כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

פיתוח ישראלי הופך ללהיט עולמי: זירוז פירוק שומן בעזרת אולטרה סאונד

17/04/2008

בלה קונטור - מכשיר חדשני פרי פיתוח ישראלי, 'עובד' על תאי השומן בהרעדה ע"י אולטרה סאונד, וגורם להם להפריש את השומן האגור בהם ולהופכו לזמין.

כתוצאה מכך יכולים המטופלים במכשיר לשרוף את השומן המיותר בקלות רבה ביותר, ובאזורים נבחרים הרצויים להם .
החברה מתחייבת להורדה של 4 ס"מ בהיקף באזורים נבחרים תוך 10-12 טיפולים הנערכים לאורך שישה שבועות בלבד. אם התוצאה המקווה לא מושגת – הכסף מוחזר למטופל. 

הטיפול קיבל את אישורי הבריאות המחמירים ביותר וביניהם אישור ה-FDA האמריקאי וה-CE  האירופאי.

'בלה קונטור' כבר הפך ללהיט בארה"ב, באירופה ובדרום אמריקה, ומאפשר גם לאנשים שאינם מקיימים דיאטה או פעילות גופנית מוגברת להשיל מעליהם שכבות שומן ניכרות.  משך טיפול אחד – כשעה.

חברת אלפא טק הישראלית לא תיארה לעצמה שהיא תעמוד כל כך מהר במוקד תשומת הלב העולמית. אך בשנה האחרונה עשה מכשיר ה'בלה קונטור' פרי פיתוחה של החברה באזז עולמי.

למרות הניחוח הלטיני בשם 'בלה קונטור', מדובר במכשיר ישראלי לכל דבר, אשר יש הרואים בו את 'גלולת הפלא' להרזיה ללא מאמץ. אך מפתחי המכשיר עומדים על כך שלא מדובר בפלא, אלא בשיטה חדשנית, בטוחה ובדוקה להצרת היקפים בעזרת אולטרה סאונד, המצליחה להפעיל את מנגנוני הגוף ולאפשר לו נגישות מהירה וקלה יותר אל מאגרי השומן הצבורים בו.

המכשיר המבוסס על טכנולוגיה של אולטרה סאונד שאיננה מזיקה לגוף, מצליח "לרמות" את תאי השומן באזורים נבחרים בגוף, ולגרום להם להאמין כי הגוף דורש את השומן האגור בהם לצרכיו. בכך עולה ניצולת השומן של הגוף באחוזים רבים, ולמעשה מתאפשרת הרזיה מהירה בהרבה מבכל דיאטה או פעילות גופנית מוכרת.

פירוק מהיר של שומן – הבעיה הסבוכה מכולן

כל מומחי הספורט והתזונה מעידים על  כך שתהליך פירוק השומן הוא תהליך סבוך ומורכב. למעשה הוא מורכב מ-26 שלבים שונים התלויים זה בזה, ועל כן המאמצים הכרוכים בהרזיה ובהורדת משקל הינם כל כך מתמשכים ומתסכלים עבור רוב האוכולוסיה.

ממחקרים שפורסמו בעבר התגלה כי כאשר אנו עורכים דיאטה או פוצחים באימון גופני, האנרגיה שאנו שואבים איננה מגיעה ברובה ממצבורי השומן האגורים בגוף, אלא בעיקר ממקורות האנרגיה הזמינים יותר כמו הסוכרים בדם, ומרקמות השריר בסמוך לאזור המאמץ.

לשם כך פותחו אימונים מיוחדים וממושכים המבוססים על יעדי דופק, ואשר אמורים להביא את הגוף אל המאמצים בהם מתפרק יחסית יותר שומן.

מדריכי הכושר מטיפים לנו לאחר כל אימון להחזיר לגוף חלבונים, מפני שמחצית מהאנרגיה בה השתמש הגוף במאמץ הגופני נלקחת מרקמת השריר, ומחצית נוספת ממצבורי אנרגיה אחרים כמו הדם ומצבורי השומן. השיטה החדשה מקלה מאד על תהליך הפיכת השומן לזמין עבור הגוף, ומאפשרת לאנשים המעוניינים להצר היקפים לנצל את אותם מצבורים במהירות ובקלות רבות הרבה יותר.

אחד החידושים: ניתן לבחור אזורי מטרה

רבים מאיתנו פצחו בדיאטה, או חתמו על מנוי לחדר כושר מתוך החלטה להיפטר ממצבורי שומן לא אסתטיים שהחליטו להתמקם באזורים לא מחמיאים. התרבות המערבית המייחסת חשיבות רבה למראה חיצוני גורמת לרובנו לפנטז כיצד נצליח לחזור שוב אל אותה מידה של מכנס מגיל 20, וגם שומרים את הג'ינס המדליק ההוא שסובב פעם את כל הרחוב.

אך אחד המכשולים העיקריים בכל דיאטה היא ה'קפריזיות' של הגוף בכל הנוגע למקום בו אנו מרזים.

