כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

חברת הדירוג מעלות:" דירוג AA+/Stable לעיריית הרצליה"

1/04/2008

הדו"ח של מעלות משבח את התנהלותה של ראש עיריית הרצליה, יעל גרמן, ומציין את איתנותה הפיננסית של העירייה שסיימה לראשונה בעודף תקציבי של 54 מיליון שקל. העירייה הגדילה את הכנסותיה העצמיות ב-48% בזכות הפרטת שירותים והרחבת בסיס הגבייה

Standard & Poor’s Maalot הודיעה על דירוג AA+/Stable לעיריית הרצליה.

דירוג התחייבויות העירייה הינו דירוג ISSUER מנפיק מסוג General Obligation ומתייחס ליכולת העירייה לפרוע את התחייבויותיה הפיננסיות במועדן.

דירוגה של עיריית הרצליה משקף בין היתר את מיקומה וחשיבותה בכלכלת מדינת ישראל, יחסי הגומלין בין כלכלת העיר לכלכלת העיר תל-אביב, עצמאותה ואיתנותה הפיננסית של הרשות, כפי שהדבר בא לידי ביטוי במינוף נמוך יחסית וביכולת הרשות לייצר מקורות פנויים לפיתוח מהתקציב הרגיל.

על פי הדירוג, המגבלות הרגולטוריות החלות על עיריית הרצליה מעטות ביחס לרשויות מקומיות והתערבות הרגולאטור בפעילותה השוטפת של עיריית הרצליה עשויה להיות נמוכה מזו הקיימת בעיריית תל אביב.

היקף המשאבים המופנים לפיתוח העיר ועתודות הקרקע הזמינות לפיתוח אל מול משאב המקרקעין המוגבל במרכז הארץ מעניק יתרון להרצליה בחיזוק האטרקטיביות שלה תוך שיפור מעמדה בתחום הכלכלי תרבותי, מיצובה כאלטרנטיבה מועדפת לאוכלוסייה ברמה סוציו-אקונומית גבוהה ובעקבות כך המשך פיתוח התעסוקה.

בשנים האחרונות עוברת עיריית הרצליה מהפכה כלכלית חסרת תקדים. לראשונה, על פי תוצאות הדוחות הבלתי מבוקרים סיימה העירייה את 2007 בעודף תקציבי של 54 מיליון שקל, ועברה ליתרת עודף מצטבר של 44 מיליון שקל.

בשנים האחרונות הגדילה העירייה את הכנסותיה העצמיות ב-48% על ידי גביית חובות ארנונה ישנים, הגברת האכיפה על עבירות חנייה, הפרטת שירותי ניקיון ותברואה ומיצוי הכנסות מנכסים שברשות העירייה.

לדוגמא: שטחים גדולים סווגו כמחסנים והסתבר כי הם עסקים. בנוסף, העירייה עובדת עם בקרה תקציבית ותכנון רב שנתי. לעירייה זו השנה השלישית בבקרה בזמן אמת. לא ניתן להוציא ללא מסגרת, אין חריגות. כמו כן, עברה העירייה תהליך התייעלות, צמצום משרות כפולות ושינוי המבנה הארגוני. כיום נחשבת עיריית הרצליה לגוף כלכלי איתן יותר מחלק מהמוסדות הפיננסים שמעניקים אשראי לשלטון המקומי.

ראש עיריית הרצליה, יעל גרמן: "דו"ח מעלות מוכיח כי מנהל תקין ושמירה על כללי ניהול נכונים מצעידים את הרצליה קדימה. אני גאה בעיריית הרצליה ובעובדיה".

 

דירוג מעלות  דירוג מעלות
הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.