כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

אוריאל לין יצא לנורבגיה לשבור את הקרח ביחסים הכלכליים שבין נורבגיה לישראל דרך הסברה כלכלית

16/03/2008

נשיא איגוד לשכות המסחר, אוריאל לין, הוזמן על-ידי שגרירות ישראל באוסלו להרצות כאורח כבוד מרכזי באירוע ראשון מסוגו המוקדש לקידום הסחר עם ישראל שהתקיים בלשכת המסחר של אוסלו תחת הכותרת: "From a Country of Milk and Honey to Hi-tech and Money".

האירוע יתקיים במטרה לחשוף בפני הקהילה העסקית הנורבגית את אפשרויות הסחר עם ישראל, כאשר הדגש הוא על חברות בתחומי: IT, טכנולוגיות ניהול משאבי מים ואיכות סביבה.

לדברי שגרירת ישראל בנורבגיה, מרים שומרת, מדובר באירוע חסר תקדים ביחסים בין ישראל לנורבגיה, אשר משרד החוץ הישראלי מייחס לו חשיבות רבה מאוד בשל נתוני הסחר הנמוכים בין שתי המדינות.

לדברי לין, נתוני הסחר נמוכים מאוד בשל הרתיעה הקיימת מצד חברות נורבגיות לעבוד עם חברות ישראליות בשל המצב הפוליטי באזור, אך אינם משקפים את פוטנציאל הסחר האדיר הקיים בין המדינות. 

במרכז הרצאתו של לין תיאור עיקרי המדיניות הכלכלית החדשה שהצליחה להחזיר את ישראל אל מסלול של צמיחה נמשכת, תוך דגש על ניתוח הסיבות להצלחת הכלכלה הישראלית ב- 5 השנים האחרונות, ביניהן: הפרטה, עידוד התחרות, הורדת נטל המס, הגדלת השתתפות האוכלוסייה בכוח העבודה, שינויים מבניים בשוק ההון, עידוד היזמות ועוד. לין הביע תקווה כי ביקורו זה יהיה השלב הראשון בהפשרת היחסים הכלכליים בין שתי המדינות.

מנתוני איגוד לשכות המסחר עולה כי נכון לשנת 2007 רק 0.1% מסחר החוץ של ישראל הוא עם נורבגיה. הייבוא מנורבגיה לישראל בשנת 2007 עמד על 63.5 מיליון דולר, ואילו הייצוא מישראל לנורבגיה עמד על 65 מיליון דולר. סה"כ היקף הסחר בשנת 2007 עמד על 128.5 מיליון דולר, זאת לעומת 131.1 מיליון דולר בשנת 2006.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.