כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

חברת טיפאני הבינלאומית תובעת את אופטיקה הלפרין בגין מכירה של משקפיים מפרים הנושאים את סימן המסחר TIFFANY

7/04/2008

החברה הבינלאומית Tiffany and Company, תובעת בבית המשפט המחוזי בתל אביב, באמצעות עו"ד טל בנד ועו"ד מורן כ"ץ ממשרד ש. הורוביץ ושות' את חברת אופטיקה הלפרין ואת מנהליה, יעקב ודוד הלפרין.

התובעת, טיפאני, הינה חברה בינלאומית שתחום עיסוקה הבולט הינו עיצוב, ייצור ושיווק של תכשיטים, וכן עיצוב, ייצור ושיווק של מגוון מוצרי יוקרה איכותיים אחרים.

טיפאני נוסדה בשנת 1837 בארה"ב, ועד מהרה הפכה לאחת החברות המוכרות והמובילות בעולם בתחומי עיסוקה, ובכלל זה בתחום התכשיטים.

מוצרים רבים של טיפאני מוצגים במוזיאונים ברחבי העולם ושמה של טיפאני מוזכר, שוב ושוב, באמצעי התקשורת, ובכלל זה בסרטי קולנוע וטלויזיה (בהקשר זה זכור במיוחד הסרט עטור הפרסים משנת 1961 Breakfast at Tiffany's) ובתוכניות טלויזיה, כסמל ליוקרה, טוב טעם ומצוינות בתחום העיצוב.

טיפאני הינה בעלת המותגים וסימני המסחר המפורסמים TIFFANY ו- TIFFANY & CO..

עניינה של התביעה בשימוש בלתי מורשה שנעשה על ידי אופטיקה הלפרין בסימן המסחר TIFFANY, על ידי ייבוא, שיווק ופרסום של משקפיים ומשקפי שמש.

המשקפיים אינם מתוצרת טיפאני ואינם מיוצרים או משווקים על ידי טיפאני, או בהרשאתה, אף שעליהם מתנוסס בהבלטה, שלא כדין, סימן המסחר TIFFANY.

בנוסף, טיפאני טוענת כי אופטיקה הלפרין עושה שימוש מפר נרחב גם בחומר פרסומי הכולל את הסימן TIFFANY, ומציגה מצג כוזב, כאילו המותג טיפאני הינו אחד ממותגי הבית שלה.

טיפאני טוענת כי בפרסומים מטעמה של אופטיקה הלפרין, שפורסמו באמצעי התקשורת בישראל, הוצג מצג כוזב, כאילו אופטיקה הלפרין מפיצה, כביכול את מוצריה המקוריים של טיפאני והמשקפיים המפרים הינם משקפיים מקוריים המיוצרים על ידי טיפאני.

בנסיבות אלה, טיפאני מבקשת כי בית המשפט יורה לנתבעים להמנע ולחדול משיווק, הפצה ופרסום של משקפיים מפרים ומכל שימוש בסימן המסחר TIFFANY, לאסוף את המשקפיים המפרים ולהעבירם לטיפאני לצורך השמדה ולמסור לטיפאני פרטים, בין היתר, ביחס לכמות המשקפיים המפרים שנמכרו, התמורה שהתקבלה מהמכירות  וכיו"ב.

כמו כן, טיפאני מבקשת מבית המשפט לחייב את הנתבעים בפיצוי בגין מלוא נזקיה, וכן לחייבם להשיב לה את מלוא הרווחים שנצברו בגין הפעילות נשוא התביעה.

מספר הליך – ת.א. 1410/08

צלמת: טלי קצורין
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור
תגובות
1. ביז'ו (19/06/2009 10:22:33)

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.