כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

שר התמ"ת אלי ישי הגיש לממשלה הצעת החלטה להארכת תוקפו של הצו לעידוד השקעות הון

3/04/2008

סגן רה"מ ושר התמ"ת אלי ישי הגיש לממשלה הצעת החלטה להארכת תוקפו של הצו לעידוד השקעות הון (קביעת התחומים של אזורי פיתוח), עד ליום 31/3/09.

הצו, המותקן מכח החוק לעידוד השקעות הון, התשי"ט-1959, מגדיר את אזורי הפיתוח, להם מבקשת המדינה לסייע, באמצעות הכוונת השקעות פרטיות, עידוד התעסוקה, פיתוח אזורי תעשיה וכיו"ב הטבות ומענקים.

מאז ה-16.1.2008 אין הצו בתוקף, ועל מנת למנוע פגיעה קשה בתעשיה ובתעסוקה בפריפריה, ביקש שר התמ"ת מהממשלה להאריך את תוקפו של הצו עד ליום 31/3/09.

ברקע לבקשה מצויה החלטת ממשלה קודמת, אשר סיווגה את העיר חיפה כאזור פיתוח ב' למפעלים עתירי טכנולוגיה. על החלטה זו (והצו שהותקן בעקבותיה) הוגשה עתירה לבג"ץ, ע"י העיריות נשר, קריית אתא, קריית ביאליק, קריית מוצקין וטירת הכרמל, בטענה כי מתן ההטבה לחיפה (בהחלטת הממשלה ובצו שהותקן בעקבותיה) יביא ל"בריחת" מפעלים משטחן וכתוצאה מכך לפגיעה קשה בהן.

בעקבות העתירה לבג"ץ, קוים הליך שימוע ביום 28.2.2008, בנוכחות שר התמ"ת ונציגי שר האוצר. בעקבות הליך השימוע השתכנע שר התמ"ת כי יש מקום לשנות את ההחלטה הקודמת אשר באה להיטיב עם העיר חיפה במצב בו היתה במועד החלטת הממשלה; שכן מתן העדפה בולטת לעיר חיפה עשויה לפגוע באזורי התעשייה של הישובים הסמוכים, אשר חלקם מצויים במדד סוציו אקונומי נמוך משל חיפה, דבר שיביא לפגיעה בתעשיה ובתעסוקה באותם ישובים, ואשר בוודאי לא היה בבסיס החלטת הממשלה.

לפיכך, מבקש השר ישי בהצעת ההחלטה לתקן את החלטת הממשלה הקודמת, ע"י ביטול הסעיף בו נקבע כי העיר חיפה תסווג כאזור פיתוח ב' למפעלים עתירי טכנולוגיה.

בהצעת מחליטים מבקש שר התמ"ת כי הצו יותקן עד ליום 31.3.2009, כדי שמחד גיסא לא יימשך המצב שבו לא ניתן לתת הטבות לאזורי הפריפריה, בשל העדר הגדרה לאזורי הפיתוח בישראל, ומאידך גיסא, מתן ההטבה לגורם כלשהו באזור הינו פעולה בעלת השלכה רוחבית, ויש מקום לבחינת הנושא מחדש, במסגרת עבודת המטה הנערכת לגיבוש קריטריונים לקביעת אזורי הפיתוח.

 

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.