כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

שר האוצר הגיש לוועדת שרים לענייני הפרטה מתווה להפרטת הבנק לפיתוח התעשייה

9/04/2008

בר-און: "הפרטת הבנק הינה צעד נוסף בהתייעלות המגזר הציבורי ופינוי משאבים למגזר העסקי"

שר האוצר, רוני בר-און הגיש אמש לוועדת שרים לענייני הפרטה מתווה להפרטת הבנק לפיתוח תעשייה, וזאת בהמשך להחלטות ממשלה מיום ה-01.09.02, 21.08.03, 26.10.05.

בהתאם למתווה ההפרטה ימכרו מניות המדינה בבנק לפיתוח התעשייה כמקשה אחת, בדרך של מכירה פרטית, למשקיע או לקבוצת משקיעים מהארץ ו/או מחו"ל וזאת במסגרת מתווה מכירה כולל להעברת כל מניות הבנק לרוכש, לרבות אלו שבידי הציבור. מכירת המניות תבוצע במסגרת הסדר שיבוסס על סעיף 350 לחוק החברות ויוגש לאישורו של בית המשפט. תאגידים ממשלתיים, לרבות חברות ממשלתיות, חברות בנות ממשלתיות וחברות מעורבות, לא ישתתפו בהליך המכירה, במישרין או בעקיפין, לבדם או ביחד עם אחרים. יש לציין כי עד להשלמת המכירה ימשיך הבנק לגבות את תיק האשראי שלו.

שר האוצר, רוני בר-און, ציין כי הפרטת הבנק הינה צעד נוסף בהתייעלות המגזר הציבורי ופינוי משאבים למגזר העסקי. "נמשיך בהפחתת מעורבות המדינה במקומות בהם הימצאותה אינה הכרחית. יש ליתן לשוק החופשי את מרחב הפעולה", אמר השר.

הבנק לפיתוח התעשייה בישראל הינו חברה מעורבת, כהגדרתה בחוק החברות הממשלתיות. בשנת 2002 נקלע הבנק לקשיים חמורים עקב משיכת פיקדונות מוגברת על ידי הציבור. עקב כך, החליטה הממשלה לסייע לבנק בביצוע תוכנית RUN OFF שבמרכזה התייעלות ומימוש מבוקר של תיק האשראי של הבנק על פני מספר שנים. במקביל, הנחתה הממשלה את רשות החברות והחשב הכללי לבחון ולהביא לאישורה, בהתאם לצורך, מתווה חלופי למכירת תיק הנכסים וההתחייבויות של הבנק כמקשה אחת או בדרכים אחרות.

על מנת לבדוק היתכנות מכירה עתידית של מניות המדינה בבנק, פרסמה רשות החברות בתאום עם החשב הכללי ביום ה-17.06.2007, פנייה לקבלת מידע (RFI), הכוללת מתווה למכירת מניות המדינה בבנק. במענה לפרסום ה-RFI נתקבלו פניותיהם של 12 גופים מהארץ ומחו"ל שהביעו עניין להשתתף במתווה המכירה.

יש לציין כי החלטת ההפרטה תואמה עם בנק ישראל וזוכה לתמיכת משרד התמ"ת ודירקטוריון הבנק לפיתוח התעשייה.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.