ממאות מחקרים שנערכו בנושא עלה שגם אם נערוך דיאטה קפדנית, ונאמץ אך ורק את האזור אותו אנו מעוניינים להרזות (כמו הבטן או האגן), הגוף לא ייעתר לנו, ולא יוריד לנו את הכרס או את האחוריים, אלא ישיל ראשית את השומן מהפנים ומהחזה הנשי, בעוד שהאזורים בהם אנו מעוניינים לצמצם יישארו בולטים בהיקפיהם, ועל מנת להשפיע עליהם עלינו להתמיד בדיאטה ובמאמצים לאורך זמן ממושך מאד. לא פלא שרבים מהפוצחים בדיאטה נשברים באמצע, והטרגי הוא, שבכל פעם שכזו, רקמת השומן בגוף עולה ביחס לרקמת השריר, ואנו הופכים לשמנים יותר.

הטכנולוגיה של בלה קונטור מצליחה להתגבר גם על המגבלה הזו. למעשה ניתן בפעם הראשונה לבחור את אזור המטרה אותו אנו מעוניינים לצמצם ולפעול רק עליו. תאי השומן באזור המטרה "יסברו" כי הגיע תורם להפוך את השומן האגור בהם לזמין. הגוף, אשר בוחר ראשית במצבור האנרגיה שזמין ביותר עבורו, ישתמש קודם כל במצבורי השומן המשוחררים מהאיזורים הנבחרים, ורק אח"כ יפנה לפרק מאגרי שומן שהינם פחות זמינים עבורו.

תיעוד מדויק והתחייבות

ב'בלה קונטור' מודעים למקרי ההונאה הרבים הקשורים לשוק הצרת ההיקפים בארץ ובעולם. מוצרים רבים הבטיחו בעבר הצרת היקפים והורדת צלוליט, אך מעבר להרזיית חשבון הבנק של המטופלים, לא פותח עד היום אף טיפול אשר סייע להורדה ממוקדת של שומנים ללא הסרה או המתה של תאי שומן (כמו שהדבר נעשה למשל בשאיבת שומן).
הנהלת 'בלה קונטור' העולמית החליטה להחזיר את האמון הצרכני להצרת ההיקפים, ומעבר לאישורים הרפואיים המוצגים לכל דורש, היא גם מאפשרת החזרה מלאה של הכסף, אם ההבטחה להורדת היקפים המוסכמת לא מתרחשת בפועל כמצופה.

בלה קונטור - הטיפול היחיד שמתחייב לתוצאות

'בלה קונטור' מתחייבים כאמור לתוצאות הניתנות למדידה. אך איך מתבצעת המדידה ובאילו מקרים מוחזרים הכספים למטופלים?

יורם לוינברג מנכ"ל קונטור אפקט אומר כי ראשית נחתם חוזה בין המטופל לבין הקליניקה בו מוגדרים היעדים. על פי רוב תתחייב הקליניקה להורדה בהיקף של 4 ס"מ לפחות, אלא אם כן מדובר במטופלים רזים במיוחד, איתם מגיעה הקליניקה להסכמה נפרדת.

המטופל המגיע לקליניקות של 'בלה קונטור' נשקל ומצולם ממספר זוויות, במרחק קבוע ממצלמה הקבועה בחדר. כמו כן נמדדים היקפי הגוף שלו ברצועות קבועות במרווח של 5 ס"מ בין אחת לשנייה, המתייחסות לנקודות ייחוס קבועות כמו הטבור, כף הרגל, הכתפיים וכדומה.

המטופל גם חותם בחתימת ידו על תוצאות המדידה, ומקבל עותק מתוצאות המדידות לידיו.

"הטיפול איננו גלולת פלא" אומר יורם לוינברג, "ואם יפצח המטופל בסעודות שחיתות בין טיפול לטיפול, אין ספק שהוא לא יוריד בהיקפים, ואף יעלה. על כן אנו עומדים על כך שהחוזה בינינו לבין המטופל יקויים כל עוד המטופל לפחות שומר על משקל הגוף שלו מתחילת הטיפול".

הטיפול מתאים לאוכלוסייה בריאה, ונמצא אפקטיבי על 90% מהמטופלים שעברו אותו. "במקרה והמטופל לא מגיע אל היעד המובטח" אומר יורם לוינברג, "למרות שמשקל גופו נשמר – הוא מקבל את כל כספו בחזרה, ומתוך מאות אנשים שכבר טופלו בשיטה, היו גם כמה עשרות אשר קיבלו את כספם חזרה".

אישורי בטיחות ובריאות בינלאומיים

השיטה נבדקה ונמצאה בטוחה לשימוש על ידי התקנים המחמירים ביותר הקיימים היום בעולם. להלן אישורי הFDA האמריקאי וה-CE האירופי שבדקו את 'בלה קונטור':
אישור הFDA  http://www.bellacontour.co.il/vault/photoalbum/750-20673.jpg
אישור ה-CE http://www.bellacontour.co.il/vault/photoalbum/750-20678.jpg 
ו- http://www.bellacontour.co.il/vault/photoalbum/750-20679.jpg

בלה קונטור הינה הטכניקה היחידה הקיימת כיום המבטיחה הורדת היקפים בצורה בטיחותית ובריאה, ללא התערבות כירורגית או הרג תאים.

קליניקות רבות בשיטה נפתחו לאחרונה בישראל. את כתובות הקליניקות בישראל, חומר רקע רב על השיטה ופרטים רבים נוספים ניתן לקבל באתר החברה www.bellacontour.co.il  ו- www.bella1.co.il

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.