כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

EMC מדווחת על תוצאות שיא ברבעון הראשון של 2008

27/04/2008

החברה השיגה צמיחה דו ספרתית במערכות, תוכנות ושירותים בארה"ב, אירופה ואסיה פאסיפיק

חברת EMC -NYSE:EMCׁ המובילה בפתרונות לתשתיות מידע, הודיעה כי הכנסות החברה ברבעון הראשון של 2008 שברו את שיאי כל הזמנים  וזהו הרבעון ה-19 ברציפות של צמיחה דו ספרתית משנה לשנה בהכנסות. כלל הכנסות החברה ברבעון הראשון של 2008 הסתכמו ב-3.47 מיליארד דולר, גידול של 17% מאשר הכנסותיה ברבעון המקביל אשתקד, אשר הסתכמו ב-2.98 מיליארד דולר.

הרווח נטו לרבעון הסתכם ב-268.8 מיליון דולר, או 13 סנט למנייה מדוללת, אשר כלל 79.2 מיליון דולר חוב לא במזומן עבור מחקר ופיתוח הנמצא בתהליכים (IPR&D), שנבע מרכישות שהושלמו במהלך הרבעון. אם להוציא  את החוב הנ"ל, הרווח נטו היה 348 מיליון דולר או 16 סנט למניה מדוללת. רווח נטו שלא על בסיס GAAP וללא חיוב עבור IPR&D ופריטים אחרים הסתכם ב-477.3 מיליון דולר או 23 סנט למניה המדוללת, ב-28% יותר מאשר רווח של 18 סנט למניה המדוללת שלא על בסיס GAAP לתקופה המקבילה אשתקד.

במהלך הרבעון, יצרה EMC תזרים מזומנים תפעולי של 918.3 מיליון דולר, גידול של 14% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד ותזרים מזומנים חופשי של 717.5 מיליון דולר, גידול שנתי של 22%.

ג'ו טוצ'י, יו"ר, נשיא ו-CEO של EMC": EMC סיפקה התחלה יציבה לשנה החדשה ואנו נישאר במסלול זה על מנת להשיג את היעדים הפיננסיים של 2008 שהצבנו בתחילת השנה. אנו התחלנו את השנה עם פתרונות, שירותים והמוצר החזק ביותר והמגוון ביותר בפורטפוליו בהיסטוריה שלנו. מהצרכן לעסק הקטן והבינוני ודרך הארגון, אנו מספקים לשוק פתרונות IT חדשניים באיכות גבוהה מהר יותר מאי פעם בעבר. המוצרים האלה נשארים בקו אחד עם ההוצאות הנמצאות בראש סדר העדיפויות של ה-CIOs והותאמו על מנת לסייע לעסקים לנהל את המידע שלהם ולהניע את יעילות ה-IT לאורך כל הארגון".

"במבט קדימה, הזדמנויות הצמיחה של EMC הינן רבות ככל שאנו ממשיכים לחזק באופן אגרסיבי את עסקי הליבה שלנו, לצמוח לתוך שווקים חדשים וקרובים ולהגדיל את הנוכחות שלנו סביב העולם", הוסיף טוצ'י. העוצמה של הפורטפוליו הטכנולוגי שלנו ממצבת אותנו היטב על מנת שנוכל להגדיל את המובילות שלנו ולהמשיך ולהגדיל את נתח השוק".

בהשוואה לרבעון הראשון של 2007, ההכנסות ממערכות EMC צמחו ב-10% ומייצגות 41% מסך ההכנסות ברבעון הראשון. רישיונות תוכנה ותחזוקה צמחו ב-18% ומייצגים 41% מסך ההכנסות. הכנסות משירותים אחרים  צמחו ב-30% ומייצגים 18% מסך ההכנסות.

הכנסות החברה בצפון אמריקה הציגו גידול של 14% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד ומשקפות 57% מסך הרווחים ברבעון הראשון. ההכנסות מפעילויות שמקורן מחוץ לאזור צפון אמריקה גדל ב- 21% משנה לשנה הנובע מגידול דו-ספרתי בפעילות הבינלאומית של EMC באזור אירופה מזרח התיכון ואפריקה (EMEA), אסיה פאסיפיק ויפן ואמריקה הלטינית.

דייויד גולדן, סגן נשיא ו-CFO של EMC" : EMC הציגה צמיחה חזקה בהכנסות וביצועים תפעוליים. המיקוד שלנו בהשקעה ואספקת הפתרונות הנכונים לשווקים הנכונים ממשיך להיות הכוח המניע מאחורי מודל העסקי המוצלח והמגוון שלנו. המיקוד הזה ישרת היטב את EMC, את לקוחותינו ובעלי המניות שלנו  מאחר ואנו לא רק משמרים, אלא מרחיבים את השוק שלנו ואת המובילות הטכנולוגית".

"ברבעון הראשון, המשיכה EMC להחזיר ערך לבעלי המניות באמצעות מינוף של סטטוס המזומנים החזק שלה והוציאה כ-557.2 מיליון דולר על מנת לקנות בחזרה כ-36 מיליון מניות של החברה. מהלך זה, השלים תוכנית של קניה חוזרת של מניות בהיקף של 2 מיליארד דולר שהתחילה בינואר 2007. בנוסף, לאחרונה הגדילה EMC את ההרשאה לקניה חוזרת של המניות ל-250 מיליון מניות.

אודות EMC

חברת EMC2 היא המובילה העולמית בפיתוח ואספקה של פתרונות לתשתית המידע, ופתרונות המאפשרים לארגונים בכל הגדלים לשנות את הדרך בה הם מתחרים ולייצר ערך מהמידע שלהם. EMC2 מובילה את חזון ה- ILM (Information Lifecycle Management) לפיו מנוהל המידע לכל אורך מחזור חייו הארגוני, תוך מיונו על פי חשיבותו לארגון ועל פי דרישות הזמינות, הביצועים והשימושיות שלו.

את שנת 2007 סיימה EMC עם הכנסות בהיקף 13.23 מיליארד דולר.

EMC2 פועלת בישראל 13 שנים וממוקמת בקריית עתידים, תל-אביב. על לקוחות EMC2 בארץ נמנות חברות רבות בתחומי התעשייה והמסחר, הטלקום, הפיננסים והביטחון.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.