כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

שר האוצר, רוני בר-און, הודיע כי לא יעביר 25 מיליון שקל לנפגעי חפציבה

8/04/2008

יו"ר ועדת הכספים, סטס מיסז'ניקוב: "אם לא ימצא פתרון, לא נאשר בוועדה את הקיצוץ הרוחבי המתוכנן במשרדי הממשלה"  
 
שר האוצר, רוני בר-און, לא יעביר לנפגעי חפציבה סיוע של 25 מיליון שקל, כפי שדרשה ועדת הכספים. כך הודיעה אמש, שני, נציגת אגף התקציבים בדיון שהתקיים בנושא ההשלכות הציבוריות של פרשת חפציבה. בתגובה, הודיע יו"ר הוועדה, ח"כ סטס מיסז'ניקוב (ישראל ביתנו), כי אם לא ימצא פתרון לרוכשי הדירות, הוועדה לא תאשר את הקיצוץ הרוחבי המתוכנן במשרדי הממשלה.

בפתח הדיון אמר מיסז'יקוב למוזמנים כי הוועדה תמשיך ללוות את המשבר ולא תשקוט ולא תירגע עד שתפתור את העניין של סיוע בגובה 25 מיליון שקל ל – 240 רוכשי הדירות ללא ליווי בנקאי.

נציגת אגף התקציבים, הודיעה כי שר האוצר שקל את הנושא ובחן אותו ארוכות והחליט שלא להעמיד את הסכום לטובת הרוכשים, מאחר ולדבריה, "תפקיד הממשלה הוא לא לספק ביטוח עבור חברות פרטיות או לפצות את האזרחים בעקבות פשיטת רגל".

חלק מחברי הוועדה ביקשו ממיסז'ניקוב להפסיק את הדיון ולזמן את שר האוצר לוועדה אולם היו"ר דחה את בקשתם בטענה כי עמדתו של שר האוצר נשמעה בבהירות על ידי נציגתו.

נציג משרד השיכון אמר בדיון כי רק היום בבוקר הם קיבלו את תשובתו של האוצר וכי הוא יעביר את הדברים לשר השיכון.

מיסז'ניקוב: "לצערי, שר האוצר זורק לכלבים את רוכשי הדירות שאיבדו את כספם. חבל שזו המתנה שהוא בחר להעניק להם לרגל חגיגות השישים למדינה. הוועדה מתנצלת בפני נציגי הרוכשים על כך שאנחנו מביאים אתכם לפה כל פעם ועדיין לא הושג פתרון, אנחנו עושים את המכסימום כדי לעזור לכם ונדהמים מאטימות הלב של הממשלה. זו בושה וחרפה שהבנקים, למרות שה  לא מחוייבים בכך, מוכנים לבוא לקראת הרוכשים ולעזור ואילו המדינה מתעלמת מהם. הוועדה תתייחס מעכשיו לבקשות משרד האוצר באותה צורה כפי  שהמשרד מתייחס לדרישותינו. עד שלא ימצא פתרון לבעייה, לא נעביר בוועדה את הקיצוץ הרוחבי המתוכנן של הממשלה."

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.