כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

SAS משיקה מערכת מתקדמת לזיהוי ואיתור הונאות והלבנת כספים בארגונים

10/04/2008

חברת SAS, ספקית עולמית מובילה של פתרונות בינה עסקית (BI) המיוצגת בישראל על ידי מיה מחשבים, ממשיכה בפעילותה בפיתוח פתרונות חדשניים ויעילים כנגד הונאות והלבנת כספים. בימים אלה משיקה SAS  את הפתרון המחודש שלה, פתרון ה -AML (Anti- Money Laundering) המבצע ניטור ומעקב של כל הטרזנקציות הפיננסיות בארגון בצורה פשוטה, יעילה ומדויקת יותר המותאמת לאיומים פוטנציאליים מצד גורמי הונאה שונים.

הפתרון החדש מסייע למשתמשים לבצע דירוג וניהול סיכונים לאורך כל ממשקי הפעילות של  הלקוח. התאמה זו נעשית בפיקוח ותיאום מול גורמי ממשל שונים כגון הוועד האירופי למאבק בהלבנת כספים ותוך התאמה לדרישות הדיו-דיליג'נס של הרגולטורים הבינלאומיים. בעזרת ממשק point-and-click פשוט, המשתמש יכול ליצור רשימות הכוללות סיווגים וסיכונים ייחודיים ולשלב אותם בתהליך המעקב היום-יומי. ארגונים המוגדרים כבעלי סיכון גבוה נכנסים לקטגוריה נפרדת בהתאם לפרופיל הסיכון שלהן ותרחישי הסיכון השכיחים ביותר במערכת הוגדרו ועברו שיפורים שונים על מנת לתמוך באיחוד התהליכים לאורך כל שלבי הסיכון.

כמו כן, SAS עדכנה את יכולות ניהול המעקב שלה כך שיתמכו בשמות או כתובות לא ברורים ובהתאמה לאזורים גיאוגרפיים ספציפיים. הפיתרון החדש גם תומך ברשימות מעקב שונות  דוגמת OFAC (Office of Foreign Assets Control), בנק אוף אינגלנד וגורמי ממשל שונים.  כך ניתנת לארגונים האפשרות לשפר את רמת הדיוק ולהקטין אפשרות של טעויות סטטיסטיות. בנוסף, דוחות הביצועים המתקבלים יכולים לשמש ככלי המסייע למקבלי ההחלטות להעריך את רמת הפרודקטיביות והיעילות של  ניהול תהליכי המעקב בארגון.

את הפתרון החדש ניתן ליישם כאפליקציה המתוקנת אצל הלקוח או כחלק משירות – SAS OnDemand, שירות ASP אותו מספקת SAS. במסגרת הפתרון מוזנים למערכת כמויות נתונים גולמיים אדירות שמוזרמות ממקורות מידע שונים לאורך שלבי הפעילות העסקית, אשר באמצעות המערכת הופכים למידע מעשי המסוגל לזהות אוטומטית התנהגות חשודה פוטנציאלית ולסווגה בהתאם. כמו כן פתרון ה- AML מסייע לבנקים לעבוד בהתאמה עם דרישות הרגולציות הממשלתיות המחמירות, להגן על סודיות בעלי המניות ולשמור על המוניטין של הארגון.

אודות מיה מחשבים

חברת מיה מחשבים (1980) והיא הנציגה הבלעדית בישראל של ספקית התוכנה האמריקנית SAS. חברת SAS היא מובילה עולמית בתוכנות ובשירותי Business Intelligence, ההופכים נתונים גולמיים למידע שימושי. מיה מחשבים משרתת בארץ למעלה מ-100 חברות, משרדי ממשלה, מוסדות מחקר ואקדמיה ואלפי משתמשים. הנהלת מיה מחשבים ממוקמת בהרצליה והיא מעסיקה בישראל כ-30 עובדים. אתר החברה http://www.miac.com

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.