כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

גרטנר צופה גידול עצום בהיקף האירוח של דואר אלקטרוני בארגונים

9/04/2008

עד שנת 2012 יסופקו %20 מהעמדות של הדואר האלקטרוני בארגונים באמצעות SaaS  או במודלים דומים
 
שוק האירוח של תיבות דואר אלקטרוני עתיד לצמוח בקצב מהיר, הודות לכלכלה של cloud computing וחדירה של ספקיות חדשות, כך על פי גרטנר, חברת המחקר והייעוץ המובילה לתחומי טכנולוגיית מידע ותקשורת. אנליסטים ציינו כי במהלך העשור הבא ישנה המעבר למודל של אירוח את פניהן של ארכיטקטורות המחשוב, וכי הדואר האלקטרוני יתייצב בחזית השינוי.

"לאחר עשור של דשדוש במקום, הפך במהירות שוק שהיה נחלתן של ספקיות קטנות לשוק בו מתחרות באגרסיביות חברות המחשוב הגדולות ביותר", אמר מאט קיין, סגן נשיא למחקר בגרטנר. "יתרון לגודל שיכולות להציע חברות דוגמת מיקרוסופט, יאהו וגוגל, אשר משרתות עשרות מיליונים או מאות מיליונים של משתמשים, יגרום בשנים הקרובות לצניחה במחירים של הדואר האלקטרוני".

גרטנר צופה שבשנת 2012 יציעו ספקיות האירוח לארגונים שהדרישות שלהם מהדואר והיומן הן גנריות, הזדמנות להשיג חיסכון משמעותי בהוצאות התפעול הכוללות של הדואר האלקטרוני. והמחיר הממוצע, שעומד כיום על 10$ למשתמש לחודש, ירד ל-2$.

קיין הוסיף כי הדרישה לנפחי אחסון גדולים יותר עבור דואר אלקטרוני תגביר את הביקוש לשירותי אירוח. "במרבית הארגונים קובעים כיום מכסה של כ-200 מגה -בייט לתיבת דואר ומאפשרים להכין ארכיונים מקומיים כדי לתת מענה לביקוש לנפח אחסון נוסף. אולם, בארגונים רבים מבקשים להפסיק לעבוד עם ארכיונים מקומיים וישמחו לאמץ מודל אירוח חסכוני יותר, בו נקודת הפתיחה היא נפח של 1 ג'יגה-בייט לאחסון דואר", אמר קיין.

המעבר לדואר אלקטרוני באירוח יחל בחברות קטנות, ימשך בחברות בינוניות ולבסוף, בשנת 2012, יעניין המודל אפילו ארגונים גדולים ביותר (למעלה מ-50,000 עמדות). "כלכלת האירוח קוסמת יותר לחברות קטנות, משום שבהתקנה מקומית הן משלמות תמורת שירותים של דואר אלקטרוני תעריפים גבוהים יותר לעמדה, ומשום שהדרישות שלהן להתאמה אישית נמוכות יותר" הסביר קיין. "לעומת זאת, ארגונים גדולים יותר נהנים כבר היום מהוצאות תפעול נמוכות יחסית, והדרישות שלהם להתאמה אישית של שירותי הדואר נרחבות - וכוללות, בין השאר, עמידה בתקנות והתאוששות מאסונות".

מיקרוסופט וגוגל משתמשות כבר היום בקהילת החינוך כבמגרש ניסויים, במסגרת חדירתן לאירוח של דואר אלקטרוני לארגונים - ושתיהן מציעות שירותים בחינם לתלמידים, עובדים ואנשי סגל. לאחרונה החלה מיקרוסופט להציע בחינם לתלמידים גם שירותי Exchange, אשר יפעלו בפלטפורמת אירוח, בעוד שהעובדים ואנשי הסגל ישתמשו בגרסה מקומית של Exchange.

גרטנר סבורה שמודל הכלאיים (גרסה מקומית ואירוח) יזכה לפופולאריות רבה בארגונים - כאשר קבוצות משתמשים מסוימות (שאינן מרבות להשתמש בדואר אלקטרוני ויומן) ישתמשו
ב-Outlook Web Access (OWA) במתכונת של מחשוב רשת (in the cloud) במחיר נמוך, בעוד שהחברה תוסיף לשרת קבוצה של משתמשי Outlook/Exchange במשרדיה הראשיים. 

"דואר אלקטרוני הוא רק נקודת פתיחה למעבר נרחב לשירותי אירוח" אמר קיין. "ספקיות אירוח ישלבו בדואר האלקטרוני גם שירותים של מסרים מיידיים, נוכחות ועבודת צוות. בנוסף, יגבר הקשר בין הדואר האלקטרוני לבין כלי תוכנה חברתיים, המאפשר שילוב אוטומטי של נתונים חברתיים של מי שכבר שלחו בעבר הודעות ברשת- דבר שיעניק יתרון תחרותי נוסף לספקיות גדולות שכבר שולטות ברצף הצרכני-ארגוני, דוגמת גוגל, מיקרוסופט ויאהו".

אודות גרטנר

גרטנר מספקת את התובנה הטכנולוגית הנחוצה ללקוחותיה, על מנת לקבל את ההחלטות הנכונות, מדי יום. גרטנר מייעצת ליותר מ-12,000 ארגונים, בהם מנהלי מערכות מידע ומנהלי IT בכירים בארגונים ובמשרדי ממשלה, כמו גם חברות טכנולוגיה וגופי השקעות.

פעילויות גרטנר כוללות:

Gartner Research, גוף המחקר האנליטי Gartner Events, מחקרים וכנסים למקצועני ITGartner Executive Programs, מועדון EXP המעניק לחבריו שירותי Networking; Gartner Consulting, ייעוץ בהתאמה אישית הממוקד במיקור-חוץ וניהול IT.  

משרדי החברה, שנוסדה ב-1979, נמצאים בסטמפורד-קונטיקט-ארה"ב, והיא מעסיקה כ-3,700 עמיתים, בהם 1,200 אנליסטים ויועצים ביותר מ-75 אתרים ברחבי העולם.

גרטנר המזה"ת מנוהלת מישראל, ומעסיקה 30 עובדים בישראל ובמדינות האזור. החברה מספקת שירותי מחקר ויעוץ ועורכת כנסים מקצועיים.

אתרי החברה: www.gartner.com  
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.