כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ועידה לקידום שת"פ כלכלי בין ישראל לאפריקה

28/04/2008

סגן רה"מ ושר התמ"ת, אלי ישי יחתום על "הצהרה משותפת על סחר ושיתוף פעולה כלכלי" בין מדינת ישראל לבין כל אחת מארבע המדינות האפריקניות; מינהל סחר חוץ במשרד התמ"ת פועל להרחבת והגברת הפעילות ביבשת אשר יבוא לביטוי גם בפתיחת נספחות מסחרית בדרום אפריקה בקיץ

כתוצאה ממגעים אשר החלו לפני שנתיים של סגן רה"מ ושר התמ"ת אלי ישי ונשיא התאחדות התעשיינים, מר שרגא ברוש, וארגון ה ICCC, ובהמשך למאמצי הקידום של היצוא הישראלי לאפריקה, שמוביל משרד התמ"ת זוכה היבשת השחורה לדגש מיוחד בועידת הארגון הבינלאומי של לשכות המסחר הנוצריות (ICCC). הארגון מקיים את הועידה השנתית שלו בירושלים בין ה-28 באפריל ל-1 במאי 2008.

בארגון חברים מאות אנשי עסקים אשר יגיעו לישראל על מנת לפגוש את קהיליית העסקים הישראלית.

במסגרת הועידה יתקיים ביקור בארץ של משלחות אנשי ממשל ועסקים מארבע מדינות אפריקאיות – ליבריה, בנין, רואנדה ובורונדי. הארגון הנוצרי מעוניין לשלב בפעילות זו בין אהבתו לישראל ורצונו לסייע לאפריקה.

משרד התמ"ת, המכון הישראלי ליצוא ושיתוף פעולה בינלאומי והתאחדות התעשיינים בישראל שותפים לארגון הפעילות ביחד עם ה-ICCC. הועידה תהווה פלטפורמה למפגשים עסקיים בין אנשי עסקים מישראל, אנשי עסקים החברים ב-ICCC וכן אנשי ממשל ועסקים מארבע המדינות באפריקה.

יצויין כי המדינות ליבריה, בנין, רואנדה ובורונדי זקוקות לשדרוג משמעותי של תשתיות בתקשורת, מים, חשמל, כבישים וכדומה. יש לזכור שמדובר בארבע מן הכלכלות העניות ביבשת ולכן ישנה פעילות ענפה של ארגוני סיוע בינלאומיים. ארגוני מימון בינלאומיים וקרנות פעילים בכל המדינות הללו בחסות של האו"ם והבנק העולמי. כמו כן, ישנן הזדמנויות רבות בתחום החקלאי, שמהווה את המרכיב העיקרי בכלכלות של ארבע המדינות וכן בתעשייה המסורתית.

ביום ד', 30 באפריל, יחתום, בשם מדינת ישראל, סגן ראש הממשלה ושר התעשייה, המסחר והתעסוקה, אלי ישי  על "הצהרה משותפת על סחר ושיתוף פעולה כלכלי" בין מדינת ישראל לבין כל אחת מארבע המדינות האפריקניות.

מייד לאחר מכן יערכו שני סמינרים: "העצמה אסטרטגית של החקלאות האפריקנית על ידי שימוש בטכנולוגיות מרחביות" על-ידי ד"ר איזבל קופה מאוסטרליה. מר גרהרד ראוך, סגן נשיא ה-ICCC ירצה על "האקדמיה לעסקים והתמריצים החד - פעמיים של ה-ICCC להחזרת אפריקנים בגולה למולדתם". לאחר הסמינרים תצאנה אל הפעל  למעלה מ-500 פגישות עסקים נפרדות שתואמו מראש. בערב יום ד', 30 באפריל יתקיים מפגש בנושא "אפריקה במוקד העניינים". השר ליחסי חוץ וליחסים בינלאומיים של בורונדי, מר אנטואן בטומובווירה, ינתח את תפקידה העולה של אפריקה בקהילה הגלובלית. בעקבות השר יעלה מר נ'טיינסה אובון - ישראל, סגן נשיא ה-ICCC בניגריה, ויסקור מספר נושאים מנקודת המבט רוחנית.

לאור ההתפתחויות הכלכליות והיציבות השלטונית החיוביות במדינות שונות ביבשת, והעניין הגובר של קהיליית העסקים הבינלאומית ושל מדינות העולם בפוטנציאל הכלכלי הגדול הגלום באפריקה, מינהל סחר חוץ במשרד התמ"ת פועל להרחבת והגברת הפעילות ביבשת אשר יבוא לביטוי גם בפתיחת נספחות מסחרית בדרום אפריקה בקיץ. הגידול בהשקעות זרות באפריקה, עליית מחירי הנפט, מחצבים וסחורות נוספות, הביאו לכך שבמדינות רבות באפריקה נפתחו דלתות חדשות והזדמנויות עסקיות מעניינות. אפריקה זקוקה לשדרוג תשתיות ולאימוץ טכנולוגיות מתקדמות כדי לעלות על מסלול צמיחה יציב. חברות מישראל מציעות ערך מוסף שעשוי לסייע מאוד לאפריקה בתחומים כגון הטלקום, המים, החקלאות ועוד. משרד התמ"ת זיהה גם הוא שזמנה של אפריקה הגיע.

מינהל סחר חוץ במשרד התמ"ת, שוקד בימים אלו על פתיחתה מחדש של הנספחות המסחרית בדרום אפריקה – זו תהווה עבור החברות הישראליות גשר ליבשת השחורה כולה.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.