כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

אגף שוק ההון השיק אמש את "ביטוח-נט"-להשוואת תשואות, מדדי סיכון וביצועי פוליסות הביטוח והחיסכון בישראל

11/03/2008

המערכת תספק מידע בתחום הביטוח ותסייע לציבור בחקירה ובהשוואת נתונים הנוגעים לחברות הביטוח השונות. מערכת ה"ביטוח נט" זמינה החל מאמש באתר משרד האוצר בכתובת: http://bituachnet.mof.gov.il ותתעדכן מדי חודש.

במסגרת ה"ביטוח נט", מופיע מידע על ביצועי פוליסות הביטוח והחיסכון של חברות הביטוח העוסקות בביטוח חיים (כגון ביטוחי מנהלים) ומתאפשרת מדידה והשוואה ביניהם. המידע מסופק לציבור באמצעות טבלאות, גרפים ודוחות, וזאת בהתאם לפרופיל הדרוש למשתמש ובדומה לשירותים המוצעים במערכות ה"גמל נט" וה"פנסיה נט".

כך למשל, ניתן להפיק באמצעות המערכת תרשימים וטבלאות למדידה והשוואה של תשואות חודשיות ותשואות מצטברות של חברות הביטוח, לפי חתכים שונים (חברות ביטוח, קרנות, מסלולי השקעה וכו'), מדדי סיכון (מדד אלפא, מדד שארפ ועוד) וכן השוואה של תשואות הקרנות ומסלולי ההשקעה למדדי שוק נבחרים.

בנוסף, מוצגים במערכת דמי הניהול שנגבו על ידי חברות הביטוח בקרנות ובמסלולים השונים - הן מהנכסים והן מההפקדות. יש לציין כי זו הפעם הראשונה בה מפורסמים לציבור נתוני דמי הניהול מההפקדות.

מערכת ה"ביטוח נט" מתבססת על נתוני התשואות החודשיות של חברות הביטוח המדווחים מדי חודש לאגף שוק ההון, וכן על מדדי שוק נבחרים כפי שמפורסמים על ידי הבורסה בתל אביב.

מערכת "ביטוח נט" מצטרפת למערכות ה"גמל-נט", ה"פנסיה-נט" ולמחשבון ביטוח רכב חובה, המספקים שירות צרכני לציבור.

השקת המערכת מאפשרת להשלים את המידע הנחוץ לצרכן בנוגע לחסכון הפנסיוני, מעניקה לצרכן כלים להשוואה בין מוצרי החיסכון הפנסיוני, מסייעת לו בבחירה ביניהם ומגבירה את התחרות בין חברות הביטוח.

יש לציין כי הפרמטרים המופיעים במערכת ה"ביטוח נט" לביצוע השוואות בין הפוליסות השונות, מהווים רק חלק מהשיקולים שראוי לשקול בבחירת מוצר פנסיוני. מומלץ לפנות לייעוץ טרם קבלת החלטה על רכישה או שינוי מוצר פנסיוני.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.