כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

פרויקט "טעם החיים" יוצא לדרך

17/04/2008

במסגרתו יחולקו חבילות אוכל להומלסים בתל-אביב וחיפה לקראת יום העצמאות ה-60 למדינת ישראל

הפרויקט ביוזמת סטודנטים בסדנת מנהיגות בארגון הומניקיישן המלווה אותו ובשיתוף עיריית תל אביב, עיריית חיפה ועמותת גגון יכלול איסוף תרומות(כסף ומוצרים), הכנת חבילות על ידי המתנדבים וחלוקתן להומלסים

פרויקט "טעם החיים" יוצא לדרך, במסגרתו יחולקו חבילות אוכל להומלסים בתל-אביב וחיפה לקראת יום העצמאות ה-60 למדינת ישראל.

הפרויקט ביוזמת סטודנטים בסדנת מנהיגות בארגון הומניקיישן המלווה אותו ובשיתוף עיריית תל אביב, עיריית חיפה ועמותת גגון יכלול איסוף תרומות(כסף ומוצרים), הכנת חבילות על ידי המתנדבים וחלוקתן להומלסים.

ניתן לתרום לטובת הפרויקט בדרכים שונות. תרומה כספית, תרומה של מוצרי מזון או היגיינה, כגון: טונה, תה, סוכר, ריבה, בגדים, שמיכות ועוד. תרומה נוספת וחשובה היא של כוח אדם בהצטרפות לצוות המארגן את הסיוע.

חני עבודי, יוזמת פרויקט "טעם החיים": "מאוד כואב לראות אנשים שמגיעים למקום נורא נמוך ולייאוש מוחלט בחיים שלהם. לצערי הציבור הישראלי נרתע ומתעלם מההתעסקות בבעיית ההומלסים, ולכן החלטנו להרים את הכפפה. אנו שואפים לגייס כמה שיותר תרומות כספיות ומוצרים בסיסיים כדי להעניק למחוסרי הבית חג עצמאות שמח יותר. תקוותנו הגדולה היא שאנשים נוספים ייקחו אחריות וינסו לדאוג למצבם העגום של ההומלסים בישראל".

תמונת מצב ההומלסים בישראל

בישראל יש כיום כ- 2000-2500 דרי רחוב(הומלסים) מחציתם באזור תל אביב. 66% מתוכם הם עולים חדשים בעלי השכלה תיכונית ומעלה.  30% מההומלסים בישראל מכורים לסמים וכ- 35% מהם מכורים לאלכוהול. 50% מההומלסים אינם עובדים ומתקיימים רק מקצבת ביטוח לאומי.

המצב העגום של ההומלסים בישראל מחריף משנה לשנה. בחורף האחרון מתו 15 הומלסים בתל-אביב ובמהלך שנת 2007 התווספו 110 הומלסים לטיפול יחידת דרי הרחוב של עיריית תל-אביב אשר מטפלת ב-710 הומלסים.

אסנת כהן טובול מנהל/ת המחלקה לדרי רחוב בעיריית תל אביב-יפו: "קשה מאוד לגייס מתנדבים לתחום הזה. העיסוק בהומלסים כל כך מפחיד ומרתיע אנשים. לכן אני מברכת היוזמה הברוכה הזאת ומקווה שהיא את המודעות לנושא בקרב אנשים".

אבי חכים, מנהל המחלקה לדרי רחוב בעיריית חיפה: "מדובר באנשים במצב של הזנחה, מחסור באוכל ומוצרי היגיינה, דבר אשר גורם למחלות. פרויקט "טעם החיים" יסייע לאנשים האלה להיות פחות חשופים למחלות, לבריאות הפיסית והמנטאלית שלהם, והם יחושו שמתייחסים אליהם. דבר זה יעניק להם הרגשה טובה יותר עם עצמם וזה לכשעצמו יסייע להם להתמודד טוב יותר עם מצבם".

מי אנחנו

אנחנו קבוצת סטודנטים שלומדת בסדנת מנהיגות בארגון הומניקיישן. הומניקיישן היא מרכז לסדנאות למצוינות והתפתחות אישית.בחרנו להתמקד בהומלסים תחום שלדעתנו מוזנח והטיפול בו מועט.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.