כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

גרטנר: מומלץ לארגונים לרכוש כעת מערכות לועידת וידאו בפורמט HD

16/04/2008

שוק ועידות הוידאו העולמי צפוי לגדול ב-20-30% הודות לאיכות שמעניק פורמט ה-HD

ארגונים השוקלים לחדש את מערכות הוידאו המסורתיות שלהם, בעלות הרזולוציה הסטנדרטית (SD), ישכילו לעשות אם ירכשו מערכות וידאו ברזולוציה גבוהה (פורמט HD), כך על פי גרטנר, חברת המחקר והייעוץ המובילה בעולם לטכנולוגיית מידע ותקשורת. לדברי גרטנר, חלק מהפתרונות לוועידות וידאו ב-HD כבר הגיעו לנקודת מחיר נמוכה מספיק (פחות מ-10 אלף דולר לנקודת קצה), כדי להיות אטרקטיביים עבור מרבית העסקים השוקלים לעדכן את טכנולוגיית הוידאו שלהם.

"שוק הציוד לועידות וידאו ב-HD נמצא עדיין בשלבי הבגרות המוקדמים שלו, וחדירת השוק של מערכות אלה היא עדיין חד ספרתית בשלב זה (פחות מ-5%)", אומר ריץ' קוסטלו, מנהל מחקר בגרטנר. "עם זאת, שוק זה כבר הגיע לנקודה שבה מדובר בשדרוג משמעותי במונחים של איכות, ובתחרותיות מספקת במונחים של עלות, ולכן הוא כבר נהיה אטרקטיבי עבור ארגונים הבוחנים טכנולוגיית ועידת וידאו לשימוש בחדרי החברה".

גרטנר צופה שהמעבר לפתרונות HD יהיה גורם מניע לגידול השנתי של שוק ויעידות הוידאו העולמי הצפוי בשנים הקרובות, המוערך בשיעור של  20-30%.

אמנם התחזית הכלכלית לקראת 2008 איננה ודאית וגורמת לארגונים לבחון מחדש את הוצאות ה-IT שלהם, ואף לקצץ בהן, אבל השקעה בציוד ועידות וידאו HD חדש, תוכל להניב עבורם רווחים נאים בטווח הארוך. קוסטלו אומר שהגורם העיקרי התורם לחשיבות רכישת ציוד ועידות וידאו הוא האפשרות להקטין את כמות הנסיעות של מנהלי החברה ובכיריה, במיוחד בתקופה שבה כלכלת ארה"ב איננה יציבה ומחירי הדלק - במיוחד בנזין ודלק מטוסים - כה גבוהים.  יתרונות נוספים כוללים את התרומה ליוזמת IT "ירוקה" של החברה, הגדלת זמן העבודה הפרודוקטיבי של העובדים, חיסכון ויתרונות עקיפים נוספים.

גרטנר מייעצת לארגונים השוקלים מעבר לטכנולוגיית וידאו HD לבחון שיקולי עלות נוספים כאשר קובעים את התקציב להחלפת הטכנולוגיה. עליהם לזכור כי יצטרכו להקצות חדר מתאים, להבטיח שיש רוחב פס מספיק זמין, ולצפות עלייה בשיעור השימוש.

אודות גרטנר

גרטנר מספקת את התובנה הטכנולוגית הנחוצה ללקוחותיה, על מנת לקבל את ההחלטות הנכונות, מדי יום. גרטנר מייעצת ליותר מ-12,000 ארגונים, בהם מנהלי מערכות מידע ומנהלי IT בכירים בארגונים ובמשרדי ממשלה, כמו גם חברות טכנולוגיה וגופי השקעות.

פעילויות גרטנר כוללות:

Gartner Research, גוף המחקר האנליטי Gartner Events, מחקרים וכנסים למקצועני IT Gartner Executive Programs, מועדון EXP המעניק לחבריו שירותי Networking; Gartner Consulting, ייעוץ בהתאמה אישית הממוקד במיקור-חוץ וניהול IT.  

משרדי החברה, שנוסדה ב-1979, נמצאים בסטמפורד-קונטיקט-ארה"ב, והיא מעסיקה כ-3,700 עמיתים, בהם 1,200 אנליסטים ויועצים ביותר מ-75 אתרים ברחבי העולם.

גרטנר המזה"ת מנוהלת מישראל, ומעסיקה 30 עובדים בישראל ובמדינות האזור.

החברה מספקת שירותי מחקר ויעוץ ועורכת כנסים מקצועיים.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.