כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ישראלי יתמודד על משרת ראש עיירית בוקרשט

12/03/2008

הישראלים לא מפסיקים -האם בירת הנדל"ן הישראלית בחו"ל תזכה לראש עיר ישראלי?

חבר הפרלמנט נתי מאיר, המחזיק גם באזרחות ישראלית רוצה להחזיק במשרה השניה בחשיבותה בפוליטקה הרומנית, ראש עיריית בוקרשט ואף החל בהכנות מעשיות לשם כך - שלשום נפגש עם היועץ האסטרטגי אבירם בלזר שאמור לשמש כיועצו האסטרגי.

נתי מאיר, שנולד בחיפה, הספיק לעורר לא מעט סערות בחיו. לאחר שהוצב בתחילת העשור בראש רשימת המפלגה הלאומנית במחוז טולצ'אה, פרש מהמפלגה לפני כשלוש שנים ומאז מכהן כציר עצמאי בפרלמנט, כעת הוא רוצה להיות עכשיו ראש עיריית בוקרשט. לשם כך נפגש עם היועץ האסטרטגי אבירם בלזר אשר שימש בעבר כראש צוות התקשורת של ראש הממשלה לשעבר ח"כ אהוד ברק.

בוקרשט, בירת רומניה והעיר הגדולה במדינה, בת יותר מ-2.4 מיליון תושבים, עוברת תהליך של שיקום מואץ וחיוניות מחודשת, הרבה בזכות הישראלים שגילו את אפיק הנדל"ן במדינה. לכן, נחשב תפקיד ראש העיר לאחת מהמשרות הפוליטיות הנחשקות ביותר במדינה ולא מעט מאלה שמילאו אותו עד היום מונו בהמשך לנשיאי המדינה.

כפי שנודע באחרונה, פנו שתי מפלגות שונות למאיר והציעו לו להיות מעומדן לראשות עיירית בוקרשט בבחירות שייערכו בראשון ביוני.

כרגע מאיר מתלבט בין השתיים, כאשר גם התמודדות עצמאית נשקלת. במסגרת התלבטויותיו התייעץ עם בלזר, אחד מהאסטרגים הפוליטיים הוותיקים בארץ ומי שאמור להיות האסטרטג הראשי ודובר המטה.

"הבחירות הקרובות ברומניה יהיו מעניינות ביותר. אבל מעבר לכך יש כאן היבט שאי אפשר להתעלם ממנו: 60 שנה אחרי השואה יכול לכהן ראש עיר יהודי וישראלי ברומניה שהייתה בעבר רווית אנטישמיות" אמר בלזר, שמצוי כרגע בסיור לימודי ברומניה.

עוד הוסיף בלזר כי: "קשה עדיין לדבר על סיכויים שכן רק התחלנו בערכות-על פי הידוע לנו בסקרים שנערכו באחרונה עלה שמו מאיר כבין המעומדים המובילים. במהלך הימים האחרונים עמדתי על כך שנתי מאיר מסייע רבות ליזמים וחברות עיסקיות מישראל. אין לי ספק שלישראל וליזמים שלה יעשה הדבר במידה ויתרחש רק טוב".


 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.