כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

4 פרויקטי מו"פ חדשים יקבלו תמיכה מקרן SIIRD

10/04/2008

קרן סינגפור-ישראל למו"פ תעשייתי (SIIRD) הכריזה אמש על אישורם של 4 פרויקטי IT חדשים שיבוצעו בין חברות ישראליות וסינגפוריות, בתקציב כולל של 2.8 מיליון דולר אמריקני.

בין הפרוייקטים: פיתוח של משחק מתמטי וירטואלי בטכנולוגיית התלת-מימד ופיתוח ממשק קולי למכשירי טלפון ניידים המותקנים בכלי רכב

מלשכת המדען הראשי במשרד התמ"ת נמסר כי קרן סינגפור-ישראל למו"פ תעשייתי תממן ארבעה מיזמים משותפים לחברות מישראל ומסינגפור בתחום טכנולוגיות המידע, בתקציב כולל של 2.8 מליון דולר.

החברות הנהנות שאושרו בפרויקטים הן (החברה הישראלית מצוינת ראשונה):

המרכז לטכנולוגיה חינוכית (מט"ח CET) וחברת CANS7  מסינגפור. החברות משתפות פעולה בפיתוח של משחק מתמטי וירטואלי בטכנולוגיית התלת-מימד, המתוכנן לעודד חדשנות, יצירתיות, פתרון בעיות ויכולות חשיבתיות אחרות ומיועד לילדים בבתי ספר יסודיים.

חברת "סנטייאגה" (SANTIAGA) ו- EXCELPOINT מסינגפור יעבדו יחד על פיתוח ממשק קולי ללא תלות דובר לערכות Bluetooth למכשירי טלפון ניידים המותקנים בכלי רכב, שעלותן תהיה מינימאלית.

חברת "יורוטק קומיוניקיישן בע"מ" וחברת RFNET מסינגפור יפתחו מוצר שיציע אופציית חיבור מרשת מקומית ומרשת סלולארית או אלחוטית לשוק ההיסעים והתחבורה הציבורית, כגון מובילי טיוליות, לימוזינות, מוניות ואוטובוסים.

"היי-צ'ק קונטרול בע"מ" ו-SENSIMESH מסינגפור תפתחנה מערכת מדידה ובקרה אלחוטית של ערכים כימיים ופיסיקליים בנוזלים הנמצאים בתהליכים תעשייתיים.

המדען הראשי, ד"ר אלי אופר מסר, כי משמעות אישור הפרויקטים היא גם העסקתם הישירה של  53 חוקרים מדעיים ומהנדסים ע"י החברות שאושרו במסגרת הפרויקטים שאושרו ע"י הקרן.

מנכ"ל קרן SIIRD, מר  Chan Eng Chyeמסר כי "לאורך השנים מימַנו באמצעות הקרן פרויקטי מו"פ רבים, שבוצעו ע"י חברות רבות לצורך פיתוח מוצרים טובים יותר. באמצעות התמיכה שלנו, אנו מקווים כי חברות סינגפוריות רבות יתעניינו בשת"פ טכנולוגי עם חברות מישראל. שיתופי פעולה כאלה מאפשרים לחברות סינגפוריות להיכנס לרמה גבוהה של טכנולוגיות ולחברות ישראליות ולהרחיב את היכולות הטכנולוגיות שלהן".

מנהלת הקרן בישראל עו"ד שירלי רפואה–חסון מסרה כי מאז הקמתה ב-1997 אישרה SIIRD  כ-74 פרויקטים משותפים בין חברות ישראליות וסינגפוריות. סך כל תקציבי הפרויקטים עומד על כ-76 מיליון דולר, תוך העסקה של כ-1150 אנשי פיתוח, מהנדסים ומנהלים בסינגפור ובישראל. עו"ד רפואה מסרה כי הקרן מהווה "גשר לאסיה" - עם סיום הפרויקט ושלב המסחור, חברות ישראליות יכולות להחדיר את מוצריהם לשווקים בדרום-מזרח אסיה, באמצעות השותף הסינגפורי. קיים גם המימון של הקרן בפרויקטים הללו תוך השתתפות בסיכון הכרוך במו"פ. 

המועד הבא להגשת פרויקטים לקרן SIIRD הינו יוני 2008.
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.