כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

שר התשתיות חשף: 20 אלף בתי אב ייצרו חשמל עבור עצמם באנרגיית הרוח

22/04/2008

שר התשתיות הלאומיות, בנימין (פואד) בן אליעזר, שסייר בשבוע שעבר בצפון הארץ ובחן מקרוב אנרגיות מתחדשות, הודיע כי הנחה את רשות החשמל לקדם הסדרה לשימוש בתחנות רוח זעירות לייצור חשמל ביתי

במהלך סיור בנושא אנרגיות מתחדשות שערך שר התשתיות הלאומיות, בנימין (פואד) בן-אליעזר, חשף השר את תוכנית המשרד לקידום פרויקטים זעירים של תחנות רוח לשימוש ביתי, בהמשך למדיניות משרד התשתיות הלאומיות לקידום ולהגברת השימוש באנרגיות מתחדשות.

מדובר בהקמת שבשבות לייצור חשמל על גגות בתים פרטיים, בדומה לעקרון שיקבע לייצור חשמל בטכנולוגיה הפוטו-וולטאית, שהסדרתו מושלמת בימים אלה על ידי הרשות לשירותים ציבוריים חשמל בעקבות הנחייה קודמת של השר בנושא.

משמעות ההנחיה הינה קביעת תעריף אטרקטיבי של ייצור חשמל בייתי, לכמות התחלתית של עד-50 מגה-וואט שיופקו מכ-20,000 יחידות ייצור קטנות.

במידה ויצליח הפרויקט, יוגדל היקף התוכנית. התעריף שיקבע יהיה למעשה שכפול של ההסדרה שנעשית בימים אלו בפוטו-וולטאי הביתי עם התאמות לפרויקטי רוח זעירים.

רשות החשמל תחל בביצוע ההסדרה לפרויקטי הרוח, עם השלמת הסדרת -PV ובתוך כ-4 חודשים, לקראת סוף קיץ 2008 צפויה הסדרה זו להתפרסם.

לאחר ההסדרה, נגיע למצב בו המשרד מקדם כ-100 מגה-וואט של אנרגיות מתחדשות בפרויקטים זעירים – לקראת עמידה ביעד הממשלה של 10% שימוש באנרגיות מתחדשות ב-2020.

מדיניות זו של שר התשתיות הלאומיות, היא המשך ישיר להכרזתו הצפויה על אזור הנגב והערבה כאזור בעל עדיפות לאומית לאנרגיות מתחדשות, כמו גם ליציאה למכרז הסולארי באשלים שבנגב ולקידום תכנית מקיפה להתייעלות אנרגטית שתובא לאישור הממשלה בשבועות הקרובים.

בתמונה: שר התשתיות, בנימין (פואד) בן אליעזר בסיור בנושא אנרגיות מתחדשות

צילום: משרד התשתיות הלאומיות

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.