כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

איגוד האינטרנט מחלק לחוקרים וסטודנטים מיליון וחצי שקל במענקי מחקר ובמלגות לקידום מחקרים בתחום האינטרנט

8/04/2008

המלגות הנן בגובה של עד 40,000 שקל למלגה לסטודנטים לתואר שלישי או שני, ועד 225,000 שקל למענק מחקר לחוקרים מהאקדמיה

23 חוקרים וסטודנטים ממוסדות ההשכלה הגבוהה בישראל יהנו ממלגות בגובה כולל של מיליון וחצי שקל, אותן תחלק הקרן למענקי מחקר של איגוד האינטרנט הישראלי. המלגות מיועדות להכנת מחקרים ועבודות תזה בתחום האינטרנט. לאחר בחינת כל הפניות לקרן, בחרה ועדת השיפוט האקדמית של האיגוד 14 מחקרים שיקבלו מענקי מחקר ו-9 סטודנטים שיקבלו מלגות. המלגות הנן בגובה של עד 40,000 שקל למלגה לסטודנטים לתואר שלישי או שני, ועד 225,000 שקל למענק מחקר לחוקרים מהאקדמיה.

נושאי המחקר, הנתמכים על ידי הקרן עוסקים בקשרים בין רשת האינטרנט לכלכלה ולחברה. בין היתר, נבחרו מחקרים על חיפוש באינטרנט, על קוד פתוח ותוכנה חופשית, תהליכי ייצור חדשות באינטרנט, פוליטיקה מקוונת, מערכת DFNED מבוזרת לגילוי איומים אלקטרוניים, אנונימיות ברשת, שקיפות חזותית לשיפור הניווט באינטרנט, ישראל באינטרנט בעולם הערבי, ניצול מיני של ילדים באינטרנט, לשון הרע באינטרנט, שיטות להערכת איכות מידע בוויקיפדיה, פרסונליזציה בווידאו באינטרנט, ועוד.

"מטרת הקרן למענקי מחקר הנה לקדם את המחקר בתחום האינטרנט בישראל", אומר יוני נוקד, חבר הנהלת איגוד האינטרנט הישראלי. "אנו תקווה כי נוכל להמשיך בפעילות מבורכת זאת גם בשנים הבאות ולסייע למחקר העוסק בטכנולוגיית האינטרנט, יישומיה והשפעותיה על החברה".
ראש ועדת השיפוט האקדמית היה פרופ' צבי ארטשטיין, ממכון וייצמן למדע.

למידע נוסף ותקנון הקרן: www.isoc.org.il/scholarship

איגוד האינטרנט הישראלי הינו עמותה בלתי תלויה הפועלת ללא מטרת רווח למען התפתחות והטמעת האינטרנט כתשתית טכנולוגית, מחקרית, חינוכית, חברתית ועסקית בישראל. במסגרת זו, לוקח האיגוד חלק פעיל בתהליכים השונים של קבלת ההחלטות המעצבות את פני האינטרנט בארץ ומייצג את ישראל במסגרות בינלאומיות בעלות חשיבות רבה לקביעת עתיד האינטרנט. האיגוד מעורב כיום בנושאים רבים הקשורים לאינטרנט, דוגמת רישום שמות מתחם בסיומת ישראלית, עידוד ותמיכה בקבוצות משימה בנושאי נגישות לבעלי מוגבלויות, הגנה על ילדים מתכנים פוגעניים ברשת, ואינטרנט לגיל השלישי.

צלם: ליאור דיין

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.