כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

איגוד האינטרנט למועצת העיתונות: אנא התערבו לביטולה של הצעת חוק 892

20/03/2008

לאור הפניה שיזם איגוד האינטרנט הישראלי למועצת העיתונות, עלה נושא "הצעת חוק 892" לדיון בישיבת נשיאות מועצת העיתונות לפני כשבוע וחצי.

בפניית האיגוד, לכבוד השופטת (בדימוס) דליה דורנר, נשיאת מועצת העיתונות ולאבי וינברג מזכ"ל מועצת העיתונות, קרא רימון לוי, נשיא איגוד האינטרנט הישראלי, "להתערב ולפעול למען ביטולה של הצעת חוק הפוגעת בזכויות יסוד בסיסיות של משתמשי האינטרנט בישראל".

"הצעת החוק פוגעת בחופש הביטוי", אומר לוי. "זכותו של כל מבוגר לצרוך תכנים שאינם אסורים על פי חוק. זכות זו מעוגנת בפסיקת ביהמ"ש העליון כחלק מחופש הביטוי. זכות זו תימנע ממשתמשי האינטרנט הרבים, כאשר תוטל עליהם חובת הסינון כברירת מחדל לכל אלה שלא יהיו מעוניינים להזדהות מול ספק האינטרנט ולבקש אינטרנט חופשי ממגבלות".

"מחקרים מוכיחים", אומר לוי, "שמערכות סינון תוכן עלולות לחסום כל תוכן, לרבות תוכן לגיטימי. תוכן כזה יכול בהחלט להגיע מאתרי אינטרנט בעלי אופי עיתונאי מובהק. כך לדוגמה, כתבות שעניינן מין ממדורי 'בריאות ויחסים' וכיו"ב. כפיית סינון, החוסם תכנים לגיטימיים על גולשים, להבדיל מבחירת מודעת וולונטרית בסינון כזה, היא בלתי נסבלת. היא עלולה לפגוע לא רק בגולש, הצורך את המידע, אלא גם במערכת העיתונאית המקוונת (בדוגמה שלמעלה) המפיקה ומפיצה אותו".

לדברי לוי, "משעה שנקבע כלל, כי האחריות לקביעת אילו תכנים יצונזרו ולאילו חומרים תמנע הגישה הינה בידי שר התקשורת, עשויה ההגדרה של מהו אותו תוכן 'פוגע' הראוי לחסימה, להשתנות ו"להתעדכן" מזמן לזמן. אין לצפות לאן יכול להוביל מסלול זה. חקיקה, ובוודאי חקיקה המטילה מגבלות והכבדות על הציבור, צריכה להיעשות רק במקרים בהם אין פתרון מעשי אחר לבעיה בתוך מסגרות החקיקה הקיימת. זה אינו המצב במקרה זה".

בעקבות פניית האיגוד למועצת העיתונות, נשיאות מועצת העיתונות, בראשות השופטת (בדימ') דליה דורנר, החליטה פה-אחד ( ביום 9.03.08 ) להתנגד לחוק המוצע לסינון אתרים באינטרנט, בנוסחו הקיים, מאחר שאינו מידתי ופוגע בחופש הביטוי, בזכות לפרטיות ובאוטונומיה של האדם.

עוד נאמר כי: "מועצת העיתונות סבורה שניתן להשיג את מטרות החוק על-ידי מתן אפשרות למתחברים לאינטרנט לקבל אמצעים לסינון אתרים, אם ירצו בך, והעברת המידע על קיומם של אמצעים אלה לכל המשתמשים באינטרנט".

___________________________________________________

איגוד האינטרנט הישראלי הוא עמותה ללא מטרת רווח והוא משמש כגוף התנדבותי שמטרתו קידום האינטרנט בישראל, וככזה פועל לקידום מטרות ציבוריות החשובות לכלל האוכלוסייה. החברות באיגוד האינטרנט הישראלי פתוחה לכל אדם וחברים בו מאות חברים הבאים מתחומי עיסוק שונים ומגוונים - אקדמיה, תעשיה, עסקים, רפואה, חינוך וכד'.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.