כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

פיצוי על סך 124,846 ₪ לעובדת בהריון שתבעה את מעסיקה לאחר שפוטרה

1/05/2008

עו"ד ציונה קניג -יאיר, נציבת שוויון הזדמנויות בעבודה בתמ"ת : "המסר החשוב של פסק הדין הוא כי אין להפלות אנשים/נשים בעבודה וגובה הפיצוי עשוי להמריץ עובדים ליזום ולהיאבק על זכויותיהם לשיוויון תעסוקתי. שיקולים זרים של פיטורין בגין אמהות/הריון/חופשת לידה אינם חוקיים ואינם מוסריים. יתרה מזו, הפגיעה במעסיק עלולה להיות גדולה יותר והתוצאות קשות הן מבחינה כספית והן במישור של תדמית החברה. יש לקוות כי בתי הדין ימשיכו במגמה זו של העלאת רמת הפיצויים"

שופט בית הדין האזורי לעבודה חיים ארמון קבע כי כנרת אברו פוטרה מעבודתה כסגנית מנהלת חנות "רנואר" בראש פינה בהיותה בהריון, פיטורין שלא כדין.

התובעת פוטרה מבלי שהנתבעת פנתה למשרד התמ"ת כדי לקבל היתר לפיטוריה. הנתבעת טענה כי התובעת התפטרה אבל השופט דחה גירסה זו וקיבל את גירסתה של התובעת.

כמו כן, קבע השופט כי הנתבעת פעלה בניגוד לחוק עבודת נשים כאשר פיטרה את העובדת ללא היתר וכן בניגוד לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה כאשר הפלה את העובדת על רקע היותה אם.

השופט פסק לעובדת פיצוי בגין כל התקופה שהיתה אמורה לעבוד עד יציאתה לחופשת לידה כולל דמי הבראה ופיצויים כדין. בנוסף, פסק השופט פיצוי על נזקים לא ממוניים בגובה של 60,000 ₪ - 50 אלף בגין חוק עבודת נשים ו- 10,000 ₪ בגין חוק שוויון הזדמנויות בעבודה.

התווסף לכך גם שכ"ט עו"ד והוצאות בסך כ- 11,500 ובסך הכל: 124,846 ₪ !

עו"ד ציונה קניג-יאיר, נציבת שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד התמ"ת מציינת כי "המסר החשוב של פסק הדין הוא כי אין להפלות אנשים/נשים בעבודה וגובה הפיצוי עשוי להמריץ עובדים ליזום ולהיאבק על זכויותיהם לשיוויון תעסוקתי. שיקולים זרים של פיטורין בגין אמהות/הריון/חופשת לידה אינם חוקיים ואינם מוסריים. יתרה מזו, הפגיעה במעסיק עלולה להיות גדולה יותר והתוצאות קשות הן מבחינה כספית והן במישור של תדמית החברה. יש לקוות כי בתי הדין ימשיכו במגמה זו של העלאת רמת הפיצויים".

יצויין כי נשים מהוות 50% מהאוכלוסייה ומהוות הון אנושי לא מנוצל דיו בשוק העבודה.

נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד התמ"ת, אשר מוקמת בחודשים אלו תפעל למיגור אפליה בשוק העבודה והטמעת שוויון. אחת המשימות היא אפליה נגד נשים (כמו גם אפליה על רקע לאום, דת, נטיה מינית, שירות מילואים, גיל, מעמד אישי ועוד) אשר נתקלות בדעות קדומות ושיקולים זרים בהשמתן בשוק העבודה החל מראיון העבודה ועד לתנאי פרישתן.

לנציבות סמכויות אכיפה אזרחיות וסמכות להורות בצו למעסיקים להעביר נתונים אליה.

 
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.