כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

בזק בינלאומי מזנקת ברווחיות וקובעת שיאים חדשים -מציגה תוצאות כספיות לשנת 2007

12/03/2008

בזק בינלאומי ממשיכה לשבור שיאים ומזנקת ברווחיות- בשנת 2007 הכנסות החברה חצו את המיליארד ושלוש מאות מליון  ₪ הרווח הנקי זינק בכ-85% והרווח התפעולי זינק בכ-72% והגיע לכ-204 מיליון ₪

איציק בנבנישתי, מנכ"ל בזק בינלאומי, "בזק בינלאומי מוכיחה היום יותר מתמיד את היותה חברה ממוקדת רווחיות, הממשיכה לצמוח בכל תחום בו נוגעת; חברה, המצליחה באופן עקבי לפתוח פער משמעותי ממתחרותיה גם בשורות ההכנסות והרווח"
 

בזק בינלאומי, ספקית האינטרנט הגדולה והמובילה בישראל (37% נתח שוק) וספקית פתרונות התקשורת המובילה, מפרסמת היום את תוצאותיה הכספיות לשנת 2007 מהן עולה, כי החברה צמחה בכל מרכיבי פעילותה, הצליחה למצות בהצלחה רבה את תועלות המיזוגים שביצעה בשנה האחרונה עם בזקכל, בזק זהב ואקטקום והציגה שיאי הכנסות ורווחיות היוצרים פער משמעותי בינה לבין מתחרותיה בענף.

בשנת 2007, הכנסות החברה עלו בכ-2%, הרווח התפעולי עלה בכ-72% וה- EBITDA בכ- 28% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בכך ממשיכה בזק בינלאומי ומובילה מבחינת היקף ההכנסות והרווחיות הגבוהים בענף.

בשנת 2007, מציגה בזק בינלאומי זינוק של כ-85% ברווח הנקי שהסתכם בכ-153 מיליון ₪ לעומת 83 מיליון ₪ בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול המשמעותי ברווח הנקי, הינו תוצאה של צמיחה בכל מרכיבי פעילותה של החברה בדגש על תחומי האינטרנט, השיחות הבינלאומיות והאינטגרציה לעסקים.

היקף ההכנסות של בזק בינלאומי ממשיך להיות הגבוה בענף ועומד בשנה האחרונה על כ-1.304 מיליארד ₪. גידול של כ-2% לעומת התקופה המקבילה. את רמת ההכנסות הגבוהה ניתן לייחס להמשך הצמיחה בפעילויות הליבה של החברה במקביל לסגירתן של פעילויות לא רווחיות במיזוגים האחרונים שביצעה. 

הרווח התפעולי של בזק בינלאומי זינק משמעותית והגיע לכ- 204 מיליון ₪. גידול של כ-72% בשנה האחרונה לעומת התקופה המקבילה אשתקד. גידול מרשים זה ברווח התפעולי נובע מהמשך הצמיחה בהכנסות וצמיחה ברווחיותן של כל פעילויות החברה לצד השיפור בבסיס ההוצאות לאור המיזוגים.

שיעור הרווח התפעולי זינק בשנת 2007 בכ-70% והסתכם בכ-15.6% לעומת כ-9.2% בתקופה המקבילה. ההצלחה בגידול בשיעור הרווח התפעולי הינה ביטוי ליעילותה של החברה ומיקודה ברווחיות פעילותה.

הוצאות ההפעלה והכלליות הסתכמו בשנה האחרונה בכ-1.1 מיליארד ₪, קיטון של כ-4% לעומת התקופה המקבילה. על רקע הגידול בהכנסות, הישג זה של צמצום הוצאות החברה הינו ביטוי נוסף להצלחתה של החברה בביצוע המיזוגים.

הגידול המשמעותי ברווחיות החברה כמו גם הצמיחה בפעילויות הליבה של החברה ויעילותה של החברה בביצוע המיזוגים , משתקפים בתוצאות ה-EBITDA   המצוינות של בזק בינלאומי. בשנת 2007 הסתכם ה-EBITDA   בכ-290 מיליון ₪, גידול של כ-28% לעומת שנת 2006.

איציק בנבנישתי, מנכ"ל בזק בינלאומי  "בזק בינלאומי מוכיחה היום יותר מתמיד את היותה חברה ממוקדת רווחיות, הממשיכה לצמוח בכל תחום בו נוגעת; חברה, המצליחה באופן עקבי לפתוח פער משמעותי ממתחרותיה בשורות ההכנסות והרווח".

בזק בינלאומי 2007 2006 שיעור שינוי
הכנסות 1,304 1,284 2%
רווח תפעולי 204 118 72%
EBITDA 290 226 28%
שיעור EBITDA 15.6% 9.2%     -
רווח נקי 153 83 85%

***נתוני 2006 הינם נתונים מצרפיים הכוללים את תוצאות החברות הממוזגות 

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.