כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

מנתוני בנק ישראל עולה כי במהלך חודש פברואר פוחת השקל כנגד הדולר ב- 0.3% ובשיעור גבוה יותר של 2.6% כנגד היורו

19/03/2008

מכאן עולה כי פיחות השקל, לאחר ייסופו הגבוה בינואר, מבטא המשך תנודתיות בשוק מטבע החוץ.

עוד עולה מנתוני בנק ישראל כי סיכון שער החליפין הממוצע לחודש פברואר, כפי שנמדד על ידי סטיית התקן הגלומה באופציות שקל/דולר, הסתכם ב- 12% - עליה של כ- 2 נקודות אחוז לעומת ממוצע חודש ינואר.

התפתחות הסיכון במהלך החודש לא הייתה אחידה, במחצית הראשונה שלו עלה הסיכון לרמה גבוהה של 13.5%, ובמהלך המחצית השניה של החודש ירד חזרה לרמתו בתחילת החודש (11.5%). תנודות אלו משקפות המשך מצב של אי ודאות גבוהה יחסית.

העליה בסיכון התרחשה בכל טווחי הזמן, כאשר בזמן הקצר שיעורה היה גבוה יותר. בשווקים המתעוררים נרשמה במהלך פברואר עליה בת 0.5% בסיכון שער החליפין לרמה של 10.8%. 

מהמחלקה לפעילות המשק במט"ח בבנק ישראל נמסר, כי תושבי חוץ מכרו גם החודש מט"ח לזמן קצר אם כי בהיקפים קטנים משמעותית לעומת חודש ינואר.

עיקר מכירות המט"ח בוצע באמצעות השקעות בבורסה בת"א, במניות ובאג"ח. מרביתן של רכישות האג"ח בוצע בשבוע הראשון ובשבוע האחרון של החודש, בעוד בשבועיים של אמצע החודש נרשמו מימושים בהיקף של כ- 200 מיליוני דולרים.

בנוסף נמשכו ההשקעות הישירות של תושבי חוץ . פעילות תושבי חוץ במכשירים נגזרים נטו הייתה החודש מינורית, ואולם במונחים שבועיים נרשמה פעילות גדולה שקוזזה בתוך החודש. 

במהלך פברואר רכש המגזר העיסקי מט"ח נטו לזמן קצר, בין היתר, לצורך ביצוע פירעונות אשראי במט"ח מבנקים בארץ, בעיקר באמצעות מכשירים פיננסיים נגזרים.

לראשונה מאז חודש יוני 2007 נרשמו בפברואר משיכות של המגזר העיסקי מפקדונותיו בבנקים בארץ (520 מיליוני דולרים), וזאת לעומת המשך צבירה בפקדונות של המגזר המוסדי (530 מיליוני דולרים), ומגזר משקי הבית (כ-40 מיליוני דולרים). 

המשקיעים המוסדיים מימשו החודש נכסים בחו"ל בעיקר בתיק למסחר, מרבית המימושים היו במניות הניסחרות בחו"ל ויתרתן באג"ח. 

משקי הבית המשיכו בחודש פברואר לצבור מט"ח בפקדונות בבנקים בארץ אם כי בהיקף קטן, בהמשך לצבירות בהיקפים משמעותיים שאיפינו את פעולותיהם במהלך שנת 2007 כולה ובחודש ינואר. מנגד המשיכו משקי הבית לממש השקעות בקרנות נאמנות המשקיעות במט"ח בשווקים השונים בחו"ל בהיקף לא גדול.
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.