כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

פניה לעגן בחוק אזהרות מסע של המטה ללוחמה בטרור ולהסדיר מתן פיצויים או החזר עלויות בעסקאות תיירות ונופש

21/04/2008

יש לעגן בחוק אזהרות מסע של המטה ללוחמה בטרור ולהסדיר מתן פיצויים או החזר עלויות במקרים של ביטול עסקאות תיירות ונופש- כך עולה מפניה של עו"ד אלעד מן, היועץ המשפטי של "הצלחה – התנועה הצרכנית לקידום חברה כלכלית הוגנת" ששוגרה לניצן נוריאל, ראש המטה ללוחמה בטרור. העתקי הפניה שוגרו גם ליועץ המשפטי לממשלה ולמשרד התיירות.

עו"ד אלעד מן מציין, כי מעת לעת מפרסם המטה אזהרות מסע המהוות את המלצת המטה למלחמה בטרור לישראלים המתעתדים לבקר ו/או לשהות מחוץ לארץ, באילו ארצות או אתרים ראוי להימנע מביקור בשל איומי טרור.

בפניה נאמר, כי היות ואופיין ותוקפן של אזהרות מסע אלו אינו מחייב ואין לו כל נפקות חוקית, נוצרת למעשה תקלה צרכנית משמעותית, בכל פעם שמתפרסמת או מוחרפת דרגתה של אזהרת מסע, בכל הנוגע לארצות ו/או אתרים בגינם כבר בוצעו עסקאות תיירות שונות.

"לעיתים נתקלים נופשים ותיירים אשר קנו באמצעות סוכן נסיעות או ספק שירותי תיירות בקשיים משמעותיים בביטול העסקה. זאת על אף רצונם להסתמך על אזהרות המסע ולפעול בהתאם להנחיות הגורם הרשמי. ביטולים אלו כרוכים לא פעם בתשלום קנסות גבוהים ואפילו מגיעים כדי מלוא עלות העסקה."

לדבריו, עניין זה מתעורר ביתר שאת ומתחדד במיוחד בתקופות החגים, זמן עמוס בעסקאות תיירות ובאזהרות מסע בעת ובעונה אחת.

להלן מטעים עו"ד אלעד מן כי בפרסומים רשמיים של המטה מודגש כי אזהרות המסע של המטה ללוחמה בטרור אינן בבחינת איסור והעדרן אינו בבחינת היתר וכי ההכרעה אם לבקר או לשהות במדינה, או באתרים כלשהם בחו"ל, נתונה לשיקול דעתו של כל אדם והיא על אחריותו הבלעדית. זאת, תוך שהוא שוקל את משמעויות אזהרת המסע, את הסיכונים האחרים מלבד סיכוני טרור, ומודע להוראות הדין הישראלי. "מתעוררת השאלה מה על נופש ישראלי לעשות במקרה בו בטחונו והקפדה על הנחיות הרשות המוסמכת חשובים לו ובו בעת אינו רוצה להיקלע לחסרון כיס שאינו באשמתו".

לפיכך מבקש הפרקליט להודיע בחוזר מה עמדת המטה בכל הנוגע לאכיפת אזהרות המסע בחקיקה ו/או בחקיקת משנה ולחילופין כיצד לדעת המטה והמועצה יש להסדיר את סוגיית הפיצוי למי שהחליט לבטל חופשה בעקבות פרסום אזהרת מסע, לאחר שכבר שילם בעבורה תמורה כלשהי ולא עומדת לו האפשרות לבטל את הרכישה.


 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.