כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

סגן רוה"מ ושר התמ"ת אלי ישי קיים שלשום במשרדו פגישה בנושא מפעל פולגת בקרית גת

13/03/2008

בפגישה לקחו חלק מנכ"ל משרד התמ"ת רו"ח גבריאל מימון, מנהל מרכז ההשקעות רו"ח חזי צאיג, מנכ"ל שרות התעסוקה יוסי פרחי, מנהל אגף להכשרה מקצועית שלום בן משה, ראש עיריית קריית גת אבירם דהרי, נציג התאחדות התעשיינים בדרום,מנהל מחקר וכלכלה בתמ"ת בני פפרמן ועורכת דין איילת זלדין סגנית היועץ המשפטי בתמ"ת.

השר ישי הנחה את כל הנוכחים להכין תוכנית מיידית להתמודדות עם 296 מפוטרי פולגת.

הכוונה היא להשתמש במספר כלים אותם מפעיל משרד התמ"ת כמו: מסלול תעסוקה, הכשרה מקצועית; הכשרה פנים מפעלית; שרות התעסוקה ומרכז ההשקעות.

הפקידים הונחו להביא הצעות אופרטיביות בגמישות הנדרשת ובמהירות כדי לסייע למפעלים שיסכימו לקלוט עובדים.

כמו כן הנחה השר ישי את כלכלני משרד התמ"ת לבחון הסדרים שהופעלו בעבר עם מפעלים בתחום התעשייה המסורתית בכלל ובתחום הטקסטיל בפרט על מנת לפעול ולהכיל את ההסדרים הללו גם במקרה הנ"ל, ובכך למנוע סבל מהמשפחות והוצאות בגין הבטחת הכנסה .

מנהל שרות התעסוקה בדרום ציין במהלך הפגישה כי בידיו פרופיל של 166 עובדי פולגת (גברים) ו-133 עובדות פולגת (נשים) על פי חלוקה מסודרת של מקצועות על מנת ששרות התעסוקה יוכל להערך בהתאם. נציג התאחדות התעשיינים ציין במהלך הפגישה כי בשבוע הבא יתקיים במפעל פולגת יריד תעסוקה בו ישתתפו מפעלים מהאזור אשר ינסו לקלוט עובדים.

מנהל מרכז השקעות דיווח כי לחברה כתב אישור מיום 30.4.97 להרחבת המפעל בקריית גת (אז"פ א') לייצור בדי WORSTED מענף הצמר בהשקעה בסך 96 מליון ש"ח במסלול מענקים.

מטרת התכנית היתה הרחבת פעילות המפעל בתחום ייצור בדי צמר איכותיים שתביא לשדרוג ביצועי המפעל ושיפור בתפוקות וכמובן גם לגידול במכירות בכלל ובייצוא בפרט ובכמות המועסקים באזור.

החברה ביצעה השקעות במסגרת התכנית בין השנים 1997-2002 בסך של 71 מליון ש"ח (74% ביצוע לעומת התקציב) וקיבלו מענקים בסך 16.9 מליון ₪.

החברה הפעילה את הציוד כ –  6 שנים מתוך 7 להם הם מחויבת על פי  דרישת מרכז ההשקעות.

יצוין כי בתקופה האחרונה התקיימו דיונים בין נציגי החברה ומרכז ההשקעות בהם העלתה החברה את הקשיים הרבים בהם היא נתקלת בפעילות השוטפת של המפעל.

בין היתר טענה החברה כי מדובר בקשיים כגון: ירידת שער הדולר, מחירי מוצרים של מתחרים בעולם אשר זולים יותר משמעותית לאור הייצור בסין ,התייקרויות רבות שחלו בהוצ' שכר, חשמל ,מים, ארנונה ועוד.

המחלקה המקצועית של מרכז ההשקעות תגבש את המלצתה בנוגע לסגירת המפעל וזאת תובא לדיון במנהלת מרכז ההשקעות אשר תקבל החלטה.


 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.