כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

טרנד חדש בזירת התעסוקה: משחקי תפקידים מתוך חיי העובדים

22/04/2008

טרנד חדש בזירת התעסוקה: תיאטרון ארגוני. עובדים ומנהלים מביימים סצנות מהווי המשרד

לו הייתם יכולים לשחק משחק ולהחליף תפקידים עם הבוס שלכם, למשל: אתם תהיו הבוס והוא העובד ועכשיו וניתנת לכם האפשרות לנהל אותו כאוות נפשכם, כולל תיזוזים ותיוקים וכל משימה מעצבנת אחרת שהוא אוהב להפיל עליכם..... תודו, שמדובר בחוויה מדליקה ואפילו גובל בפנטזיה של ממש.

הבוס אולי יבין שהוא לפעמים מגזים בדרישות ואתם?! בטח תיהנו מכל רגע... אבל אולי גם תוכלו לראות את הצד שלו – זו העבודה והוא המנהל האחראי שהיא תבוצע, אה, הדילמה.

הטרנד החדש בזירת התעסוקה המיישם את המודל הר"מ, הוא ה"תיאטרון הארגוני". עובדים ומנהלים מוזמנים ליום כיף על הבמה, שבו שחקנים מאלתרים סיטואציות מתוך חיי היומיום בעבודה שלהם. השחקנים מגלמים לא רק את הדמויות מהקהל, אלא גם את החפצים הקשורים בסיפור: הם יפיחו חיים במכשיר הטלפון שבסיפור, יביאו את דבריה של אנטנה סלולארית וגם יתנו קול לגוש סרטני) לדוגמא במפגש עם עובדי חברת בזק).

לדברי עדי טמיר, מנהל "תיאטרון ריאליטי לעסקים" ((www.realityth.net, כיום חברות עסקיות רבות גילו את התועלת בשימוש בכלי העסקי חדש. השימוש בתיאטרון בעולם העסקים הוא כלי בעל עוצמה רבה, המאפשר מגע ייחודי עם העובדים. תיאטרון ריאליטי מאיר סיטואציות רבות מעולם העסקים באור חדש ומאפשר דיאלוג מורכב ועמוק, אך עם זאת נגיש ומחויך.
"זהו כלי רב מימדי ובכך הוא נבדל מהפסיכודרמה. המטרה היא להעלות את הסיפור לרמה אסתטית, שיוצקת לסיפור ערך נוסף, כוח ומשמעות בארגון", אומר טמיר.

לדוגמא: חברת ביטוח גדולה ביצעו שינוי צוותי גדול ומשמעותי, הם כינסו את כל העובדים לכנס אך סירבו לדבר בצורה גלויה על השינוי. התיאטרון הארגוני נדרש לעשות הופעה שלמה שבה דובר על שינוי כקונספט מבלי להזכיר למעשה את השינוי הארגוני הרלוונטי. בסופו של תהליך, נתבקשו המשתתפים לספר על  שינויים שאירעו להם בחיים ואחת מהן סיפרה על הפיכתה לאימא. סיפור זה הפך למחזמר רחב יריעה,מאולתר לחלוטין יש לציין, בו הוצג שינוי הסטטוס שלה ושל בעלה בעקבות הולדת הילד כמשל לשינוי שעומד להתרחש בארגון. ההתמודדות של ההורים עם שינוי ההגדרה מתוקף היותם הורים הקביל לשינוי הארגוני העומד להתרחש בחברה.

בימים אלו ממש מכשיר תיאטרון "ריאליטי" לעסקים את בנקאי "דיסקונט", במסגרת סניפי הקונספט החדשים, המהלך הארגוני האחרון עליו החליטה הנהלת הבנק. "הפרויקט נוחל הצלחה עצומה, הפידבקים להם זוכים השחקנים, שלמעשה הפכו למאמנים (קואצ'ינג) תיאטרליים , מקהל הלקוחות ומעובדי הבנק עצמו, חדשים כוותיקים, מתורגמים להצלחה כלכלית ולמיתוג הבנק.  גם הסטודנטים לגישור שעוברים קורס דרך חב' משקית או בר-אילן בשיתוף תיאטרון ריאליטי חווים חוויה עוצמתית של גישור אמיתי, עם כל הטלטלות הרגשיות הכרוכות בכך. צוות השחקנים מיומן בעקרונות הגישור ויודע מתי גישור מתבצע נכון ולהגיב לכך בהתאם וכמובן ההפך הוא הנכון".

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.