כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

אלי ישי חתם על "הצהרה משותפת לעידוד הסחר ושיתוף פעולה כלכלי" בין ישראל לבין כל אחת מארבע המדינות האפריקניות - ליבריה, בנין, רואנדה ובורונדי

1/05/2008

במסגרת ועידת ה-ICCC לקידום שת"פ כלכלי עם אפריקה הגיעו השבוע לישראל משלחות בראשות שרים ואנשי ממשל ועסקים מארבע מדינות אפריקאיות – ליבריה, בנין, רואנדה ובורונדי; מינהל סחר חוץ במשרד התמ"ת פועל להרחבת והגברת הפעילות ביבשת אשר יבוא לביטוי גם בפתיחת נספחות מסחרית בדרום אפריקה בקיץ

סגן ראש הממשלה ושר התעשייה, המסחר והתעסוקה, אלי ישי חתם אמש (ד) על "הצהרה משותפת על סחר ושיתוף פעולה כלכלי" בין ישראל לבין כל אחת מארבע המדינות האפריקניות - ליבריה, בנין, רואנדה ובורונדי.

בימים אלה (28/4/08-1/5/08) מקיים ארגון (ICCC) את הועידה השנתית שלו בירושלים. בארגון חברים מאות אנשי עסקים אשר הגיעו לישראל על מנת לפגוש את קהיליית העסקים הישראלית.

יצויין כי היבשת השחורה זוכה לדגש מיוחד בועידת הארגון הבינלאומי של לשכות המסחר הנוצריות כתוצאה ממגעים אשר החלו לפני שנתיים של סגן רה"מ ושר התמ"ת אלי ישי ונשיא התאחדות התעשיינים, מר שרגא ברוש, וארגון ה -ICCC, וכן בהמשך למאמצי הקידום של היצוא הישראלי לאפריקה, שמוביל משרד התמ"ת.

משרד התמ"ת, המכון הישראלי ליצוא ושיתוף פעולה בינלאומי והתאחדות התעשיינים בישראל שותפים לארגון הפעילות ביחד עם ה-ICCC. הועידה מהווה פלטפורמה למפגשים עסקיים בין אנשי עסקים מישראל, אנשי עסקים החברים ב-ICCC וכן אנשי ממשל ועסקים מארבע המדינות באפריקה.

יצויין כי המדינות ליבריה, בנין, רואנדה ובורונדי זקוקות לשדרוג משמעותי של תשתיות בתקשורת, מים, חשמל, כבישים וכדומה. יש לזכור שמדובר בארבע מן הכלכלות העניות ביבשת ולכן ישנה פעילות ענפה של ארגוני סיוע בינלאומיים. ארגוני מימון בינלאומיים וקרנות פעילים בכל המדינות הללו בחסות של האו"ם והבנק העולמי. כמו כן, ישנן הזדמנויות רבות בתחום החקלאי, שמהווה את המרכיב העיקרי בכלכלות של ארבע המדינות וכן בתעשייה המסורתית.

לאור ההתפתחויות הכלכליות והיציבות השלטונית החיוביות במדינות שונות ביבשת, והעניין הגובר של קהיליית העסקים הבינלאומית ושל מדינות העולם בפוטנציאל הכלכלי הגדול הגלום באפריקה, מינהל סחר חוץ במשרד התמ"ת פועל להרחבת והגברת הפעילות ביבשת אשר יבוא לביטוי גם בפתיחת נספחות מסחרית בדרום אפריקה בקיץ, נספחות אשר תהווה גשר ליבשת השחורה כולה. הגידול בהשקעות זרות באפריקה, עליית מחירי הנפט, מחצבים וסחורות נוספות, הביאו לכך שבמדינות רבות באפריקה נפתחו דלתות חדשות והזדמנויות עסקיות מעניינות. אפריקה זקוקה לשדרוג תשתיות ולאימוץ טכנולוגיות מתקדמות כדי לעלות על מסלול צמיחה יציב. חברות מישראל מציעות ערך מוסף שעשוי לסייע מאוד לאפריקה בתחומים כגון הטלקום, המים, החקלאות ועוד. משרד התמ"ת, כמו הסקטור העסקי הישראלי, זיהה גם הוא שזמנה של אפריקה הגיע.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.