כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

שר התמ"ת אלי ישי נועד אמש בירושלים ב"שולחן עגול" עם שר הכלכלה והטכנולוגיה של גרמניה מייקל גלוס

18/03/2008

סגן רה"מ ושר התמ"ת אלי ישי נועד אמש בירושלים עם שר הכלכלה והטכנולוגיה הגרמני מר מייקל גלוס בדרכים לקידום השת"פ בין גרמניה לישראל.

בתום הפגישה בארבע עיניים השתתפו השניים בשולחן עגול בנושאים כלכליים בין ישראל וגרמניה בו לקחו חלק אנשי עסקים ישראלים וגרמניים.

סגן רה"מ ושר התמ"ת אלי ישי פתח את המפגש ואמר כי ישראל שמחה על היקפי הסחר בין המדינות והגידול בהם וכן מנוכחותם של חברות גרמניות מובילות בישראל.  "אנו מקוים להמשיך מגמה זו ולחזק את ההשקעות בין שתי המדינות " – אמר השר ישי.

הייצוא הישראלי לגרמניה הסתכם בשנת 2007 ב-1.8 מיליארד דולר גידול של 19.3% בהשוואה לשנת 2006 (בעיקר במוצרי הייטק כימיקלים ומכונות).

יצויין כי ההשקעות הבולטות בארץ של חברות גרמניות הן : סאפ, דויטשה טלקום, סימנס, וולקסווגן וכן חברות עם נוכחות גבוה מרק, דיימלר, היינקל ובאייר.

בגרמניה פועלות כ 100 חברות ישראליות כולל אגרקסקו, נטפים, חברות טכנולוגיה עילית כמו אלדין צ'ק פוינט, ECI טלקום ואורד. בשנים האחרונות בולטת פעילות של חברות ישראליות בתחום הנדל"ן בגרמניה כגון אפריקה ישראל, גזית גלוב.

גרמניה הינה מובילה עולמית בתחום האנרגיה הפוטו-וולטאית ומשקיעה הרבה בתחום זה. ישראל מבקשת לפתח את תחום האנרגיה החלופית.

השר ישי ציין במהלך המפגש "אנו מעוניינים בשותפות עם גרמניה בתחום האנרגיה החלופית, הן בשיתוף חברות תעשייתיות והן מכוני מחקר גרמניים. השר ישי ביקש את שר הכלכלה והטכנולוגיה הגרמני מייקל גלוס לקדם קבוצת עבודה משותפת אשר תבחן אפשרויות שיתוף פעולה בנושא.

עוד ציין השר ישי בפני השר הגרמני כי מכון לאומי לתחום הביוטכנולוגיה אמור לקום באוניברסיטת בן גוריון בהשקעה משותפת של האוניברסיטה, הממשלה וגורמים פרטיים בהיקף של 90 מיליון דולר. השר ישי אמר במהלך השולחן העגול בנוכחות אנשי העסקים הישראלים והגרמניים כי "אנו מעוניינים בשותפות של גורם גרמני פרטי בהקמת המכון ובשיתוף פעולה תעשייתי איתו. לצורך כך אנו מבקשים את מעורבות ממשלת גרמניה לקידום הנושא. כן אנו מעוניינים בהשתתפותן של חברות גרמניות בתערוכת ביומד 2008 בישראל." – אמר השר ישי.

עוד ציין שר התמ"ת במהלך הדיאלוג העיסקי כי בימים אלו מוקם פארק הייטק ליד אוניברסיטת בן גוריון ע"י חברה אמריקאית. הפארק יהווה עוגן בחיזוק בירת הנגב והנגב בכלל, וכי משרד התמ"ת מעוניין לפעול בצוותא להבאת חברות גרמניות להקמת סניפים במסגרת הפארק, אשר מתוכנן להוות אכסניה לחברות מתקדמות ועתירות ידע. השר ישי ביקש מעמיתו הגרמני למנות איש קשר עימו יוכל המשרד לפעול לעניין חברות גרמניות לפעילות במסגרת הפארק.

