כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

חברת ההיי-טק הישראלית פורייה מערכות גייסה 3.5 מיליון דולר מהרשי פרידמן וקרן דוקור

18/03/2008

חברת ההיי-טק הישראלית פורייה מערכות (Fourier Systems), המובילה העולמית בשוק החינוך המדעי והמחשבים הייעודיים לתלמידים, השלימה סבב גיוס שני של 3 מיליון דולר מהרשי פרידמן– איל הפלסטיק הקנדי וכחצי מיליון דולר מקרן דוקור (מיסודה של קרן ואן-ליר).

סבב הגיוס הנוכחי מצביע על האמון הרב של בעלי המניות בחברה. רק לפני כשנה נכנס לראשונה הרשי פרידמן להשקעה בחברה בסכום השקעה ראשוני של 3 מיליון דולר ולאור ביצועי החברה בשנה האחרונה והציפיות מהתפתחות החברה בעתיד, החליט פרידמן להכפיל את סכום השקעתו בחברה ולבסס את מעמדו כבעל המניות העיקרי בחברה (40%). פרידמן התפרסם בישראל בעיקר בתחום הנדל"ן, כאשר השתלט לפני כשנתיים על פרוייקט היוקרה בארי-נהרדע בתל אביב. פורייה היא החברה היחידה שאינה בתחום הנדל"ן בה מושקע פרידמן בישראל.

פורייה פועלת במגזר החינוך בכל שווקי העולם החל משנת 1997. החברה מפתחת מעבדות ממוחשבות לחינוך המדעי ומחשבים אישיים לתלמידים. החברה מעסיקה 50 עובדים בישראל, בארה"ב ובאנגליה ומשרדיה הראשיים נמצאים בראש העין.

לפני מספר חודשים, חתמה פורייה על שיתוף פעולה עם ארגון אורט העולמי, במסגרתו מספקת החברה חיישנים ומחשבי Nova5000 ללמידה ממוחשבת בעברית לבתי הספר בארץ המשתתפים בפרוייקט "קדימה מדע" של משרד החינוך ואורט העולמי.

בנוסף, השלימה החברה מספר עסקאות בארצות הברית, בהיקף של כ- 14 מיליון ₪, ביניהן מכירת מחשבי החברה במסגרת פרויקט "מחשב לכל ילד" האמריקני וחתימה על עסקאות עם ארבעה מחוזות בארה"ב למכירת המחשבים הניידים Nova5000 והחיישנים שמיוצרים על ידי החברה. 

כמו כן, חתמה החברה על עסקה למכירת 10,000 מחשבים בהיקף של 35 מיליון ₪  עם מערכת החינוך של מוסקבה.

מהחברה נמסר כי הפוטנציאל הגדול הטמון בשוק החינוך העולמי, והגידול בהיקפי המכירות תרמו לאמון המשקיעים ולהשלמת סבב הגיוס השני וכי הם צופים המשך גידול בביקושים למחשבים הניידים של החברה.

אודות פורייה מערכות
פורייה מערכות (Fourier Systems) הנה חברת היי-טק ישראלית בבעלות פרטית. החברה הנה מובילת שוק בתחום המעבדות הממוחשבות להוראת מדעים המבוססות אוגרי נתונים וחיישנים ונכנסה לאחרונה לשוק המחשבים הייעודיים לחינוך. החברה ספקה בשנה האחרונה כ 412,000 מוצרים ליותר מ 40 מדינות ברחבי העולם וב 19 שפות. החברה פועלת בשוק החינוך משנת 1997 ומעסיקה כ 50 עובדים במשרדי החברה הראשיים בראש העין ובמשרדיה בארה"ב ובאנגליה.
לאחרונה פורייה השיקה את ה Nova5000 מחשב מהפכני למערכת החינוך והפכה לחברה הראשונה בעולם שמכרה מחשב אישי לתלמיד. המחשב תוכנן ועוצב מפרספקטיבה המותאמת לחינוך ומשולב בחומרה מיוחדת ובמגוון תוכנות וכלים חינוכיים. ה Nova5000 נבחר על ידי DELL כמחשב לכל תלמיד בארה"ב. כיום ה Nova5000 מצוי בידיהם של מעל ל- 25,000 תלמידים מכל רחבי העולם.

למידע נוסף, בקרו באתר החברה: www.fourier-sys.com

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.