כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

רונית קן, הממונה על ההגבלים העסקיים, פרסמה טיוטת פטור סוג להסדרים כובלים בין מובילים באוויר

18/03/2008

רונית קן, הממונה על ההגבלים העסקיים, פרסמה שלשום לעיון והערות הציבור טיוטת פטור סוג להסדרים כובלים בין מובילים באוויר לאחר תהליך בחינה מקיף.

טיוטת פטור הסוג פורסמה בעקבות תיקון לחוק ההגבלים העסקיים, אשר ביטל את ההחרגה של תחום התעופה מפני תחולתו של החוק. על פי התיקון, תוכל רשות ההגבלים העסקיים לבחון את ההשפעה שיש להסכמים בין חברות התעופה בנוגע לטיסות מישראל ואליה על התחרות. הטיוטא עוסקת במגוון רחב של הסדרים, ובהם: הסדרים טכניים, הסדרי חכירת מטוסים, הסדרי קישוריות (Interline), הסדרי שיתוף בקוד והסדרים למכירת מושבים.

טיוטת פטור הסוג מבחינה בין הסכמים שאינם פוגעים בתחרות ועל כן אינם טעונים אישור, כגון הסכמים הנוגעים לתחזוקה טכנית, לבין הסכמים אחרים הטעונים אישור מכיוון שהם עלולים לפגוע בתחרות, לדוגמה הסדרי שיתוף בקוד והסדרים למכירת מושבים. התקנתו של פטור סוג תאזן בין הצורך של חברות התעופה בוודאות עסקית באשר לכללי המותר והאסור, לבין הצורך באכיפה יעילה של רשות ההגבלים העסקיים, אשר תתמקד בבחינה של הסדרים בעייתיים מבחינה תחרותית.

הממונה, רונית קן, הדגישה כי לאור מאפייניו של המשק הישראלי, ובכלל זה התלות הרבה בתובלה אווירית לצרכי מסחר ותיירות, ישנה חשיבות עצומה לביקורת תחרותית על תחום התעופה. הגברת התחרות בין חברות תעופה צפויה לתרום להורדת מחירי הטיסות וההובלה של סחורות בדרך האוויר ולשיפור השירות. הגברת התחרות תקל על ייבוא וייצוא סחורות מישראל ותסייע לתיירות, לצמיחת המשק, התעסוקה והכלכלה בישראל.

התיקון לחוק נקבע שיכנס לתוקף 60 יום לאחר פרסומו של פטור סוג בעניין זה או ב 1.7.2008 (לפי המוקדם). הציבור מוזמן להתייחס לנוסח הכללים ותוכנם בפני הממונה על הגבלים עסקיים. ניתן לעיין בנוסח הכללים המוצע במשרדי רשות ההגבלים העסקיים ובאתר האינטרנט של הרשות: www.antitrust.gov.il.  
 
 

לעיון בטיוטא  לעיון בטיוטא
הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.