כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

משרד התיירות:" בעקבות הקמת ההיפודרום צפויים להתווסף בגלבוע 1,500 חדרי אירוח"

13/03/2008

ההיפודרום בגלבוע תופס תאוצה. מבדיקה כלכלית שנערכה לאחרונה ע"י משרד התיירות התברר כי לאזור צפויים להתווסף בעקבות בניית ההיפודרום 1,500 חדרי אירוח בבתי מלון, בתי הארחה ובצימרים כפריים.

היפודרום הגלבוע, מסלול מרוצי הסוסים הראשון בישראל, נמצא בתהליך חקיקה מתקדם ולאחרונה אושרה בוועדה המחוזית לתכנון ובניה התב"ע שלו. את פרויקט הקמת המתחם מובילים מספר משרדים ממשלתיים  ובהם המשרד לפיתוח הנגב והגליל, משרד החקלאות, משרד האוצר והמשרד להגנת הסביבה.

השר לפיתוח הנגב והגליל, יעקב אדרי, אמר בעקבות נתוני משרד התיירות כי "במציאות היום הפעילות העסקית של מדינת ישראל מתרכזת בגוש דן.  יישובי הפריפריה אינם מסוגלים להתפתח כלכלית בשל המחסור במקומות עבודה, ולכן מתחם ההיפודרום צפוי להביא לפיתוח משמעותי של תיירות מכל העולם לאזור הגלבוע ולספק לחבל ארץ יפיפה זה את הכלים והאופק להתפתח ולשגשג".

הפרויקט יאפשר ניצול היתרונות היחסיים של מדינת ישראל בכלל ואזור הגלבוע בפרט בפיתוח ענף כלכלי–חקלאי רחב היקף, הסובב סביב ספורט מרוצי הסוסים בעולם, תוך יצירת פוטנציאל להגברת היצוא והתיירות והפיכתה של מדינת  ישראל לגורם משמעותי בענף זה.

ברחבי העולם,  באזור בו נמצא היפודרום, ישנה תשתית ענפה ומגוונת של שירותי תיירות. כעת, צפויה תנופה דרמטית בישובים החקלאיים באזור הגלבוע; הקמת בתי מלון, חדרי הארחה, מסעדות, ומקומות בילוי. בתב"ע המאושרת של ההיפודרום, מתוכננת גם הקמת אכסניה עם 120 חדרים, מסעדות ומרכז קניות, מוזיאון הסוס, מרכז לרכיבה חווייתית בהרי הגלבוע ואורוות. המקום יוקף בשטחים ירוקים לפיקניק ומתקני בילוי ופנאי נוספים.

לאחר שיחל לפעול ההיפודרום בצורה סדירה, צפוי גם שדה התעופה במגידו להגביר את פעילותו ובמקום תתאפשר נחיתת מטוסי מנהלים ומטוסים קטנים. בגלבוע מאמינים כי עובדה זו תמשוך קהל מרוצים מכל רחבי העולם. שדה התעופה צפוי אף הוא להביא לגידול ישיר בתעסוקה.

דני עטר, ראש מועצה אזורית הגלבוע ויוזם ההיפודרום הדגיש כי במועצה החלה היערכות לצמיחה התיירותית המשמעותית הצפויה וכבר עתה ניכר גידול מרשים בתחומי האירוח הכפרי, ההסעדה והפעילויות המיועדות לתיירים.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.