כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ברוש:"האוצר מסרב כנראה להכיר בעובדות, זאת כדי להמשיך במדיניות של "שב ואל תעשה" אבל העובדות הן שההאטה וסימני ההאטה כבר כאן"

13/03/2008

האוצר מסרב כנראה להכיר בעובדות, זאת כדי להמשיך במדיניות של "שב ואל תעשה", אבל העובדות הן שההאטה וסימני ההאטה כבר כאן. אפשר למנוע זאת, צריך למנוע זאת אבל יש לעשות מעשה. כך אמר אמש שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים במושב ה-11 של פורום העסקים של אגודת ידידי אוניברסיטת בר – אילן.

עוד אמר ברוש: " התפלאתי לקרוא שבאוצר לא מזהים עדיין את הסימנים להאטה במשק".

אם תחזית האוצר אינה סימן להאטה ? אם תחזית בנק ישראל אינה סימן להאטה ? אם ההאטה בביקושים לעובדים במגזר העסקי אינם סימן להאטה ? אם הירידה בגביית מיסים אינה סימן להאטה ? אם ההאטה במדד המשולב במצב המשק וההאטה בפדיון ענפי המסחר והשירותים אינם סימנים להאטה ? אם הנסיגה המשמעותית ביצוא ההייטק אינה סימן להאטה ואם המצב בשוק ההון אינו סימן להאטה - אני מציע לאנשי האוצר "שמחפשים" סימנים להאטה, לרדת לשווקים, ללכת לקניונים לראות את המצב בשטח ולראות את המציאות.

ברוש טען, כי ההאטה בשינוי הכיוון הכלכלי אינם גזרה משמיים. על האוצר והממשלה לשבת ולגבש תוכנית כלכלית אנטי מחזורית. מסגרתה של התוכנית: הורדת מיסים, הגדלת ההשקעות במו"פ ובתשתיות, הפחתת עלויות למגזר העסקי וסיוע ליצואנים לחזור לשווקים אחרים כמו הודו, יפן, סין ומקומות אחרים בעולם. "את אותם 3 - 4 מיליארדי הדולרים שאנו מפסידים ביצוא, בואו נגדיל במקומות אחרים בעולם", אמר ברוש.

"אין שום סיבה שלא נגדיל למשל את מספר הנציגים הכלכליים בסין ב-20 איש, זאת במקום נספח כלכלי אחד כיום. ולראות במדינה זו כארץ יעד להגדלת היצוא" , אמר ברוש.

נשיא התאחדות התעשיינים הוסיף, כי אפשר להגיד אין תקציב, אך הבעייה היא כיצד לא נכנסים למיתון, כיצד מטפלים בעוני, כיצד מצמצמים בירוקרטיה, וכיצד מעבירים מפעלים מהמרכז לפריפריה.

בעניין צמצום הבירוקרטיה, אמר ברוש, כי הוא שמח ששר האוצר אמר שהוא בעד הפחתת הבירוקרטיה, אך נשיא התעשיינים אינו מכיר מישהו שלא אומר זאת. החכמה היא לעשות, אמר ברוש.

עוד אמר, כי הוא מצפה משר האוצר שהוא ימנה מנהל לרשות המיסים וכי חלק מהירידה בהכנסות ממיסים, נובע מעובדה זו, מהזעזוע שעבר על רשות המיסים לפני כשנה, ומעזיבתם של פקידים בכירים. בהקשר זה, ציין ברוש, כי במצב של היום הפקידים ברשות המיסים אינם לוקחים אחריות דבר המשפיע כמובן על כושר והיקף גביית המיסים.
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.