כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

"קשת" בחרה בטכנולוגיית גריד כדי להתמודד עם עומס ההצבעות של "כוכב נולד"

26/03/2008

לעיתים רחוקות מתאפשרת לציבור הרחב הצצה מאחורי הקלעים, לטכנולוגיה שמניעה את הטרנד החם ביותר בתעשיית הבידור בישראל – בחירת הזוכים על ידי קהל הצופים.

לראשונה נחשפת כאן הטכנולוגיה שמאפשרת ל'קשת' – הזכיינית המצליחה של ערוץ 2, להתמודד עם עומס ההצבעות ברגעי השיא של "כוכב נולד" – תוכנית הבידור הפופולארית בישראל. 

מערכת הגריד של חברת קרשנדו הישראלית הקרויה מאסטרו (Maestro), הכוללת את מערכת האצת האפליקציות (Application Front End), נרכשה על ידי קשת על מנת להתמודד עם עומס ההצבעות ברגעי השיא של "כוכב נולד 5".

הפתרונות של קרשנדו מציעים שרותי האצה ואופטימיזציה של אפליקציות מבוססות Web, תוך התבססות על תשתית חומרה אחודה בעלת ארכיטקטורת גריד בעלת רכיבי חומרה יעודיים.

"הבעיה עם 'כוכב נולד' היא שההבדל במספר הגולשים ביום-יום לבין אותו פרק זמן קצר של ההצבעה הוא מעל 1000% (אלף אחוז) וזה קורה מאוד מהר – בתוך 20 שניות. מצב זה הביא לכך שזמני התגובה באתר בזמני השיא של ההצבעות היו איטיים והחוויה של הצופה נפגמה" אומר איתן גולדשיין, ראש צוות הסיסטם האחראי על חוות השרתים של אתר "קשת".

"התקנת פתרון ההאצה של קרשנדו, העלתה את פרודוקטיביות השרתים באתר קשת ב 100 אחוז ויכולתם להתמודד עם עומס באתר הוכפלה. התוצאה באה לביטוי בכך שהזמן בו המצביעים צריכים היום לחכות לתגובת המערכת ברגעי השיא של כוכב נולד ירד ב- 80 אחוז בממוצע" מספר צפריר להב מנהל מכירות EMEA בקרשנדו.

מהו גריד ?

אבנר אלגום, מנכ"ל האיגוד הישראלי לטכנולוגיות גריד (grid.org.il), מסביר כי גריד, הינה תפיסה טכנולוגית הרואה ברשת מחשב ווירטואלי מכוון שרות, המקצה שרותי מיחשוב עפ"י דרישה. הגריד מאפשר ניוד עומסים וחלוקת עבודה בין משאבי הרשת, לשיפור ניצולת וביצועים וכן הוספה דינאמית של משאבים לרשת.

היכולת להוסיף משאבים לרשת הופכת את כושר הגידול ואת עוצמת החישוב והאחסון ללא מוגבלים.

עוד מוסיף אלגום כי מחקרים שונים מצביעים על הצורך הכלכלי להתאמה גמישה וניצול יעיל של משאבי ה-IT לצרכים העסקיים המשתנים. השילוב של טכנולוגיות הגריד והוירטואלזציה, מאפשר ניצול יעיל וגמיש של משאבי המחשוב.

"ישראל ניצבת בחזית הטכנולוגית של פיתוח טכנולוגיות גריד בעולם". אומר אלגום.

מדינת ישראל מכירה בחשיבות של פיתוח טכנולוגיות גריד ותומכת באיגוד הישראלי לטכנולוגיות גריד (grid.org.il), תחת חסותה של תוכנית מגנ"ט של המדען הראשי.

באיגוד הישראלי חברים יותר מ- 40 גופים, בניהם גופי היי-טק הגדולים בעולם, ארגונים מובילים במשק הישראלי וחברות סטראט-אפ. האיגוד הוא גם שותף של ה- OGF (איגוד הגריד העולמי) והוא משתתף בקביעת הסטנדרטים והתקנים הבינלאומיים בתחום. האיגוד מקיים מסגרות של שיתוף ידע וניסיון באמצעות כנסים בינלאומיים, מעבדת הגריד, סדנאות, מרכז ידע ועוד.

אודות האיגוד הישראלי לטכנולוגיות גריד-
האיגוד הישראלי לטכנולוגיות גריד הינו שותף של איגוד הגריד העולמי (OGF).

באיגוד הישראלי חברים יותר מ- 40 גופים: גופי היי-טק הגדולים בעולם, דוגמת: מיקרוסופט, AMD, BMC, EMC, HP, IBM, SUN,, DELL , FreeScale  SAP, SGI (סיליקון גרפיקס), נט-אפ (NetApp), BenefiIT, VMWARE.

לארגונים המובילים במשק הישראלי, דוגמת: בנק לאומי, אלביט, אלת"א, אורנג, אורבוטק, א.מ.ת מחשוב, סאן-רד, רפאל, לגורמי צבא וביטחון: צה"ל, הקריה למחקר גרעיני, אוניברסיטאות ומוסדות מחקר. וכן לרשימה גודלת והולכת של חברות סטראט-אפ בניהן: 'גיגה ספייסס' (GigaSpaces) מקבוצת פורמולה,  מלנוקס (Mellanox), פניה (Panaya), שונרה (Shunra), טהוטי-נטוורקס (Tehuti Networks), וינושן טכנולוגיות (VeNotion Technologies), וולטיר (Voltaire), סראונד (Xeround Systems), זוריאקס (Xoreax Software), אפיקס (EPIX Pharmaceuticals), פרימה גריד (Prima Grid), 4נט+ (4NET Plus), אקטמייז (Actimize) מקבוצת נייס, קרשנדו נטוורקס (Crescendo Networks), חברת הייעוץ EFPConsulting ועוד.

האיגוד הינו עמותה ללא מטרות רווח אשר הוקם במטרה לקדם את הידע הטכנולוגי בתחום טכנולוגיות הגריד, ולשפר, באמצעות הטמעת הטכנולוגיה, את יכולת התחרות של החברות בישראל.

האיגוד מנהל מסגרות של שיתוף ידע וניסיון באמצעות כנסים בינלאומיים, מעבדת הגריד, סדנאות, מרכז ידע ועוד. האיגוד זוכה לסיוע תוכנית מגנט של המדען הראשי, מתוך הכרה בחשיבות טכנולוגיות הגריד לפיתוח הכלכלה הישראלית.

אתר האיגוד הישראלי לטכנולוגיות גריד- www.grid.org.il

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.