כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

תנועת 'הצלחה' לשר המשפטים, דניאל פרידמן: "מדוע לא מיושם החוק ואין מפעילים את הקרן למימון תביעות ייצוגיות"

21/04/2008

שר המשפטים פרופ' דניאל פרידמן התבקש לנמק מדוע לא מיושם החוק ואין מפעילים את הקרן למימון תביעות ייצוגיות. עו"ד אלעד מן, היועץ המשפטי של "הצלחה – התנועה הצרכנית לקידום חברה כלכלית הוגנת" הודיע לשר, כי התנועה תשקול פניה לערכאות אם תעוכב הפעלת הקרן.

לדברי עו"ד אלעד מן, מעל לשנתיים כבר חלפו מאז התווסף לספר החוקים של מדינת ישראל חוק תובענות ייצוגיות תשס"ו-2006. פיסת חקיקה חשובה ומרכזית זו, הציבה את ישראל כאחת המדינות המתקדמות בתחום משפטי זה.

לדבריו, למרבה הצער, נמנעת ומעוכבת השגת מלוא תכלית החוק וזאת בשל העובדה כי  טרם מונתה והחלה לפעול הקרן למימון תובענות ייצוגיות, מכשיר מרכזי וייחודי שהוצג במסגרת החקיקה החדשה.

בפנייתו לשר הוא מוסיף, כי חוק התובענות ייצוגיות קובע שהקרן למימון תובענות ייצוגיות אמורה לסייע לתובעים מייצגים במימון בקשות לאישור ותובענות ייצוגיות, אשר יש חשיבות ציבורית וחברתית בהגשתן ובבירורן". נאמר גם, כי עוד קובע הסעיף כי "הקרן תנוהל בידי הנהלה בת תשעה חברים שימנה השר" אשר ישמשו כהנהלת הקרן. "ככל הידוע , הנהלה זו טרם מונתה וככל הידוע אין אף צפי למינויה ולתחילת עבודת הקרן", מתריע עו"ד מן.

לדבריו, מכיון שמשך החיים של הקרן מוגבל בזמן וקצוב ממועד פרסום החוק, ככל שעובר הזמן, כך מתחדדת הבעיה שבהעדר המינוי והוא מבקש משר המשפטים לזרז את הליכי הקמת הקרן, כך שתוקם בטווח הזמן המיידי לשם הגשמת תכלית החקיקה באופן מיטבי תוך זמן קצר ולהודיע לתנועה על לוח הזמנים הצפוי למינוי הנהלת הקרן ולתחילת פעולתה. היועץ המשפטי של התנועה מבקש לדעת אם יש סיבות לעיכוב ומדוע לא יושם החוק מזה שנתיים, מאז שאושר בכנסת.

עורך הדין אלעד מן הודיע, כי התנועה שומרת לעצמה את הזכות לפנות לערכאות מתאימות ולעתור לסעדים המתאימים והנחוצים , כדי ליישם את החוק.

העתקי הפניה נשלחו גם ליועץ המשפטי לממשלה וליו"ר ועדת חוק, חוקה ומשפט של הכנסת.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.