כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

חברת דירוג האשראי העולמית, מודי'ס, העלתה את דירוג האשראי של ישראל מ-A2 ל-A1

17/04/2008

מדובר בדירוג הגבוה ביותר שמודי'ס העניקה למדינת ישראל מאז קום המדינה

חברת דירוג האשראי מודי'ס, הודיעה הערב על העלאת דירוג תקרת יתרות המט"ח של ישראל, בנוסף להעלאת דירוג אגרות החוב הממשלתיות. כאשר דירוג האג"ח הממשלתי ודירוג תקרת יתרות המט"ח עודכנו כלפי מעלה מ-A2 ל-A1 בעוד שאר הדירוגים המקומיים נותרו ללא שינוי, כולל תקרת חוב המט"ח לטווח הארוך של המדינה.

"העלאת הדירוג משקפת את כושר העמידה שמגלה כלכלת ישראל לנוכח זעזועים כלכליים ופוליטיים חוזרים ונשנים, וכן את התמיכה הפיננסית והפוליטית המסורתית בישראל מצד ארה"ב ומצד היהודים המתגוררים מחוץ למדינה", ציינו כלכלני מודי'ס.

בכך מצטרפת מודי'ס להעלאות הדירוג של חברות דירוג האשראי פיץ' ו- S&P. כאשר לפני מספר חודשים חברת הדירוג פיץ' וחברת הדירוג סטנדרד אנד פורס העלו את דירוגה של ישראל מ- A ל- A+ כאשר הציון A1 שהעניקה מודי'ס שווה ל A+ של פיץ' וסטנדרד אנד פורס.

לדברי אנליסטית מודי'ס, ג'ואן וידרה פלדבאום: "הרפורמות הפיסקאליות שהונהגו מניבות בימים אלו תשואה בדמות החיות שמפגינה הכלכלה בישראל, השיפור בכושר התחרות והעלייה בהכנסות ממיסים למרות קיצוצי המס. גורמים אלו הביאו את הכלכלה הישראלית למצב של עודף יציב בחשבון השוטף אשר מסייע למשק בהתמודדות עם המצב בעולם".

פלדבאום הוסיפה כי למרות זאת, הכלכלה הישראלית אשר מאופיינת בפתיחות גדולה לעולם, אינה חסינה להתפתחויות האחרונות. סביר להניח כי תהיה האטה מסוימת בקצב הצמיחה השנה אך למרות זאת צפויה הממשלה לסיים בגרעון נמוך יותר מיעד הגירעון של 1.6%.

עוד אמרה פלדבאום כי "ללא כל ספק, קובעי המדיניות היו מתרכזים יותר ביעדים ובנושאים בעלי אופי כלכלי, אילולא המצב הביטחוני, ובייחוד ניתן להניח כי רמת ההשקעה הייתה קרובה יותר לפוטנציאל".

שר האוצר, רוני בר-און, אמר: "דווקא בתקופות כאלו של משבר אשראי בינלאומי וחוסר יציבות מקבלת הכלכלה הישראלית הכרה בחוסנה וביציבותה. כאשר מוטלת עלינו החובה להמשיך ולנהל את הכלכלה הישראלית באחריות תוך המשך מדיניות פיסקאלית עקבית".

שר האוצר סיים באומרו: "העלאת הדירוג הנה הגבוהה ביותר שישראל דורגה בה אי-פעם, ומשלימה את הערכה הכוללת של שלושת חברות האשראי אשר העלו כולן את רמת הדירוג למדינת ישראל בחודשים האחרונים. מה שמהווה לא רק תעודת כבוד, אלא גם הבעת אמון במשק הישראלי."

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.