כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

הרשות לניירות ערך התבקשה לחקור חשש לגריפת רווח במסחר במניית אבוג'ן בעקבות מידע על השקעות

5/05/2008

הרשות לניירות ערך התבקשה לחקור חשד לעבירה על חוק ניירות ערך ולגריפת רווח במסחר במניות בידי "גורמים מסוימים" בעקבות מידע על השקעות שזלג בקשר עם חברת אבוג'ין. הבקשה הוגשה על ידי עורך הדין אלעד מן, היועץ המשפטי של הצלחה – התנועה הצרכנית לקידום חברה כלכלית הוגנת.

עו"ד אלעד מן מציין, שכפי שפורסם אתמול בעיתון "גלובס" וכפי שמשתקף מנתוני המסחר הרלוונטיים, אופיין בימים האחרונים המסחר במניית אבוג'ן בע"מ במחזורים חריגים ובתשואות בולטות וזאת עקב ההודעה על השקעת 7.2 מיליון ₪ (2 מיליון דולר ארה"ב) בחברה על ידי קרן אקווגרו .

לדבריו, מתוכן הדיווח, כפי שהופיע בעיתון וכן מניתוח של נתוני המסחר עולה החשש כי המידע אודות השקעה זו היה מצוי בידי גורמים כלשהם טרם פרסומו ואלה עשו בו שימוש לשם גריפת רווח בטרם פרסום המידע ברבים.

עו"ד אלעד מן טוען, כי לכאורה מתקיימת במקרה זה הפרה של הדינים הרלוונטיים ופגיעה אפשרית בציבור המשקיעים ועל כן הוא מבקש לדעת כיצד מתכוונת הרשות לפעול בעניין זה ומהם הצעדים המתבקשים לדעתה בשל הפרתם לכאורה של הדינים הרלוונטיים.

עוד הוא מדגיש, שככל שמתקיימת כאן לדעת הרשות הפרה של הדין, אזי מתבקשת הרשות להפעיל את הסמכויות השונות הנתונות לה לשם אכיפת הדין.

יצוין שגם לפני כשלושה שבועות הוגשה על ידי תנועת הצלחה תלונה דומה בנושא דוחות כי"ל והעיתון כלכליסט לרשות. הרשות לניירות ערך נתבקשה אז לבדוק חשש להפרת חוק בשל פרסום דו"חות חברת כי"ל בעיתון כלכליסט, טרם פרסומם הרשמי, במערכת "מאיה". התלונה הוגשה ליו"ר הרשות, פרופ' זוהר גושן .

עו"ד אלעד מן ציין בתלונה הקודמת, כי במהדורת יום א' ה- 30.3.2008, של היומון הכלכלי החדש "כלכליסט", דווחו בהרחבה פרטים רבים מתוך הדוחות התקופתיים והשנתיים של חברת כי"ל . לדבריו, מתוכן הדיווח כפי שהופיע בעיתון אשר הופץ בשעת בוקר מוקדמת מאוד ושגם טרם הדפסתו והפצתו נחשפו למידע הנכלל בו אנשים רבים, עולה כי הדוחות התקופתיים היו בידי העיתון טרם לפרסומם באמצעות מערכת מאיה לציבור כמתחייב מן הדין ויתכן כי הגיעו לידיעתו כבר במהלך השבוע שעבר.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.