשנים שלא באזורי עישון

החוק למניעת עישון במקומות ציבוריים, שנחקק לאחרונה ועלה לסדר היום הציבורי, לא שינה את היחס הסלחני שמגלים מקומות עבודה כלפי עובדים מעשנים, כך מצטייר מסקר שנערך לאחרונה בקרב למעלה מ-100 מנהלי משאבי אנוש ממגזרי עבודה שונים. הסקר נערך על ידי חברת Ransys הישראלית, מובילה עולמית בתחום מערכות ניהול סקרים ומשובים בארגונים, בשיתוף עם HRS, הפורטל המוביל והמקיף בארץ למנהלי משאבי אנוש. 

מנתוני הסקר עולה כי אחוז גבוה יחסית של מנהלי משאבי אנוש, העומד על 40%, נתקלו כבר בתלונה מצד עובדים על מעשנים שלא באזורים המוקצים לכך, אך רק ב-10% מונהגת מדיניות של הטלת קנסות על המעשנים החורגים מהמדיניות.

עוד נתבקשו הנשאלים להשיב בנוגע ליחס בארגון כלפי העובדים המעשנים. במרבית הארגונים לא קיימת  חובת דיווח כאשר העובד מבקש לצאת לעשן - רק כ-7% מהנשאלים ענו כי עובד היוצא להפסקת עישון חייב לדווח על כך. כמו כן, רוב גדול של הארגונים אינם מגדירים לעובדים המעשנים הפסקת עישון מאושרת בתשלום אשר חריגה ממנה גורעת מהמשכורת.

יחד עם זאת, ארגונים גם מקפידים על הגדרת פינות עישון נפרדות וב-70% מהם מוקצים אזורים המיועדים לכך.  עוד נקודה מעניינת בהקשר זה היא ביחס לשינוי בתפיסה כלפי המעשנים בעקבות חקיקת החוק למניעת עישון במקומות ציבוריים. 43% מהנשאלים ענו שלא קיים שינוי בעקבות החוק החדש ומספר כמעט זהה ענה כי החוק שינה במידה מסוימת או במידה רבה את ההתייחסות כלפי המעשנים.

בנוגע לשאלה האם לעובדה כי מועמד לעבודה מעשן יש השפעה על סיכוייו להתקבל ענו 77% הנשאלים כי הדבר לא מהווה שיקול ואילו  17% ענו כי יש לכך השפעה במידה מסוימת או רבה.

ברק גפני, מנכ"ל HRS, אמר כי "הסקר מצביע על כך שארגונים אמנם עומדים בדרישות הקובעות כי יש להקצות אזורי עישון נפרדים אך מעבר לזה, היחס כלפי המעשנים הוא סלחני ולא מגן על אלה שאינם מעשנים."

אודות Ransys
Ransys היא חברת תוכנה ישראלית ומובילה עולמית בתחום מערכות ניהול סקרים ומשובים בארגונים. רנסיס מוכרת על ידי גרטנר כאחד המפתחים המובילים בעולם בתחום זה והוכתרה על ידי מיקרוסופט כשותף זהב. מערכת הדגל של החברה, נמל"ה Attentive מאפשרת לכל מנהל בארגון לנהל סקרים, משובים ותהליכי הערכה בקרב לקוחות, עובדים ושותפים עסקיים. החברה פיתחה ורשמה פטנטים לתהליכי משוב מתמשכים המשמשים לבקרה ושיפור תהליכים עסקיים כגון שירות לקוחות טלפוני, פרונטאלי ואינטרנטי.

כיום המערכת משרתת כ - 250 ארגונים מובילים בישראל, מכל המגזרים, וביניהם טבע,  אינטל, אמדוקס, משרד הבטחון, צה"ל, רפאל, משרד התמ"ת, בנק ישראל, בנק הפועלים, בנק לאומי, אורנג', פלאפון, בזק, סלקום, שירותי בריאות כללית, תנובה, אל על, שטראוס, נס טכנולוגיות, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת בן גוריון, ועוד.

אודות HRS
פורטל משאבי האנוש HRS www.hrs.co.il מהווה את זירת פעילות הגדולה והמקיפה בישראל בתחום. הפורטל מכיל מידע מגוון במטרה לספק כלים ייעודיים המסייעים למנהלי משאבי האנוש בעבודתם היומיומית. בין השירותים שהאתר מעניק נכללים אינדקס ספקים, לוח אירועים בענף, הטבות, פורום, מילוני מושגים ומאמרים מקצועיים (במסגרת HRM).

האתר משרת כיום כ – 13,000 אנשי מקצוע בתחום.  
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.