כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

שר התקשורת אריאל אטיאס בכנס התקשורת של המי"ל: "אני שוקל להעלות מפעילים נוספים על תדרים קיימים"

20/03/2008

המי"ל (המרכז הישראלי לניהול) קיים ביום שלישי כנס מיוחד בנושא עולם התקשורת בישראל נכון לשנת 2008.

הכנס התקיים בצל פרסומו של דו"ח וועדת גרונאו. בין הדוברים בכנס, שר התקשורת, אריאל אטיאס, פרופ' ראובן גרונאו, אבי גבאי מנכ"ל בזק, דוד אבנר, מנכ"ל פרטנר ועוד שורה ארוכה של אישים בכירים מעולם התקשורת.

שר התקשורת אריאל אטיאס, התייחס למהלכים הצפויים בשוק התקשורת. לדבריו בעקבות דו"ח גרונאו צפויים כמה שינויים מרחיקי לכת: "ראינו שמחיר התדרים נופל בסופו של דבר על הציבור. זה לא עובד, לכן נשקול מכרז הפוך שיקבע לפי מחיר נמוך לצרכן ולא על פי מחיר התדר".

שר התקשורת אמר שהוא שוקל להעלות מפעילים נוספים על תדרים קיימים: "אם מישהו רוצה להיות שחקן, יש רישיונות על המדף. אבל בלי התערבות משרד התקשורת לא יקרה כלום, לכן אנחנו נפתח תשתיות. שאף אחד לא יחשוב שירדנו ממפעילים וירטואליים". 

אטיאס תיאר מספר מהלכים שבכוונתו להוציא לפועל, במטרה לעודד את התחרות בענף הסלולר, וביניהם: ניתוק הזיקה בין מכשירים סלולאריים לבין המסלולים; יצירת חשבונית שהיא ידידותית ללקוח כך שתתאפשר השוואת מחירים; ואיסור על חברות הסלולר להעלות מחירים בתקופת ההתחייבות: "אין היגיון שהחוזה בין חברת הסלולר ללקוח הוא חד צדדי, כך שהחברה יכולה להעלות מחירים, אבל הלקוח לא יכול לעזוב במשך 18 או 36 חודשים. זה לא קורה בשום שוק אחר".

פרופ' גרונאו תקף בעיקר את בזק על העדר השקעות בתשתית. לדברי גרונאו צריך להפריד את הולכת התקשורת למקטעים: "אני חושב שצריך כמו בצרפת לפתוח לתחרות את המייל האחרון. יש הרבה חברות שמעוניינות להשקיע בזה, ואז לא תהיה לבזק ברירה, והיא תשקיע בסיב אופטי שיגיע עד למדרכה ברחוב ולא רק בין מרכזות בזק".

עוד הוא אמר שאם הוא היה מקבל את המלצות החברות הסלולריות להוריד את הפיקוח על השוק הסלולארי היינו חוזרים לשנת 1994 מבחינת רמת התשתיות. 

אבי גבאי מנכ"ל בזק אמר בהתייחסו לדו"ח וועדת גרונאו שהדוח לא מצליח להביא את הבשורה החדשנית שהוא התיימר להביא: "במקום להבין את הדברים עד הסוף, מנסים לפעול בכפייה".

גבאי הוסיף "כיצד אפשרי שוועדת גרונאו, שמצהירה שיש בעיה במחירי ערוצי הטלוויזיה, בסוף עוסקת בבזק. בשוק הישראלי, יש חברות נוספות שמחזיקות נתח גדול מאוד מהשוק, כמו מיקרוסופט, גוגל, והוט, ועדיין בזק היא החברה היחידה שנמצאת תחת פיקוח" התרעם גבאי.

בפאנל שהתייחס קשר שבין טלוויזיה, אינטרנט וסלולר אמר מודי פרידמן, מנכ"ל ערוץ 10 שהמדיה עדיין לא פיתחה מודלים כלכליים טובים מספיק שתאפשר עשיית כסף מהאינטרנט. "אפשרות המדידה של האינטרנט מכשילה אותו. אנחנו מחכים להתעוררות של האינטרנט כבר שמונה שנים. זה יקרה מתי שהוא. לא ברור איך ועל חשבון מה".

אילן ישועה מנכ"ל וואלה הגיב לדבריו של פרידמן: "לא ברור מדוע אנשים מספידים את האינטרנט. הטלוויזיה היא סוג של פרזיט על האינטרנט. הבזבוז בקמפיינים פרסומיים בטלוויזיה הוא אדיר, בסביבות 70%. אני צופה שמעבר כספי מפרסמים מהטלוויזיה לאינטרנט יהפוך למגמה חזקה. זה נכון, שהעדר המדידה האחידה בכל אתרי האינטרנט, בדומה למדידת הרייטינג בטלוויזיה, הוא אחד החסמים המרכזיים באינטרנט, ויש למצוא לזה פיתרון", כך ישועה.

קרדיט צילום: איתן ריקליס

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.