כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

הממונה על הגבלים עסקיים אישרה אמש מיזוג בין טמבור לבין אבקות דוד

9/04/2008

רונית קן, הממונה על הגבלים עסקיים אישרה אמש, מיזוג בין טמבור בע"מ לבין – אבקות דוד בע"מ, לאחר שהתייעצה בוועדה לפטורים ולמיזוגים. במסגרת העסקה רוכשת טמבור את חברת אבקות דוד במלואה.

טמבור היא חברה ציבורית העוסקת בעצמה ובאמצעות חברות בנות בייצור, ייבוא ושיווק של מגוון רחב של צבעים, צבעי דפוס, מוצרי גבס וחומרים נלווים. טמבור היא מונופולין מוכרז בשוק הצבעים משנת 1988, אולם הכרזת המונופולין של טמבור צומצמה בשנת 2003 ומשפחת צבעי הקלייה וענף האבקות האלקטרוסטאטיות בתוכה, הוחרגה מגדר ההכרזה.

 אבקות דוד הינה חברה פרטית ממגדל העמק, העוסקת בייצור ושיווק של אבקות אלקטרוסטאטיות. צבעי האבקות האלקטרוסטאטיות משמשים לצביעת פרופילי אלומיניום, רהיטי מתכת, צינורות, אביזרי תאורה, אביזרי חשמל ביתיים, כלי עבודה, מזגנים ומקררים. צבעי האבקה נמכרים למפעלי תעשייה בעלי מתקני צביעה לאבקה ולמצבעות.

למיזוג היבטים אופקיים בתחום ייצור ושיווק בענף האבקות האלקטרוסטאטיות. בדיקת המיזוג על-ידי המחלקה הכלכלית ברשות ההגבלים העסקיים העלתה כי ענף האבקות האלקטרוסטאטיות נחלק לשני שווקים, בהתאם לייעוד האבקה: שוק האבקות האלקטרוסטאטיות המיועדות לצביעת אלומיניום לבניין ושוק האבקות האלקטרוסטאטיות המיועדות לצביעת מתכת לתעשייה.

תחום האלומיניום לבניין, הכולל בתוכו את פרופילי האלומיניום לבניין, חלונות וקירות מסך הוא שוק דקורטיבי הדורש מגוון צבעים רחב ויכולת עמידות גבוהה בשמש ובפגעי מזג-אויר. פיתוח מוצרים לשוק זה דורש ידע רב, פיתוח וניסיון. בשוק זה פעילות בעיקר אוניברקול, חברת בת של נירלט, ואבקות דוד בעוד שחלקם של היבואנים וטמבור הוא מזערי. לפיכך, למיזוג אין השפעה מהותית על שוק האלומיניום לבניין.

תחום המתכת לתעשייה, הכולל בתוכו בעיקר סוגי מתכות לשימוש פנימי כגון ריהוט משרדי, מזגנים, מקררים, ומדפים ובשוליו גם מתכות לשימוש חיצוני כגון ריהוט גן, מעקות וסורגים הוא שוק של מוצרים שברובם אינם נדרשים לעמידות חיצונית ארוכת שנים ואף לא נדרשים בו מספר רב של גוונים. בשוק זה פעילות אוניברקול, היצרן הגדול, אבקות דוד, טמבור וכן יבואנים המספקים תחליפים טובים לייצור המקומי. על-כן, מיזוג של טמבור ואבקות דוד בתחום אבקות אלקטרוסטאטיות לצביעת מתכת לתעשייה לא צפוי להביא ליצירת כוח שוק ולהעלאת מחירים בתחום.

לפיכך, המיזוג לא עורר חשש סביר לפגיעה משמעותית בתחרות, ועל כן הוחלט לאשרו.
 
 
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.