כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

יאסקווה ענקית הרובוטיקה היפאנית מאמינה בישראל- רכשה את חלקה של רובוגרופ ב-YET הישראלית

10/03/2008

אריק דן מנכ"ל YET מציין כי: "יאסקווה רואה חשיבות רבה בהגדלת השקעותיה בישראל נוכח חשיבותה של ישראל כמרכז רובוטיקה עולמי. כחברה הקיימת מאז 1915, מטרת יסקאווה אינה למשוך טכנולוגיות ליפן, אלא לפתח את YET כמרכז  פיתוח ושיווק גלובאלי". 

הבעת אמון יפנית בטכנולוגיה הישראלית. חברת הענק יאסקווה העוסקת ברובוטיקה תעשייתית החליטה לרכוש את חלקה של רובוגרופ ב YET המפתחת טכנולוגיות בקרת הינע המוטמעות במוצרי יאסקווה, ולהפוך את החברה בישראל  לחברה שתעסוק בפיתוח טכנולוגי של רובוטיקה ובקרת הינע ולשמש כמרכז שיווק ופתרונות טכנולוגיים לשוק הישראלי. 

על פי הסכם שנחתם בין חברת רובוגרופ ט.א.ק הנסחרת בבורסה בישראל לבין חברת יאסקווה חברת יאסקווה תרכוש את כול אחזקותיה של חברת רובוגרופ  בYET תמורת סכום של כ 15.2 מיליון ₪ במזומן, שישולם במזומן במועד השלמת העסקה, וכן בתמורה עתידית נוספת בשווי של 1.2 מיליון דולר אמריקאיים, שתיגזר מתמלוגים שתקבל YET מיסקאווה (התמורה העתידית הנוספת מורכבת מתמלוגים אשר תקבל YET מיאסקווה עפ"י הסכמים הקיימים ביניהם בגין השימוש שעושה יאסקווה בטכנולוגיות של YET ושל יאסקווה) , אשר ישולמו לרובוגרופ במהלך 7 השנים הקרובות.

כמו כן התחייבה YET להעניק לרובוגרופ רישיון, ללא תמורה, להשתמש ולמכור את טכנולוגיית ה- NCT , ה – NPWM   וה- OPTICAL ENCODER  של YET , בכפוף לסייגים מסוימים.

עוד הוסכם כי שיתוף הפעולה המסחרי בין החברה ל -YET ו – יסקאווה , בכל הקשור למכירת מוצריהן של  YETויאסקווה לרובוגרופ יימשך, כמו כן תספק  YET לרובוגרופ שירותי תמיכה טכנולוגיות.
 
אריק דן מנכ"ל YET  מציין כי: "יאסקווה רואה חשיבות רבה בהגדלת השקעותיה בישראל נוכח חשיבותה של ישראל כמרכז פיתוח רובוטיקה עולמי".

"החברה היפנית רואה בישראל הזדמנות ומרכז פיתוח מדעי גלובאלי ובכוונתה להשקיע בישראל". כחברה הקיימת מאז 1915, מטרת יאסקווה אינה למשוך טכנולוגיות ליפן, אלא לפתח את YET כמרכז פיתוח ושיווק גלובאלי".

מחברת "יאסקווה" נמסר כי: "שיתוף הפעולה היה חיובי, וכי מהשלב הראשון של רכישת YET  נוכחה החברה כי הצעד שעשתה הצדיק את עצמו".

ענקית הרובוטיקה יאסקווה הקיימת מזה 93 שנים נחשבת למובילה עולמית בתחום ייצור הרובוטים לתעשייה. החברה מעסיקה 8000 עובדים ושווי השוק שלה הוא 3.5 מיליארד דולר.

   

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.