כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

אמפא גייסה 80 מיליון ₪ בהנפקת אג"ח פרטית למוסדיים בת"א

9/04/2008

אגרת החוב שהונפקה מדורגת  Aa2 על ידי "מידרוג" ונושאות ריבית של 4.75%

חברת "אמפא קפיטל" מקבוצת אמפא דיווחה היום (ד', 9.4.08) כי "חמית" חברה בת בבעלותה המלאה גייסה 80 מיליון שקל בהנפקה פרטית של אגרות חוב למשקיעים מוסדיים בבורסה של תל אביב. אגרות החוב שהונפקו מדורגות Aa2 על ידי חברת מידרוג ונושאות ריבית צמודה של 4.75% במח"מ שנתיים, ותקופת פדיון של כ-5 שנים. איגרת החוב מסוג ABS, היא אגרת המגובה בתזרימי מזומנים, הנובעים מהשכרת ציוד ללקוחות "חמית". חמית היא החברה הגדולה בישראל למימון ציוד. את ההנפקה הובילו Ampa Investment Banking מקבוצת אמפא, בשיתוף עם "פסגות לאומי ושות' חתמים".

לדברי סלע קולקר, מנכ"ל Ampa IB: "בכל הנפקה אנחנו משתדלים להתאים את המאפיינים של איגרת החוב לדרישות הספציפיות של המשקיעים, ולצרכים המיוחדים של שוק ההון. הכוונה היא לספק ללקוחותינו גיוון במכשירי ההשקעה, התורמים לפיזור תיקי ההשקעות שלהם, וכך עשינו גם הפעם. עד היום גייסנו עבור חברות הבנות של אמפא קפיטל, למעלה ממיליארד שקל, בכ- 20 סבבי גיוס, כולם בעלי דירוג AA או Aa2 לרצועה העיקרית".

עוד הוסיף קולקר, "בחודשים הקרובים אמפא מתכננת להנפיק שתי אגרות חוב מגובות נכסים נוספות, סדרה אחת בריבית קבועה ואחת בריבית משתנה. הסדרות יהיו מגובות בתזרימי מזומנים הנובעים בין השאר מפעילות הליסינג לרכב, ופעילות מימון סחר ופקטורינג של הקבוצה".

אמפא היא חברת אחזקות בבעלות פרטית, הפעילה מגוון תחומים, בהם שירותים פיננסים, שירות למשקי בית, מוצרי צריכה, תעשייה, נדל"ן ופעילות בשוק ההון (Ampa IB). זרוע השירותים הפיננסים של הקבוצה מתבצעת באמצעות "אמפא קפיטל", העוסקת במתן אשראי חוץ-בנקאי ב-4 תחומי פעילות עיקריים: אשראי ומימון לציוד ("חמית"), מימון סחר פקטורינג, ליסינג מימוני ותפעולי של רכב ("אמפא קאר ליס") ומתן הלוואות לעסקים באמצעות כרטיס אשראי ("Ampa Business Card").


 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.