כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ועדה משותפת לוועדת הכלכלה וועדת המדע אישרה לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק האוסרת משלוח דואר זבל

30/03/2008

יו"ר ועדת הכלכלה , ח"כ גלעד ארדן:" מדובר בבשורה חשובה לצרכן הישראלי. החוק ימנע את המטרד לציבור בקבלת הודעות פרסום בלתי רצויות לטלפון,פקס ולמחשב ותמנע את הפגיעה בנוחיות האזרחים ואת החדירה לפרטיותם ".

ארדן ציין כי לצערו סירבה הממשלה להצעתו להקים מאגר לאומי, בדומה לקיים בארה"ב, בו ירשמו כל הצרכנים המודיעים כי אינם מעוניינים לקבל הודעות וייאסר לשלוח לרשומים במאגר זה הודעות פרסום אוטומטיות. למרות סירוב הממשלה החליט ארדן לאשר את הצעת החוק  וזאת בשל חשיבותו העצומה לציבור הצרכנים והודעת הממשלה כי תמשוך את הצעת החוק במידה ותכפה הועדה הקמת מאגר זה.

הצעת החוק מטילה קנס של עד  202 אלף שקל על מפרסמים באינטרנט, אס.אמ.אס, בפקסימיליה, ובמענה טלפוני אוטומטי במידה שישגרו הודעת פרסום אוטומטית בלא הסכמה מפורשת בכתב  (או בדואר אלקטרוני) של הנמען.

עם זאת, פנייה חד פעמית מטעם המפרסם לנמען שהוא בית העסק המהווה הצעה להסכים לקבלת דברי פרסומת מטעמו לא תחשב כהפרה של הוראות החוק.

עוד קובע החוק כי מפרסם רשאי לשגר דבר פרסומת אף אם לא התקבלה הסכמתו של הנמען, אם הנמען מסר את פרטיו למפרסם במהלך רכישה של מוצר או שירות או במהלך של מו"מ לרכישה והמפרסם הודיע לו שהפרטים שמסר ישמשו לצורך משלוח דבר פרסומות מטעמו.

בהצעת החוק נקבע עוד שיוטל קנס של עד 67 אלף שקל על מפרסם המשגר דבר פרסומת שלא נכללו בו הפרטים הבאים באופן ברור ובולט: ציון היותו דבר פרסומת בתחילת דבר הפרסומת, שמו של המפרסם, כתובתו, ודרכי הקשר עימו.

על פי הצעת החוק , במידה ונשלח דבר פרסומת ביודעין בניגוד להוראות החוק יכול בית המשפט לפסוק בשל הפרה זו פיצויים שאינם תלויים בנזק הנגרם לצרכן בסכום של עד  1,000 ש"ח בגין כל הודעה שנשלחה בניגוד לחוק.

ח"כ בני אלון ביקש להחריג מתחולת החוק את שירותי הודעות הטלפון המוקלטות ואת שירותי ה אס.אמ.אס. הצבעה על הצעתו זו תתקיים בשבוע הבא.

החוק יכנס לתוקף בתוך חצי שנה מפרסומו וזאת בכדי לאפשר לחברות לפנות ולקבל את הסכמת לקוחותיהן להמשיך ולשלוח להם דברי פרסום.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.