כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

דוד מיליגרום, מנכ"ל בססח: "המצב בשווקים הבינלאומיים כבר משפיע על היצואנים הישראלים"

9/04/2008

בססח: המצב בשווקים הבינלאומיים כבר משפיע על היצואנים הישראלים: היקף החובות בפיגור ליצואנים ישראלים עומד על 475 מליון דולר - גידול חד של 47% בהיקף הפיגורים ברבעון הראשון של השנה לעומת הרבעון הקודם

מילגרום: "הנתונים מהווים אינדיקטור ראשוני לגלישת המשבר הפיננסי אל המגזר הריאלי ועל היצואנים להיערך בהתאם, המצב בשווקים הבינלאומיים מתחיל להשפיע גם על היצואנים הישראלים".

מנתוני בססח, החברה הישראלית לביטוח אשראי, עולה כי ברבעון הראשון של 2008 חל גידול חד של 47% בהיקף הפיגורים בתשלומים ליצואנים הישראלים, זאת לעומת הרבעון האחרון של 2007. בבססח אומרים כי זהו איתות ראשון לכך שהמשבר במגזר  הפיננסי בעולם מתחיל לגלוש לעבר המגזר הריאלי.

על פי נתוני בססח, היקף החובות שבפיגור מהותי (מעל 30 יום) ליצואנים ישראלים עומד ברבעון הראשון של 2008 על כ-475  מליון דולר, לעומת 320 מליון  ברבעון האחרון של 2007. בבססח אומרים כי מדובר בימי פיגור מעבר לתנאי האשראי המוסכמים בין היצואנים הישראלים לבין לקוחותיהם בחו"ל.

הענפים המובילים בהם חלה החמרה בהיקף הפיגורים הם ההייטק עם גידול של מעל 100% בהיקף הפיגורים, וענף הפיננסים בו היקף הפיגורים זינק ב – 57%, ככל הנראה עקב המשבר בענף.

מבחינת מדינות, ההרעה הגדולה ביותר במוסר התשלומים ליצואנים הישראלים (מעל 75%) חלה בהודו, גרמניה, ברזיל ובריטניה, וכן בארה"ב (50%). לשם השוואה מציינים בבססח כי בתקופה זו חל גידול של 10% בלבד בהיקף הפיגורים בעסקאות בתוך המשק הישראלי.

לדברי דוד מילגרום, מנכ"ל בססח, הנתונים המדאיגים מהווים אינדיקטור למצב הכלכלי בעולם ולגידול הצפוי במספר פשיטות הרגל במדינות השונות במהלך 2008. לדבריו, הגידול החד בפיגורים בתשלומים ליצואנים הישראלים מבטא התחלה של גלישת המשבר במגזר הפיננסי אל המגזר הריאלי ועל היצואנים הישראלים להיערך בהתאם בכדי להימנע מפגיעה כלכלית.

אודות בססח

בססח -  החברה הישראלית לביטוח אשראי, מבטחת אשראי ב-115 מדינות בהיקף של מעל 11 מיליארדי דולר בשנה, בעסקאות סחר חוץ ובשוק המקומי. ביטוח האשראי מבטיח שהספק יקבל את כספו גם במידה שהלקוח אינו משלם כתוצאה מחדלות פירעון, קשיים כלכליים או אירוע פוליטי המונע תשלום.  הבעלות על בססח נחלקת כיום שווה בשווה בין: הראל השקעות בביטוח ופיננסים, ביטוח חקלאי ויולר הרמס - מבטח האשראי הגדול בעולם.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.