כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

למעלה מ- 200 מיליון שקלים גויסו למען הקהילה בישראל מחברות היי-טק מובילות וארגונים עסקיים בעשר השנים האחרונות

8/04/2008

נתונים אלה נחשפים אמש, לרגל ציון עשור ל"מתן" הפועל לקידום הקשר בין הארגונים העסקיים לארגונים החברתיים בישראל

ארגון "מתן" שבראשו עומדים ג'קי שימל ואבי פישר, ואנשי עסקים בכירים נוספים, חושף את נתוני התרומות של חברות ועסקים בישראל אשר הושקעו באמצעותו בקהילה, במהלך עשר השנים האחרונות. נתונים אלה נחשפים היום, לרגל ציון עשור לארגון הפועל לקידום הקשר בין הארגונים העסקיים לארגונים החברתיים בישראל.

בין חברות ההיי-טק השותפות ל"מתן" השותפות לסכום זה: אודיוקודס, ECI, אפלייד מטיריאלס, ווינבונד, טקסס אינסטרומנטס, מרוול, נייס, נס, סרגון, סימטרון, ורינט, מיקרוסמי, מעבדות סאפ, סייפן, פריסקייל, צורן, קודאק, HP, נוקיה-סימנס, EDS, מרקורי, סאיטקס ו-NDS.

"בעשור שחלף הושקעו באמצעות 'מתן' יותר מ-200 מליון שקל בלמעלה מ -800 ארגונים חברתיים, בנוסף לתרומתן של 95,000 שעות התנדבות של עובדים, שחשיבותן אינה פחותה מכסף" מוסר אבי פישר, משנה ליו"ר אי. די. בי. ויו"ר משותף של ארגון "מתן – הדרך שלך לתת".

חברי הוועד המנהל העומדים בראש "מתן", מבכירי אנשי העסקים בישראל, מובילים את קידום המחויבות החברתית של המגזר העסקי: ג'קי שימל, יו"ר; אבי פישר, יו"ר משותף; רוני בראון; סמדר ברבר-צדיק; נוחי דנקנר; איריס דרור; נגה יציב; ארנון מנטבר; גד סומך; גדעון עמיחי; חמי פרס; אמיר קס; רקפת רוסק-עמינח; אהרון צוקר. מתן הוקם על ידי שרי אריסון, הקרן המשפחתית ע"ש תד אריסון.

"ההצלחה של מתן", מסביר פישר, "נובעת מכך שאנו מעמידים בראש סדר היום שלנו את מאות הארגונים החברתיים המעולים הפועלים בתחומים שונים בהם אנו מעורבים ובאותה מידה, גם את התורמים – חברות, מנהלים ועובדים רבים. תורמים אלו סומכים עלינו שהכספים הנתרמים על ידם יגיעו במלואם ליעדם ויתרמו ליצירת שינוי. יש לנו את המערכת המקצועית ביותר בתחום זה בישראל, שמכירה מקרוב כמעט כל ארגון ועמותה. אנו עוקבים אחר האפקטיביות של כל תרומה להבטחת תשואה לכסף שנתרם ומודדים אותה". 

עוד אמר פישר כי "מתן שונה מארגונים אחרים בכך שאנו מציעים לכל ארגון ותורם סל כלים להחלטה ויישום ההשקעה החברתית בדרך המיוחדת לו. ההתפתחות הגדולה של מתן בשנים האחרונות מוכיחה שיש בחברה הישראלית כיום הכרה גדולה והולכת בכך שמעורבות חברתית היא חלק בלתי נפרד מחוסנו של כל תאגיד עסקי".

אהובה ינאי, מנכ"ל מתן : "את השינוי ניתן להדגים בגידול המרשים בתוצאות מתן לאורך השנים: מ- 2.4 מליון שקל שגייסנו למען הקהילה בשנה הראשונה ל – 43 מליון שקל שגייסנו ב – 2007 ו - 60 מליון שקל שאנו מקווים להשקיע  בקהילה בשנת 2008. כל זאת, בזכות קרוב ל – 100 החברות, עובדיהן וגם קרנות ותורמים פרטיים, המבקשים להשיג תשואה מקסימאלית על השקעתם החברתית באמצעות הידע המקצועי והיכולת המוכחת של ארגון מתן". 

מידע נוסף באתר האינטרנט www.matanisrael.org.il

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.