כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ברוש:"כאשר כל האורות האדומים מתחילים להידלק אין זה הזמן לנקוט במדיניות של קיצוצים ללא מחשבה"

2/04/2008

שרגא ברוש בתגובה לכוונת האוצר לבצע קיצוץ רוחבי במשרדי הממשלה : "כאשר כל האורות האדומים מתחילים להידלק, אין זה הזמן לנקוט במדיניות של קיצוצים ללא מחשבה; מתריע: קיצוץ רוחבי עיוור, יביא לפגיעה נוספת במנועי הצמיחה של המשק; הגיע הזמן שמשרד האוצר יעבור למדיניות אקטיבית במקום מגיבה; קורא לשר האוצר להפגש לאלתר עם המעסיקים וההסתדרות לגיבוש תוכניות מוסכמת".

כאשר כל האורות האדומים מתחילים להידלק, אין זה הזמן לנקוט במדיניות של קיצוצים ללא מחשבה. קיצוץ רוחבי עיוור של 10% במשרדי הממשלה, כפי שמתכוון האוצר לבצע, יביא לפגיעה נוספת במנועי הצמיחה של המשק. כך טוען שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים, בתגובה לכוונת האוצר לבצע קיצוץ רוחבי במשרדי הממשלה.

ברוש קורא פעם נוספת לשר האוצר להפגש מייד עם המעסיקים וההסתדרות על מנת לגבש תוכנית מוסכמת אשר מצד אחד תשמור על מסגרת התקציב ומצד שני תבטיח את המשך הצמיחה של המשק הישראלי.

ברוש טוען, כי זו חוכמה קטנה מאוד של האוצר לאשר תוכניות על סמך תחזיות צמיחה שגויות ולאחר מכן לעדכן בדיעבד, באמצעות קיצוצי רוחב, שיגרמו לפגיעה דווקא באותם סעיפים בתקציב אותם יש להגדיל, על מנת להגביר את הצמיחה. דהיינו את תקציבי המחקר והפיתוח, התשתיות, תמריצי ההשקעה, כלי הסיוע לעסקים קטנים והסיוע ליצואנים.

הגיע הזמן, טוען ברוש, שמשרד האוצר יעבור למדיניות אקטיבית במקום מדיניות מגיבה. אם קיימת מצוקה תקציבית, על משרד האוצר לסרוק את תקציב המדינה ולהמליץ לממשלה על שינוי סדרי עדיפויות. אני בטוח שבממשלה יושבים שרים אחרים שעיניהם בראשם והם מודעים לצורך בהתאמות התקציב לצרכי המשק, טוען נשיא  התאחדות התעשיינים.

לדעת ברוש, עדיף היה לבנות מראש את תקציב 2008 כפי שסברה התאחדות התעשיינים בשנה שעברה, כתקציב מגביר צמיחה, אבל גם עתה עדיין  לא מאוחר מדי לאמץ תוכנית כלכלית שתחזק את סעיפי התקציב מגבירי הצמיחה מחד, ותצמצם את עודפי השומן היושבים בגופים ממשלתיים מאידך.

נשיא התאחדות התעשיינים מדגיש, כי באם לא ניתן השנה לבצע התאמות מהותיות בתקציב, יש להשתמש בצד ההכנסות ולהפחית באופן מיידי את מס החברות והמס על יחידים.

גם הפחתה של אחוזים בודדים תשדר מסר ברור למשק כי יש הנהגה כלכלית אשר תפקידה לספק רוח גבית למגזר העסקי. הפחתת המיסים תביא באופן מיידי, לדעת ברוש, להגברת מנועי הצמיחה - היצוא, ההשקעות והצריכה הפרטית, ובסופו של דבר דווקא תגביר את הכנסות המדינה.
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.