כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

הממונה על התקציבים באוצר: "אנו מצויים בתקופה שמחייבת את כלל משרדי הממשלה לנהוג באחריות ולשמור על מסגרת תקציב מאוזנת"

17/04/2008

הממונה על התקציבים, רם בלינקוב, נפגש אמש עם מנכ"לי משרדי הממשלה במסגרת ההיערכות לתקציב 2009 במטרה להעמיק את שיתוף הפעולה בין המשרדים בבניית התקציב ובהובלת השינויים המבניים.

בפגישה הציג בלינקוב בפני המנכ"לים תמונת מאקרו של הכלכלה העולמית ושל המצב במשק וסקר את יעדי המדיניות הכלכלית, תוך מתן דגש על עידוד הצמיחה, הגברת השקעות בהון אנושי ופיזי, חיזוק הפריפריה, הגדלת שיעור ההשתתפות בעבודה וחיזוק אוכלוסיות חלשות, ייעול השרות הציבורי ושיפור השירותים לאזרח.

בלינקוב הבהיר למנכ"לים כי "אנו מצויים בתקופה שמחייבת את כלל משרדי הממשלה, לשמור על מסגרת תקציב מאוזנת. מוטלת עלינו אחריות משותפת לגיבוש תקציב אחראי שיגשים את יעדי הממשלה. הגברת הוצאות והתנהלות תקציבית לא אחראית תדרדר אותנו ותסב נזקים למשק". לכן על הממשלה להמשיך ולהוביל, לדברי בלינקוב, מדיניות פיסקאלית אחראית, להמשיך בהפחתת החוב, להגביל את ההוצאות ולשמור על משמעת תקציבית.

בלינקוב הציג בפני המנכ"לים את לוח הזמנים המתוכנן עד להגשת התקציב לכנסת והדגיש כי השנה יוגש התקציב לממשלה מוקדם יותר משהוגש בשנים קודמות ואף יוגש לכנסת כתשעים יום לפני תום השנה הקלנדארית. לוח הזמנים נקבע כך שיתאפשר קיום דיון מעמיק ונרחב יותר בכנסת ובועדותיה השונות בסוגיות חוק התקציב וחוק ההסדרים, במטרה לקיים הליך חקיקה מסודר ושלם וזאת בהתאם לרפורמה בהליך אישור התקציב שיזם שר האוצר, רוני בר-און.

בלינקוב הציג את המתודולוגיה שמנחה את אגף התקציבים בבניית התקציב והסביר כי בסיס התקציב נבנה בהתאם לגידולה הטבעי של האוכלוסייה, החלטות הממשלה, חקיקה ופסיקה בנושאים שונים והסכמים עליהם חתמה הממשלה. בלינקוב ציין כי יצירת מחויבויות ממשלתיות במנותק ממגבלת ההוצאה הנוכחית והעתידית עלולה להערים קשיים רבים בבניית התקציב ולהיות בגדר "תפסת מרובה – לא תפסת".

בפגישה, הוצגה מידת קשיחותו של תקציב המדינה לשינויים והסטות פנימיות. בלינקוב ציין כי ההתחייבויות הקיימות בתקציבי החזר החובות, הביטחון, החינוך, התשתיות ועוד, מקשיחות את מרבית התקציב ולפיכך הגמישות דה פקטו הנותרת במשרדים השונים עומדת על אחוזים בודדים בלבד. עוד הציג בלינקוב בפגישה דוגמאות מרכזיות להוצאות תוספתיות הנדרשות לממשלה בבניית התקציב לשנת 2009, אשר מגיעות בעלותן למיליארדי שקלים, ביניהן: הרפורמה בחינוך, השלמות לתקציב בטחון בהתאם למתווה ברודט, תשלום תוספת שכר למרצים הבכירים, מיגון עוטף עזה, הגדלת סל התרופות ועוד.

בסיום הפגישה סוכם בין בלינקוב למנכ"לים על מתווה עבודה משותף לחודשים הקרובים לקראת הגשת תקציב 2009 לממשלה, תוך שיתוף פעולה בין נציגי אגף התקציבים למשרדי הממשלה.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.