עוד הציג השר ישי במהלך הישיבה במסגרת "השולחן העגול" את הפרויקט הממשלתי אותו מוביל משרד התמ"ת לקידום יצוא טכנולוגיות מים. השר ישי ציין כי משרדו מעוניין במינויו איש קשר בצד הגרמני להעמקת שיתוף הפעולה בתחום המים במטרה לקדם השתתפות של מוסדות מחקר וחברות מובילות במרכז הטכנולוגי למים בשדה בוקר.

השר ישי דיבר גם על פרויקט הרכב החשמלי ואמר כי ישראל מעוניינת שחברות גרמניות ייקחו חלק במאמצי המחקר והפיתוח "אנו מאמינים ששילוב בין התעשייה הגרמנית המתקדמת והידע ההנדסי והטכנולוגי בישראל יכולים לעזור להוציא לפועל תוכנית זו" – אמר השר ישי.

שר הכלכלה והטכנולוגיה של גרמניה מייקל גלוס אמא במהלך הדיונים כי לגרמניה יש הרבה מה להציע בכל הקשור לפרוייקטים מובילים בטכנולוגיות מים ואנרגיה חלופית. השר הגרמני הזמין את השר ישי לבקר במהלך 2008 בגרמניה.

במסגרת השולחן העגול לקחו חלק:

ראש המשלחת העיסקית – נשיא BDI , ד"ר יורגן טומאן - נשיא הפדרציה של תעשיות גרמניה שהוא ארגון על של תעשיות יצרניות ותעשיות הנוגעות לאספקת שירותים כיום מורכב הארגון מ-37 חברות ושתי קבוצות המייצגות כ-100 חברות גרמניות.
נשיא הפדרציה של המסחר הסיטונאי בגרמניה וסחר חוץ, אנטון ברונר – נשיא BGA. הפדרציה מורכבת מ- 28 חברות מעסיקים בנוסף יש לה 51 סניפים חברים הכוללים את כל הקשת של סיטונות וסחר חוץ.

ברונר הינו גם יו"ר מועצת העסקים ישראל גרמניה.

סימנס – מר רודולף למפרכט – יועץ בכיר למנכ"ל וחבר במועצת המנהלים – חברת הבת של סימנס ענק האלקטרוניקה סימנס ישראל בע"מ, היא משקיע זר חשוב בישראל מאז יסודה בשנת 2000 מחזקת החברה בהתמדה את נוכחותה בשווקים הישראליים ומעסיקה כ-500 מומחים מקומיים.

תוכנת AG – מנכ"ל קארל היינץ שטרייביך – AG נמנית עם מובילי השוק העולמית של "עסקים קריטיים". פתרונות תוכנה מבוססים על סטנדרטים פתוחים . AG  מובילה בשירות מוכוון לתוכנות הרכב מחשב העונים על בקשת הלקוחות שלה. בשנת 2007 רכשה AG 80% מחברת SPL הישראלית וקבעה אותה כמרכז היישר לתמיכה טכנית.

מיכאל פייפר – המנהל הכלכלי של "השקעה בגרמניה" – ל"השקעה בגרמניה" יש מנדט לקדם את גרמניה כמקום אטרקטיבי לעסקים היא מסייעת ומייעצת למשקיעים פוטנציאליים בגרמניה. יזמים זרים המתכננים לייסד פעילות עסקית בגרמניה יכולים לקבל מידע על הסביבה העסקית.
 

אנשי העסקים הישראלים אשר השתתפו בשולחן העגול היו: סטף וורטהיימר –יו"ר ישקר, עמירם שור – יו"ר E.N.T, מיקי פדרמן, נציגי נטפים, הפארק הטכנולוגי בבאר שבע,חברת  SPL, מקורות ועוד.

במהלך ישיבת הממשלה המיוחדת שתתקיים היום בנוכחות השרים הגרמניים יחתום סגן רה"מ ושר התמ"ת אלי ישי עם עמיתו הגרמני שר הכלכלה והטכנולוגיה מייקל גלוס על מזכר הבנות בין המדינות.

צילום: דוברות משרד התמ"ת.
 
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.