כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

סקר המועצה לצרכנות מגלה כי כ-71% מהצרכנים לא יודעים כמה עולה להם לשלוח SMS

29/04/2008

בעקבות החשיפה: 40% אמרו כי יקצרו את הודעותיהם ו- 56% יגרמו לילדיהם לקצר את ההודעה

הודעות הטקסט  (ס.מ.ס) הפכו כבר לחלק מחיינו. מדי יום נשלחות  מיליוני  הודעות טקסט, שזכו בידי האקדמיה ללשון לשם עברי- מיסרון. ע"פ פרסומי החברות במהלך חול המועד פסח נשלחו למעלה מ 40 מיליון  הודעות ס.מ.ס, ומסתבר, על פי סקר המועצה, כי רוב השולחים אינם יודעים עבור מה הם מחויבים.

מתחקיר שביצעה המועצה הישראלית לצרכנות עולה כי,  רב גדול  של הצרכנים בישראל - 70.7%לא יודע כי בשליחת הודעת טקסט באורך של יותר מ 70 תווים בעברית, ערבית או רוסית, (או 160 באנגלית), הם מחויבים על יותר מהודעה אחת.  מתוך אלו שידעו על החיוב ,24.9% למדו מחבריהם, 9.7% קיבלו את המידע מהאינטרנט  27.5% קיבלו מהמכשיר (מופיע בצג),  2.1 ראו את הנתון בחשבונית ורק 9.5%,קיבלו את המידע מהסוכן שמכר להם את המכשיר.

הסקר בוצע בחודש אפריל 2008 על ידי מכון המחקר גיאוקרטוגרפיה, בקרב 500 נשאלים המהווים מדגם ארצי ומייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישובים היהודים במדינת ישראל.

הסקר בדק עד כמה הצרכן הישראלי מודע לחיובים עבור מיסרונים (הודעות ס.מ.ס) בחשבון הסלולר שלו, ועד כמה ישנה את דפוס השימוש במכשיר לו או לילדיו, בעקבות המידע. 39.6% אמרו כי ישנו את הרגלי השימוש בשליחת מיסרונים שלהם ו 54.3% ישנו את הרגלי השימוש של ילדיהם.

מהסקר עולה כי  61.9% לא יודעים כי בשליחת הודעת טקסט  כל רווח, פסיק, ירידת שורה- נספרים כתווים שלמים, כלומר,  מחושבים כאותיות רגילות.

הסקר בדק את דפוסי השימוש בהודעות טקסט של הצרכנים. מן הסקר עולה כי למעלה מ  60% שולח לפחות 2 מיסרונים ארוכים בשבוע (מיסרון ארוך- המכיל יותר מ 70 תווים ומחויב בתשלום של יותר  מהודעה אחת).

לשאלה "אם היית יודע שבשליחת הודעת טקסט ארוכה אתה מחויב ביותר מהודעה אחת, ענו 40.5% (מאלו שלא ידעו) , כי היו מקצרים את הודעותיהם, ו 56.6% היו גורמים לילדיהם לקצר את ההודעות של ילדיהם.

ניתוח הסקר מעלה כי ציבור גדול של צרכנים השולחים הודעות טקסט ארוכות, לא מודע לעובדה כי הוא מחויב ביותר מהודעה אחת.

מנכ"ל המועצה לצרכנות, עו"ד אהוד פלג רואה בממצאי הסקר הוכחה נוספת לכך, שכאשר ציבור הצרכנים מקבל את מלוא המידע הרלוונטי לגבי עלות העסקאות שהוא עומד לבצע, הוא מסוגל לקבל החלטות מושכלות, המתגלות  גם כחסכונית יותר עבורו.  עוד מוסיף מנכ"ל המועצה כי למרות שהמידע לגבי אופן התמחור של מסרונים מופיע בחוזי החברות, הרי בגלל מתכונתם המסורבלת של חוזים אלה, אין פלא כי הצרכנים אינם קוראים ואינם מבינים את המידע.

עו"ד פלג מציין כי לאחרונה, גיבשה המועצה לצרכנות חוזה אחיד חדש בתחום הסלולר, במתכונת קצרה, ידידותית ומובנת לצרכנים. המועצה לצרכנות קוראת לחברות סלולר לאמץ את החוזה המוצע, ולצמצם בכך את הבלבול וחוסר ההבנה בקרב הציבור.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.