כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

אלי כהן:" לראשונה, בעלי הסמכות בגופים המתוקצבים על ידי המדינה, ישאו באחריות לניהול מדיניות שכר תקינה"

3/04/2008

הממונה על השכר והסכמי עבודה במשרד האוצר, אלי כהן, הנחה מנהלים בכ- 700 גופים נתמכים ומתוקצבים על ידי המדינה להצהיר כי לא ניתנות תוספות שכר חורגות תחת ניהולם.

הממונה על השכר דורש מיו"ר הגוף (התאגיד, ראש רשות מקומית, נשיא אוניברסיטה וכו') המנכ"ל, סמנכ"ל הכספים וסמנכ"ל משאבי אנוש לחתום על הצהרת מנהלים אשר תחייבם לדווח לממונה על השכר על בחינת מכלול תנאי העסקה בגוף.

הצהרת המנהלים תבטיח ותקדם עבודת מטה פנימית שתמנע את חריגות שכר ותבטיח הקמת מערך בקרה פנימי שיוודא כי תנאי השכר ניתנים כדין בהתאם לאישור הממונה על השכר. בנוסף, יידרשו המנהלים, במסגרת "הצהרת המנהלים", להתחייב ליישום חוקי העבודה.

הממונה על השכר, אלי כהן: "הצהרת המנהלים הינה נדבך נוסף, המצטרף למערך הביקורת והאכיפה. צעד זה יביא את מנהלי הגופים לשאת באחריות הנדרשת בתחום השכר. לא ייתכן שאנחנו מוצאים כל כך הרבה חריגות שכר בגופים שממומנים על ידי כספי ציבור. אני בטוח שהצהרת המנהלים תסייע בידנו לצמצם את התופעה ותחייב מנהלים בכירים לתת דין וחשבון על הוצאות השכר – אין סמכות בלי אחריות".

המנהלים יתבקשו לחתום על ההצהרה בחודש ינואר 2009 ובכך יתחייבו שניהול מערכת שכר בשנת 2008 היתה תקינה. עד תחילת שנת 2009 יוכלו הגופים המתוקצבים והנתמכים להיערך לשינוי המבוקש.

הצהרת המנהלים מצטרפת לכלל פעולות האכיפה, כתגבור פעולות יחידת האכיפה שביצע לאחרונה הממונה על השכר. מזה מספר חודשים פועלים שלושה משרדי רואי חשבון, עווני ריאן, גנטוס, צור פישמן, אשר נבחרו במכרז, לתגבור פעולות הביקורת בכפוף ליחידת האכיפה. רואי החשבון יאתרו תשלומי שכר החורגים מההסכמים הקיבוציים הארציים המאושרים.

בשמונה שנות פעילותה של יחידת האכיפה בראשות סגן הממונה על השכר, שמואל נחמני, התקבלו למעלה מ-2,500 החלטות ממונה על השכר בנוגע לטיפול בחריגות שכר. הסכומים שנחסכו לקופת הציבור בשנים אלה מסתכמים בלמעלה מ-1.7 מיליארד ש"ח, וזאת מבלי שנלקחו בחשבון סכומי החיסכון האקטוארי הנובעים מהפחתות שכר פנסיוני לעובדים פעילים וכן מבלי שנלקח בחשבון גורם ההרתעה אשר מניב תוצאה כלכלית של חסכון נוסף הנאמד בכמיליארד ש"ח.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.